www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Onedrive in alternative
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 417
Aktiv.: 4.30
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2017 1:09 pm    Naslov sporočila:  Onedrive in alternative Odgovori s citatom

Službeno uporabljam Office 365, ki vključujejo tudi Onedrive 1TB. Preko njega sem nameraval z vseh PCjev urediti arhive in jih združiti v pregledno celoto.

Osebno vse PCje pod windowsi organiziram tako, da je na disku C: sistem in na fizično ločenem disku D: podatki. Vse lepo in prav v kolikor ne bi imel Microsoft na tako organizacijo podatkov svoje poglede. Podatke lahko sicer prestaviš na drugo lokacijo le ob PRVI namestitvi Onedrive-a. Enostavno spreminjanje ciljne datoteke, ko je enkrat instaliran ni več možno. Preverjeno s suportom za Onedrive.

Pa to niti ne bi bil problem v kolikor bi bilo vse relativno stabilno, pa na žalost ni.
Vsake toliko časa namreč Onedrive izgine iz Explorerja. Še najraje kadar v Onedrive odložiš večjo količino podatkov pa mu kaj ne paše. Nazadnje se je ustavil, ko sem vanj kopiral mape s HTML datotekami v katerih je precej teksta in manjših slikic. Javil je, da je ime predolgo ampak tu ne morem pomagat, saj ko shraniš HTML stran v mapo poleg odloži tudi slike z linki, ki pa so zapisani v daljšem formatu.
Sem isto preveril v Drop Boxu in iste datoteke sinhronizira popolnoma brez težav.

Sedaj čakam, da me support tokrat že četrtič kontaktira, da rešimo probleme Onedrive-a in to zgolj zaradi tega, ker ne želim odlagati podatkov na sistemski disk.
Moj namen tega prispevka je predvsem ta, da informiram forumaše, da raje ne nameščajo Onedriva na drugo lokacijo kot jo po defaultu ponudi, če pa tega ne želijo potem pa naj raje izberejo DropBox, če si želijo prihraniti čas in živce.

Ne iščem nobenih nasvetov za Onedrive, saj težave tako ali tako rešuje Microsoftov support. Zanimive pa so alternative in morda natančen opis kako postaviti svoj oblak za privatno uporabo.
LP Iztok
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2017 7:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

oj.


Sam sem imel OneDrive instaliran samo enkrat, pa me nekako ni potegnil. Sem pa sam najprej začel z oblačno storitvijo DropBox. Super in fajn, samo hitro mi je začelo zmanjkovati prostora ( veliko uploda slik ), zato sedaj prednostno uporabljam GoogleDrive. Tu pa imaš prostora na pretek, sploh če slike ne uploadaš v originalni velikosti. Tako da zaenkrat bom ostal kar na Googel Drive.

lp
uroš

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 417
Aktiv.: 4.30
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2017 8:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za privat tudi jaz uporabljam DropBox ampak je premalo prostora za vse in ker že plačujemo Office365 bi bilo zelo fajn, če bi to delovalo. Na žalost pa so z OneDrive-om sami križi in težave, zato resno razmišljam, da postavim svoj strežnik za podatke. Za novo leto sem že kupil mrežni disk (NAS) ampak se do sedaj temu še nisem posvetil in moram zadevo malo bolje spoznat, da jo usposobim za delo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2017 9:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz se ravno ubadam z razmisljanjem o tem, da bom dropboxu pac letno pustil 100$. Raje to, kot lasten NAS. Odpade vse vzdrzevanje, sonhronizacija dela bp in zelo pomembno, za vse datoteke imas backupirane vse spremembe za precej casa nazaj. To me je v preteklosti ze nekajkrat resilo ...

Lp, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 417
Aktiv.: 4.30
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2017 11:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo danes mi je Onedrive spet počepnil.
Iz Onedrive je ratal Ohnedrive. Laughing
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 10:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uporabljam google drive 100 GB, dropbox mi je še predrag. Je pa dropbox neprimerno bolj zanesljiv kot google. Z googlom nisem niti približno zadovoljen, ker včasih enostavno ne dela sinhronizacija in je potreben ponovni zagon aplikacije. So se mi že večkrat zgodile neprijetnosti, ko sem dopolnjeval dokument na telefonu in računalniku in se ni stvar pravilno sinhronizirala. Zato za kritične podatke uporabljam dropbox s katerim nisem še nikoli imel težav, za ostale manj kritične pa google, predvsem zaradi dokaj ugodne cene (ki pa niti ni tako ugodna, glede na to, da ima dropbox 1 TB za slabih 9€, google pa 100 GB za 2,25€, vendar 1 TB pa še ne potrebujem).

