www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Šolska izdaja na Raspberry-ju
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Raspberry Pi sekcija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bostjanoksidian
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Jul 2014 17:16
Prispevkov: 121
Aktiv.: 1.02
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 27, 2017 9:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najprej hvala solomojstru za poslan paketek z robotkom.

Imam malo časa in sem začel pisati programe za lua.

Najprej sem v lua/ws2812 sekciji dodal vajo rele.
Zanimivo je, da je dodan rele na pobudo učencev, ker bi radi poleg intiligentnih diod prižigali še recimo glavne luči. odpirali garažna vrata, spuščali žaluzije itd.

Ker se stvar poklopi s krmilji in teorijo releja, sem pač dodal vse možnosti za en rele, to je vklop, izklop in pulz. Neverjetno koliko naprav v hiši se, da kontrolirat z enim relejem Smile

http://89.212.21.12/ tu si poglejte lua/ws8266 tam boste opazili novo že delujočo vajo rele in že nastavek za robotka1 . Pametne diode bom kar pustil, ker jih bomo na robotku uporabljali, za ne vem še čisto zagotovo za kaj:)

Pri robotku predvidevam dve ali tri vaje. Potem bomo morali preit na novo izdajo lua, ker se je med tem zelo pocenil ESP32, ki omogoča veliko več kot esp8266. Kot zanimivost ponudniki Lua, omogočajo izbiro modulov in izdaje za oba čipa.... Smile

Še zanimivost vaja html/vaja1 je postala tarča stalnega oglaševanja. Še vedno lovim IP od kot se to dogaja, ga miško spreminja, vendar se mačka š(ž)e igra z miško..... Pravzaprav je to večna igra miške z mačko, ko se pravzaprav ne ve kdo vodi igro.....

Probajte popravit vajo html/vaja1 in boste videli, da boste vsako uro dobili na tej vaji reklamno sporočilo .... Nič posebnega, nekaj podobnega se z lahkoto naredi, kar z uporabo vaj na slovenski izdaji....... Pa še marsikaj boljšega tudi..... Smile



IMG_20170527_090030.jpg
 Opis:
Priklop WS2812 in releja na ESP8266 v vaji lua/ws2812/rele
 Velikost datoteke:  2.62 MB
 Pogledana:  9 krat

IMG_20170527_090030.jpg



2017-05-27.png
 Opis:
Slika vaje lua/ws2812/rele
 Velikost datoteke:  56.21 KB
 Pogledana:  19 krat

2017-05-27.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bostjanoksidian
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Jul 2014 17:16
Prispevkov: 121
Aktiv.: 1.02
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 28, 2017 6:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

In robotek s ESP8266 je tu Smile V bistvu je to predelana vaja za ws2812. Predvidoma bosta dve vaji za robotka. Že prvi vtisi so odlični. Združen robotek in ws2812 intiligentne diode omogočajo izdelavo zelo poceni robotka z okrasnimi (ali smernimi) diodami.

Se stvar še nadaljuje, vaje so že pri meni na
http://89.212.21.12/
Pod lua/ws2812 so se pojavile vaje rele, robotek1 in robotek2
Je še v delu in se bo še spremenilo, vaje se bodo pojavile na naslednji Slovenski izdaji Smile

Predvidevam še nekaj zabavnih vaj z miselnimi programi, ki bodo paša za oči in možgane.... Smile



2017-05-28 (2).png
 Opis:
lua/ws2812/robotek1

Spletna stran za nadzor ws2812 diod na robotku
 Velikost datoteke:  58.06 KB
 Pogledana:  6 krat

2017-05-28 (2).png



2017-05-28 (3).png
 Opis:
lua/wsp2812/robotek1
Spletna stran za nadzor gibanja robotka.
 Velikost datoteke:  51.98 KB
 Pogledana:  7 krat

