www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Tiskanje cevk (šob) - potrebujem storitev
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 11, 2017 10:50 pm    Naslov sporočila:  Tiskanje cevk (šob) - potrebujem storitev Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Nekako sem se odločil, da bo glede na vložek časa, denarja in uporabnostjo še najbolje, da za potrebe setve semen v platoje izdelam pripomoček podoben kot je videti v tem video posnetku . In predvidevam, da bo ekonomsko najugodneje, če te cevke in potem na koncu "šobe" (konice) natisnem s 3D tiskalnikom.

Tukaj pa potrebujem pomoč oz uslugo vas, ki te tiskalnike imate (in znanje za oblikovanje).

Kdo v Ljubljani ali okolici bi bil pripravljen te stvari narisati in natisniti? Samo drobne cevke in konice, za glavno cev imam že idejo, kaj bom uoprabil.

lp
Uroš

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1869
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 11, 2017 11:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Inekcijske igle ne bi bile OK ?
V lekarni je par centov kos Wink

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.17
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 12, 2017 8:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tista plastične igle na koncu so standardni material za doziranje lepila. Loctite, 3M in podobne firme delajo takšne igle različnih gabaritov. Se dobro nataknejo na standardne injekcije, ki jih lahko kupiš v lekarni. Verjetno bi za to bile dobre že kakšne manjše injekcije.

Je pa tole zanimiv vakuumski prijemalnik.

_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 12, 2017 9:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za praznike so delili poceni kemijske svinčnike, ki imajo točno to, kar iščeš, pa še navoj ima na koncu.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Ucko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 17 Sep 2009 22:31
Prispevkov: 90
Aktiv.: 0.51
Kraj: Okolica Postojne

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 12, 2017 9:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo.

Tudi sam sem bil sprva istega mnenja kot @malci in sem izdelal ročno vakuumsko prijemalo iz igel, vendar stvar ni delovala, kot sem si predstavljal in želel. Zato sem se tudi lotil izdelave ''standalone'' sejalnice v platoje, ki omogoča hitrejšo setev in tudi bolj učinkovito, v smislu izpuščenega semena oz. 2 ali več semen v enem predelku.

Premer luknje šobe za setev nepiliranih semen je 0.4 mm, tako, da vsi kemični svinčniki in podobne zadeve odpadejo. Cena profesionalne šobe pa je okrog 4€.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 12, 2017 9:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče bo to kaj boljše.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 12, 2017 5:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Inekcijske igle ne bi bile OK ?


Ja, sem tudi sam pomislil na inekcijske igle, a bi bilo bolje, če bi bila ta šoba malo bolj specialne oblike, da bo obenem zemljo tudi malo potlačil in da bi seme porinil malo globje v zemljo. Nekako tako, kot sem skiciral na spodnji sliki.

Citiram:
Za praznike so delili poceni kemijske svinčnike, ki imajo točno to, kar iščeš, pa še navoj ima na koncu.


Ja, to je ideja za fiksni del cevke.

Citiram:
Mogoče bo to kaj boljše.


Na ta način sem imel narejeno lansko leto . In je bilo hitrejše, kot vsako seme posebej s pinceto. Je pa bilo narejeno s PVC materiala. Saj, če bi povečal na celoten plato, bi tudi pospešil, a kot sem rekel, bolje bi bilo, da bi lahko seme porinil nekaj mm globoko v zemljo in obenem samo zemljo tudi potlačil.

lp
uroš



šoba za setev.jpg
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  šoba za setev.jpg
 Velikost datoteke:  19.25 KB
 Downloadano:  27 krat


_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Okt 2003 10:13
Prispevkov: 791
Aktiv.: 3.56
Kraj: Lokev ,Boa , KOPER

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 12, 2017 6:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Edino kar je tu dobrega je uporaba 3 d tiskalnika . Po videnem bi to prej napravil (posejal) ročno...
_________________
L.P. iskra
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 12, 2017 7:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Po videnem bi to prej napravil (posejal) ročno...


Ročno smo začeli lansko leto (prvih 70 paltojev - povabil pol žlahte za en dolgi večer), drugih 30 paltojev sem posadil kot sem se posnel zgoraj. Letos pa bi to izvedel na podoben način, kot je videno v prvem video posnetku. Samo iščem nekoga, ki bi mi narisal in natisnil šobe.

Drugače pa ja, sem odprt za vse ideje, kako bi pohitril sajenje platojev z ne prevelikim finančnim vložkom.

lp
uroš

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 12, 2017 7:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nariši skico. Malo dvomimo v tiskano šobo , ker površina izprintanca ni gladka. Nariši s svinčnikom , pa prilepi. Potem vidimo....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 12, 2017 8:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem nekaj skiciral. Hrapavost izdelka mislim da ne bi smel biti problem, bistvena je spodnja luknja. Na plošči, ki sem jo uporabil na moje pripomočku sem imel 1mm velike luknje in semena ni potegnilo skozi, zgoraj pa je nekdo omenil,da bi morale biti luknje 0,4mm. In prav zato, ker so semena različna bi imel šobe z različnimi luknjami.

lp
uroš



20170112_192200.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  225.14 KB
 Pogledana:  18 krat

20170112_192200.jpg



_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 12, 2017 9:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko tako izgleda? Tako, kot si ti narisal je težko tiskati. Tisti obroč je na "luftu" in je treba tiskati s podporo, kar pa povleče za seboj še marsikaj.


Malci.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  50.07 KB
 Pogledana:  13 krat

Malci.png



_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 12, 2017 9:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:
.......Tisti obroč je na "luftu" in je treba tiskati s podporo, kar pa povleče za seboj še marsikaj.
Ja drži, če pa tiskaš z ABSom samo polovico, enostavno sestaviš obe polovici z acetonom. Seveda jo tiskaš brez podpore.
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 12, 2017 9:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na dve polovički še pomislil nisem. d'oh!
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 12, 2017 9:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Takole.
Me prav zanima, kako bo izpadlo. Pri tem je luknja 1mm.
Mogoče bi bilo bolje tiskat brez spodnje luknje, ker jo je enostavneje potem zvrtat, lahko pa tiskaš vse 0.4mm in jih po potrebi povrtaš Wink .



Dozirnik_pol.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  147.37 KB
 Pogledana:  1 krat

Dozirnik_pol.JPG



Doziranje semen_pol.rar
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Doziranje semen_pol.rar
 Velikost datoteke:  274 KB
 Downloadano:  4 krat


_________________
Lp, Jaka


Nazadnje urejal/a Jaka57 Čet Jan 12, 2017 10:01 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group