Vsekakor glasujem za dropbox. Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mkezmah
Član
Član



Pridružen-a: Sre 21 Jan 2009 16:30
Prispevkov: 220
Aktiv.: 1.19
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 3:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bolj podrobno sem preizkusil vse tri.

Dropbox dela BP.

Google drive ima težave s sinhronizacijo (desktop aplikacija).

Onedrive pa nasploh odsvetujem. Preveliko razno-raznih težav, do tega da mi je celo požrl datoteke tako, da so popolnoma izpuhtele.

LP
Marko
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 4:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Čudi me, da google še ni prevzel dropbox, ker dropbox neprimerno bolje dela.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jerjur
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Maj 2010 22:09
Prispevkov: 459
Aktiv.: 2.71
Kraj: Žiri

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 10:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem si doma instaliral owncloud že pred leti in še vedno služi. Je pa na linuxu.
_________________
Avtomatika je zakon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 417
Aktiv.: 4.30
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 11:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Eeeee, to me zanima. Kako si rešil?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1343
Aktiv.: 7.71
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 03, 2017 12:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Letos sem kupil synology 216j in dva diska po 4TB. Sicer se z napravo še malo spoznavam, ampak sinhronizacija datotek deluje odlično.
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 03, 2017 10:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

NAS je ok zadeva, če imaš dovolj veliko in zanesljivo internet pipico. Imam pa slabe izkušnje z NAS-om, ker mi je strela uničila ethernet port in več nisem mogel dostopati do podatkov. Sem poskušal vtakniti diske v računalnik in mu ni uspelo prebrati, čeprav je bil narejen raid mirror na dveh diskih. Res pa je, da se nisem preveč mučil, ker ni bilo na diskih kaj pomembnega. Vsekakor je zakupljena oblačna storitev boljša, ker je "redudantna".
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1343
Aktiv.: 7.71
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 03, 2017 2:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Marko hvala za tale odgovor, že razmišljam o prenapetostni zaščiti.
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 03, 2017 2:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odvisno, kje se uporablja ta "oblak" - ali v krogu domače bajte ali po celi SLO... če hodiš okoli je Ondrive, Dropbox itd...že v redu, po drugi so pa tvoji podati nekje zunaj ....kjer so potencialno dostopni popolnim tujcem (ok, malce paranoje, tudi domov ti lahko nekdo vdre...).
Če pa gre samo v krogu domače bajte in sinhronizacijo med več domačimi PCji je po moje bolje domači NAS. Namreč, če ti pade internet ne moreš niti do svojih dokumentov, če jih imaš nekje zunaj. Vem, kako je, ko v Fusion 360 ne moreš prav ničesar, če ni Internetne povezave, niti do lastnih izdelkov...

Glede rešavanja podatkov z diska je pa tako, da NAS-i ponavadi bazirajo na kakšnem Linuxu ali pa imajo celo kak svoj datotečni sistem. Nič od tega Windows ne pozna, mogoče bi šlo s kakšno verzijo live linuxa...
Zato tudi v tem primeru še vedno velja: VARNOSTNA KOPIJA, po možnosti tudi na fizično ločenem disku (zaradi teslacrypt-a), katerega recimo enkrat tedensko priklopiš, sinhroniziraš in spet odklopiš.

Kar se tiče windowsov in mape "moji dokumenti" je pa tu itak štala... jaz imam mrežni disk prek routerja in preslikan omrežni pogon ne morem imeti kot "moji dokumenti", če ni indeksiran, če pa to vklopim winsi v resnici delajo z "offline" mapo, katero sinhronizirajo v intervalih. Nočem tega, hočem shranjevati direktno na mrežni disk...(menda to ni mogoče?)
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 03, 2017 2:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Odvisno, kje se uporablja ta "oblak" - ali v krogu domače bajte ali po celi SLO... če hodiš okoli je Ondrive, Dropbox itd...že v redu, po drugi so pa tvoji podati nekje zunaj ....kjer so potencialno dostopni popolnim tujcem (ok, malce paranoje, tudi domov ti lahko nekdo vdre...).
Če pa gre samo v krogu domače bajte in sinhronizacijo med več domačimi PCji je po moje bolje domači NAS. Namreč, če ti pade internet ne moreš niti do svojih dokumentov, če jih imaš nekje zunaj. Vem, kako je, ko v Fusion 360 ne moreš prav ničesar, če ni Internetne povezave, niti do lastnih izdelkov...

Google drive, dropbox, onedrive pa verjetno še kateri naredi kopijo na trdi disk in v oblak, le mobilna naprava mora biti online za dostop, pri ostalih imaš offline podatke na disku, sinhronizira se pač takrat, ko pride povezava nazaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group