2017-05-28 (3).png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 28, 2017 8:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lepo ,lepo.
Te dni se ukvarjamo s tisto žično ograjo za kosilnico.... Pa je kar nekaj težav s to zadevo...
Lepo da je opcija tudi zelo poceni robotka. Tako za vsak žep...
Si predstavljam da bo wifi robotek dal nova znanja in seveda nove možnosti nadzora.
Čestitam.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjanoksidian
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Jul 2014 17:16
Prispevkov: 121
Aktiv.: 1.02
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 30, 2017 5:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še filmčki

Vožnja v razredu
https://youtu.be/EvlpGRKFKM8

Vožnja v razredu in pogled na pametni telefon
https://youtu.be/2RpLXuHrDdU
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bostjanoksidian
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Jul 2014 17:16
Prispevkov: 121
Aktiv.: 1.02
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 03, 2017 11:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prva vaja html , ki se odpira avtomatsko, ko prideš na spletno stran Slovenske šolske izdaje, je bila tarča robotov, ki so izpisovali neprimerne in nezaželene oglase Smile

http://89.212.21.12/html/vaja1/

Stvar je bila že toliko moteča, da sem moral vgraditi prvo stopnjo zaščite proti robotskim strežnikom. Namen robotskih nadlegovanj je po navadi reklamiranje na spletnih straneh , ki imajo veliko obiska.

Ker je moj IP edini, ki ga imam in se je na tem edinem IP-ju gor vrtelo že marsikaj, v zelo dolgem obdobju, je to logično.

V naslednji izdaji Slovenske izdaje bo avtomatska vaja html/vaja1 morala pri vpisovanju nove html kode(Namenjeno je seveda učencem) biti potrjena s check-om.
Taka zadeva precej oteži robota, naslednji koraki so tudi že znani. Pa jih po moje ne bo potrebno implementirati.....
Torej gumb "vpis v index.htm" deluje samo, če odčekiraš check "Nisem robot".
Gumb "cp vajac.htm vaja.htm" deluje seveda brez potrjevanja s checkom, logično Smile

Mi se med tem ukvarjamo s pametnimi zadevami, prvi Slovenski robotek pod 10€ je rojen, ravno pišem še eno igrico, ki bo delala preko wifi točke in preko ws2812 pametnih diod je tudi v nastajanju, potem počasi prehajamo na druga področja.

Predvsem je tu poletje(ok skoraj) in poleti RC jadralnih modelov v pozno popoldanskih divjih termikah so izredno zanimivi in koristni(ker si mimogrede na zraku par ur )

https://www.youtube.com/playlist?list=PLFDGpPu0s07NypLJdLH0-cHuLitMQjIYe
Če slučajno koga zanima, tu je kanal z nekaj posnetki iz elektro jadrilice Solius (multiplex). Pa seveda naročite se, všečkajte in komentirajte......

Smile Smile Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bostjanoksidian
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Jul 2014 17:16
Prispevkov: 121
Aktiv.: 1.02
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 07, 2017 7:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kibernetična tabla
https://youtu.be/XXq0nH8mXcQ

Slovenska šolska izdaja za kartični računalnik na delu, torej v učilnici pred učenci. Vse se dogaja v učilnici A209 tehniškega šolskega centra maribor. Pa smo šele začeli.... Smile. Kar se vsebin tiče, so to stari preverjeni načini poučevanja. Priklop nekaj(v našem primeru 4-ih) relejev in potem pisanje raznoraznih sekvenčnih programov. Zanimivo in motivacijsko za učence, enostavno je postavljati vaje in naloge. Šola je predvsem veliko ponavljanja, in to veliko več kakor bi si mislili, da je potrebno Smile Ko pa enkrat uspeš zmotivirat kritično maso , je pa le-ta kot valar , ki ruši vse pred sabo in je neustavljiv Smile

Za poučevanje je ključno delo na spletnih straneh, tisti najmotiviranejši, in ki hočejo malo več pa želijo vpogled v drobovje. Vpogled preko SSH ali VNC v samo bistvo izvajanja, preko deljenih map pa celovit vpogled v izvorne kode , ki poganjajo Slovensko Šolsko izdajo, ali razvojno točko za industrijo. Smile. Če poenostavim s samimi standardnimi pristopi in pravo mešanico smo dosegli učinkovitost in pravo formulo..... In potem nastopijo mladi s svojimi idejami. Vsi vemo, da so ideje na strani mladih...

