www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Update in Win 8 na Win 10
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mini_inz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 12 Maj 2013 17:01
Prispevkov: 23
Aktiv.: 0.17
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2017 9:22 am    Naslov sporočila:  Update in Win 8 na Win 10 Odgovori s citatom

Spostovani, mene je ta update na Win 10 naredil dobesedno idiota Brick wall

Bratov Racunalnik, HP250G2 sem probal posodobit na win 10 iz 8 kar je seveda logicno, saj so win 8 nekaj najslabsega kar sem v zivljenju videl!

No prvo sem obnovil win 8, ker je on tako hotel, vse super. Nova cista slika racunalnika, kot iz trgovine, vse stimalo. Potem sem probal narediti update na win 10, kar je tudi slo normalno, do neke mere...hmm

Ker je pisalo da se bo racunalnik nakajkrat samodejno zaganal po namestitvi ni kazalo nic kaj slabega, dokler se ni probal ( pisem probal, ker se se vedno ne postavi) postaviti na novo. Sicer se prikaze HP logo, tu pa se stvar tudi konca.

V bios tudi pridem, ampak mi je tako cuden da ne najdem diska v biosu, sploh ne najdem zavihka kjer to pise, oziroma kje to lahko urejam.

Kaksne moznosti imam? Sicer sem v stari temi zasledil od DusanK dober namig glede nove namestitve, ampak upam da imam kakno drugo, oziroma krajso moznost!

nekje sem prebral , da je treba v nastavitvah v Biosu nekaj nastavit (UEFI) ali nekaj takega. Dejte mi strokovnjaki kej svetovat!

Hvala lepa

Brick wall

_________________
Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.71
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2017 11:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko bi prilepil kakšne slike nastavitev tvojega Biosa

LP

_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mini_inz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 12 Maj 2013 17:01
Prispevkov: 23
Aktiv.: 0.17
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2017 11:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zal nimam racunalnika pri sebi, bom pa probal urediti slike ter nastavitve biosa ter jih prilepim gor.
_________________
Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2017 1:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

F2 je navadno pri HP-ju za diagnostiko...
_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mini_inz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 12 Maj 2013 17:01
Prispevkov: 23
Aktiv.: 0.17
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2017 4:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja sem diagnostiko tudi poiskusil, pa vse deluje, vse kaze normalno, noce pa bootat windows 10 nikakor. Obstaja moznost obnovitve na tovarnisko stanje, pa se mogoce vrne vse na Win 8 :S
_________________
Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2017 6:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mini_inz je napisal/a:
...V bios tudi pridem, ampak mi je tako cuden da ne najdem diska v biosu, sploh ne najdem zavihka kjer to pise, oziroma kje to lahko urejam....

Kaj je zdaj z diskom? Najprej ga ne vidiš, zdaj pa je v diagnostiki z njim vse ok.
Ali okoli obnovitve na Win8.1 tovarniške nastavitve samo sprašuješ kako se to naredi ali samo hočeš povedati, da obstaja tudi to?
Če prvo, se to naredi ob vklopu, da stiskaš F11 tipko in padeš v nek izbor kjer imaš možnost "Factory reset", a vedi, da ob resetu na tovarniške nastavitve povoziš vse kar imaš na trdem disku, zato prej naredi backup podatkov brez katerih ti živeti ni. Pri tem bo treba vzeti disk ven in ga priklopiti v neko stacionarno mašino ali preko usb/sata vmesnika in prekopirati podatke.

Zgolj v info zakaj imaš tako stanje kot ga imaš:
* Lahko te je shecal kak antivirusni program, ki je bil nameščen na Win8.1 in je ob nadgradnji na Win10 zabluzil do konca. Se dogaja.
Drugič ga prej deinštaliraj v kompletu in naredi restart sistema predno se potem lotiš nadgradnje iz Win8.1 na Win10.
* Lahko te heca disk, a ga na hitro lahko stestiraš v HP interni diagnostiki (F2).
* Nisi imel "čist" Win8.1 sistem in je bil prisoten kak zajedalec (spyware/virus...), ki je potem nadgradnjo na Win10 zmotil.
* ...

Če boš zdaj reševal tale ponesrečen Win10 boot lahko poizkusiš sledeče:
Ob zagonu ga 2x ali 3x prisilno ugasni in Win10 gre načeloma potem v enem od naslednjih bootov v svoj Recovery (moder ekran) z obvestilom, da Win ni štartal dobro (It looks like Win didn't load correctly).
Izbereš "See advanced repair options", izbereš "Troubleshoot", nato "Advanced Options", izbereš "Startup Repair" nato izbereš "uporabnika", vpišeš morebitno geslo in Win10 začne z "Diagnosing your PC...". Načeloma popravi kar je za popraviti, ni pa nujno.
Če naslednji boot ni uspešen ali da napiše, da "Popravilo zagona" ni bilo uspešno potem izberi pod "Dodatne možnosti" izbor "Vrni nazaj na prejšnjo graditev".
Če Win10 še ne štarta ali se Recovery moder ekran ne prikaže, bo treba narediti boot Win10 DVD ali USB ključ, štartati/dvigniti sistem z njega (v biosu bo potrebno spremeniti boot vrstni red, da sta bodisi DVD ali USB prva, hdd(ssd) pa druga boot enota) in narediti "Startup repair" ali namestiti sistem na novo s tem, da imaš spet na voljo ali celotno inštalacijo ali da ti obdrži podatke, le da osveži sistemske datoteke.
Bo treba malo telovadit, ker je kup variant. Smile
Boot DVD ali boot USB ključ narediš s prenosom ISO datoteke z uradne MS strani preko orodja MediaCreationTool.
Dobro bi bilo, da bi videli slike biosa, predvsem kako in na kaj je nastavljen boot ter okoli uefi nastavitev, skratka čimveč slik nastavitev, ker zdaj smo slepi.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mini_inz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 12 Maj 2013 17:01
Prispevkov: 23
Aktiv.: 0.17
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 17, 2017 3:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja diska v biosu ne najdem, ker je celotni bios tako cuden da se sploh ne znajdem.

