www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Upgrade Ubuntu 18.04 LTS na 20.04 LTS brez UEFI

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.11

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 03, 2021 12:18 am    Naslov sporočila:  Upgrade Ubuntu 18.04 LTS na 20.04 LTS brez UEFI Odgovori s citatom

Imam staro matično (Intel D945GCLF2), ki je "old school" - brez UEFI. Če poskušam namestiti Ubuntu 20.04, mi po inštalaciji javi "No bootable device". Poskusil sem z 18.04 minimal install in se normalno boota. Potem sem nadgradil (do-release-upgrade) na 20.04 in je spet isto.

V tem nisem najbolj domač, pa bi rabil kak napotek, kako namestiti Ubuntu 20.04 v klasičnem BIOS načinu brez UEFI, če ima kdo kakšne izkušnje s tem ?

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Merlin
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Dec 2007 0:47
Prispevkov: 289
Aktiv.: 1.46

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 05, 2021 5:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Danes sem preizkusil na približno 10 let starem naložit, pa ni bios prepoznal ključa, je bil usb3.

Nato sem poiskal usb2, tega je brez težav prepoznal in kubuntu se je naložil bp.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ecobra
Član
Član



Pridružen-a: Pet 27 Jun 2014 14:16
Prispevkov: 310
Aktiv.: 2.60
Kraj: Radeče

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 05, 2021 10:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi sam ima staro matično HP IPIEL-LA iz leta 2008 s 4gRam in core 2 duo procom z ubuntu 20.04 lts.
Ubuntu je sam ponudil nadgradnjo iz 18.04 lts na 20.04 lts, ker sem imel nastavljeno, da mi sporoči novo lts distribucijo (nastavitve / o programu / posodobitve programske opreme / zavihek posodobitve / obvesti me o novi različici ubuntuja / izberereš dolgoročno različico LTS ). Poizkusi po tej poti.
Sem pa že pozabil, če je bilo kaj težav, ker ta 20ka je ze kar nekaj časa nameščena.

l.p.

_________________
Luna sije, pa ne greje.
Piška pije, pa ne šči...
Uzdaj se use i svoje kljuse.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.11

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 05, 2021 10:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Problem rešen. Pomotoma sem inštaliral na isti disk, kot se je bootala inštalacija. Posledično je ostal drugi disk prazen.

Upgrade 16-18-20 je šel ok.

Žal je po dveh dneh sedaj izdahnila matična. Napajanje dela, zbudi se pa ne. Niti POST ne da cahna od sebe (do beepov niti ne pride).

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1746
Aktiv.: 12.58
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 06, 2021 8:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Preveri baterijo in naredi pravilen Clear Cmosa.
_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 66 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group