Še morda izvorna koda napisana v pythonu. Drugače je to standardna vaja python/gpio/vaja3.py predelana za namene demonstracije Smile

Koda:
#!/usr/bin/python

import RPi.GPIO as GPIO
GPIO.setwarnings(False)
import time
GPIO.setmode(GPIO.BOARD);led=19;led1=23;led2=5;led3=7;tip=21
#GPIO.setmode(GPIO.BCM);led=10;led1=11;tip=9
GPIO.setup(led, GPIO.OUT);GPIO.setup(led1, GPIO.OUT)
GPIO.setup(led2, GPIO.OUT);GPIO.setup(led3, GPIO.OUT)
GPIO.setup(tip,GPIO.IN,pull_up_down=GPIO.PUD_UP)
#Pritisni tipko za konec
delay=0.1
for i in range(1,10,1):
  GPIO.output(led, 1)
  time.sleep(delay)
  GPIO.output(led3, 1)
  time.sleep(delay)
  GPIO.output(led1, 1)
  time.sleep(delay)
  GPIO.output(led2, 1)
  time.sleep(delay)
  GPIO.output(led, 0)
  time.sleep(delay)
  GPIO.output(led3, 0)
  time.sleep(delay)
  GPIO.output(led1, 0)
  time.sleep(delay)
  GPIO.output(led2, 0)
  time.sleep(delay)
print("Konec utripanja")
GPIO.cleanup()
exit()
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bostjanoksidian
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Jul 2014 17:16
Prispevkov: 121
Aktiv.: 1.02
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 22, 2017 7:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tale tema je izgleda spomladansko utrujena, v bistvu pišem samo še jaz(sam sebi ?)

Na šolski izdaji sem dodal med lua vaje igrico. Ob pritisku na gumb "Nova igra" nam računalnik ponudi naključno število med 8 in 15. Sedaj imamo dve možnosti pritisnemo tipko "-1" in odštejemo od ponujene številke ena, ali pritisnemo tipko "-2" in odštejemo od ponujene števike dve.
Računalnik potegne naslednjo potezo in odšteje ena ali dve. Potem smo zopet na vrsti mi.
Zmaga tisti, ki prvi postavi številko na 0 Smile
Igrico napisano v programskem jeziku lua lahko snamete iz šolske izdaje in zapečete na modul ESP8266.
Pojavi se dostopna točka "192.168.1.1" in vsi ki se povežejo lahko igrajo..... Smile



2017-06-22 (7).png
 Opis:
 Velikost datoteke:  28.15 KB
 Pogledana:  2 krat

2017-06-22 (7).png



2017-06-22 (8).png
 Opis:
 Velikost datoteke:  26.04 KB
 Pogledana:  2 krat

2017-06-22 (8).png



2017-06-22 (9).png
 Opis:
 Velikost datoteke:  25.95 KB
 Pogledana:  1 krat

2017-06-22 (9).png



2017-06-22 (10).png
 Opis:
 Velikost datoteke:  25.78 KB
 Pogledana:  1 krat

2017-06-22 (10).png



2017-06-22 (11).png
 Opis:
 Velikost datoteke:  29.46 KB
 Pogledana:  1 krat

2017-06-22 (11).png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bostjanoksidian
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Jul 2014 17:16
Prispevkov: 121
Aktiv.: 1.02
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 24, 2017 8:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še aplikacija "odštevanka" za androide

Za tiste malo bolj komot, ki bi pa vseno radi preizkusili igrico

Pričakujem v kratkem elektroniko za robotka.
Že pred 2 mesecema sem dobil paket s tremi novimi v sloveniji izdelanimi robotki, sedaj je čas , da jih pripravim za naslednje leto.
Napreduje tudi "kibernetična tabla", še postavljam in kompletiram za poučevanje in vsebine. Za enkrat sta gor dva raspberryja, Pride še najmanj en ESP8266 modul z malo daljšimi pametnimi ledicami in en robotek, ki bo imel na sebi raspberryja in ESP8266 modul.