Ko sem pregledal system z UEFI diagnose pa rece da je cel sistem uredu.


Dvomim da me je zahecal kaksen virus, ker sem najprej Obnovil celoten sistem na win 8, na tovarnisko sliko. Za datoteke ni problema , ker sem pobrisal vse in se ni nic potrebovalo. Potem pa ko sem nadgradil na win 10, se je po koncani nadgradnji racunalnik ponovno zagnal in obstal pri bootanju win 10.

Mogoce je zafrknil Antivirusni ki ga dobis ob originalni sliki zraven ( MCafee security).


Sprobal sem tudi Startup Repair win 10, kar tudi ni pomagalo. Tako da predvidevam da nadgradnja ni bila pravilno izvedena.


Hotel sem reci da obstaja moznost obnovitve na Win 8, kar sem na koncu tudi naredil.

No sedaj sem Bratu vrnil racunalnik, bom pa probal narediti sliko win 10 na usb, ter se enkrat probal nadgraditi racunalnik ali enostavno naloziti cisto sliko.


Mislim pa da nisem edini ki je imal problem z updejtom, skoda..ker ta osmica je za en drek.

_________________
Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
a.vidmar
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Jul 2007 11:03
Prispevkov: 1137
Aktiv.: 5.58
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 17, 2017 4:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Si izključil antivirusni program pri nadgradnji?
Nekje sem zasledil, da jim je to onemogočalo nadgradnjo.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mini_inz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 12 Maj 2013 17:01
Prispevkov: 23
Aktiv.: 0.17
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 18, 2017 8:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nisem niti gledal ali je vkljucen ali ne, vem samo da je bila na namizju bliznica za MCafee Security.

Bom probal se enkrat, bomo vidli kaj bo.

_________________
Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 18, 2017 10:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK je napisal/a:
...Zgolj v info zakaj imaš tako stanje kot ga imaš:
* Lahko te je shecal kak antivirusni program, ki je bil nameščen na Win8.1 in je ob nadgradnji na Win10 zabluzil do konca. Se dogaja.
Drugič ga prej deinštaliraj v kompletu in naredi restart sistema predno se potem lotiš nadgradnje iz Win8.1 na Win10.
Silenced
_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 18, 2017 3:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni se nekaj drugega zdi tukaj čudno in imel tudi sam dosti krat probleme z inštalacijo OSa prek USBja. Zato sem sam vedno žrtvoval kakšen plošček v ta namen oz. investiral v prepisljiv medij. Šele na najnovenjšem prenosniku je inštalacija šla preko USBja brez problemov.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.36

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 18, 2017 4:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Preveč nov ključek in/ali poskus instalacije prek USB3 porta je recept za težave.

Seveda ne trdim da z nobenim novim ne dela, ampak ko sem imel težave sem probal s kakim predpotopnim pa je šlo.
Od "malce novejših" nisem imel problemov s Cruzer Edge 32GB.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mini_inz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 12 Maj 2013 17:01
Prispevkov: 23
Aktiv.: 0.17
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 18, 2017 4:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sploh nisem naredil upgrade z usb kljucem, ampak kar online preko media creation tool. Zal ni uspelo,bom pa seveda se enkrat probal, sam bom se prej pripravil image za win 10 na usb in cd.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
osterklin
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Jan 2009 20:00
Prispevkov: 167
Aktiv.: 0.90
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 28, 2017 1:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mini_inz je napisal/a:
Sploh nisem naredil upgrade z usb kljucem, ampak kar online preko media creation tool. Zal ni uspelo,bom pa seveda se enkrat probal, sam bom se prej pripravil image za win 10 na usb in cd.


Pustu UPGRADE (ker win 8.1 ima skrito zagonsko particijo 250Mb, win7 celo samo 100Mb, Windows 10 pa porabi 500Mb) zato ti naredi nekje na disku še en del skrite particije da zadosti to velikost
in to je med drugim tudi "eno sranje" poleg še drugih problemov ki se pojavljajo po nadgradnji.
Svetujem ti da z Microsoft strani potegneš MediaCreationToolx64.exe in z nim dobiš kopijo Win10 datoteko ISO ali na ključek kar izbereš
in na popolnoma prazen disk naložiš Win10 pa boš videl da je tako še najbolje
Meni dokler nisem naredil tako ni bilo ok.
Ja pa gonilnike ne pozabi z HP strani - HP gonilniki


Nazadnje urejal/a osterklin Ned Jan 29, 2017 10:18 am; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.36

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 28, 2017 1:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa iz tega čisto čistega diska desetka najde zadeve, ki jih rabi za licenčno aktivacijo (če je obstoječ 8.1 licenčni) ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group