Postavljena je tudi zaključena merilno regulacijska zanka z vodenjem(urnikom).

Rad bi dodal tudi sistem daljinskega vodenja, za nazornejšo predstavitev arduino sistem ožičenja, ne bodo manjkali releji in sistem AC brezkrtačnega elektromotorja....

V ozadju vsega stoji seveda slovenska izdaja z ogromno vajami, ki kot prva pokriva vsebine mehatronika, elektrotehnika, rač tehnika itd.
Na rač tehniku so še posebej napredne vaje mysq , pri elektrotehniku se je ravno uporaba kartičnega računalnika izkazala kot ključna. Če uporabiš virtualizacijska orodja za Windowse(Pa tudi za Mack-e) si nekako ujet v prostoru računalnika, ne moreš pa enostavno prižgati led diode, releja, tipala itd....

Se še pišemo...



Screenshot_2017-06-24-11-13-54[1].png
 Opis:
 Velikost datoteke:  149.53 KB
 Pogledana:  6 krat

Screenshot_2017-06-24-11-13-54[1].png



Igra.zip
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Igra.zip
 Velikost datoteke:  1.47 MB
 Downloadano:  10 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bostjanoksidian
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Jul 2014 17:16
Prispevkov: 121
Aktiv.: 1.02
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 29, 2017 9:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slovenska izdaja lepo napreduje. Med install orodja sem dodal raspicam. Gre za znan odprtokodni projekt, ki v popolnosti izkorišča originalne raspberry-jeve kamere.
Na naslovu
http://89.212.21.12/
Si lahko pogledate kako se zlijeta na eno spletno stran živa slika in vodenje robota.
V bistvu sem uporabil /python/robotek/vaja2.
Ideja je bila , da pokažem, kako se izkoristi originalne raspberry-jeve kamere in poljubna spletna aplikacija. Ker sem ravno pred odhodom na dopust sem dan izkoristil za popravo in nadgradnjo Slovenske izdaje z nekaj popravki in možnostjo in načinom izkoriščanja žive slike.
Ker je projekt s kamero precej profesionalen omogoče slikanje, filmanje, pospešeno filmanje(time lapse), zaznavo premikanja(motion detection) in podobne danes standardne funkcije spletnih kamer. Seveda lahko spremljamo dogajanje v živo. Instalacije in spremenjene vaje in navodila vidite na zgornjem linku, se bo pa vse skupaj pojavilo v naslednji Slovenski izdaji.
Vse skupaj sem uporabil na Slovenskem robotku. Sedaj se lahko na daljavo povežete in vozite robotka po mojem stanovanju. Dejansko so to počeli moji učenci. Poglejte si komentarje na
https://www.facebook.com/bostjan.suhel
Vse skupaj je zelo poučno in robotek je odlično pedagoško orodje, predstavlja cel spekter vsebin, pozornost učencev je zagotovljena.
Kontrolni program v pythonu si lahko pogledate. Ker sem napisal ukaze za obračanje in premikanje naprej/nazaj je to pravi mali robotski jezik. Važno je, da lahko ukaze sekvenčno nizate v recept. In dejansko učenci zelo radi pišejo recepte za poti. Na zgornjem , mojem edinem domačem IP-ju, si lahko, dokler bo trajalo, pogledate združeno na eni spletni strani vodenje robota in živi pogled iz robota naprej. Lahko si pred začetkom vožnje vključite snemanje filma poti in potem ta filmček potegnete k sebi, kot dokaz ali študijo pravilnosti recepta itd. Živa slika in slikanje ali filmanje sta sploh podlaga za številne projekte. To kar vi klikate na daljavo gre preko WiFi-ja na ruter, in potem pač delim spletno stran navzven(Dokler jo ne bodo sesuli Smile ).
Druga možnost je vzpostavitev napredne dostopne točke in priklop na robotka s čimerkoli, kar ima možnost priklopa na WiFi internet. Počasi pokrivamo v Slovenski izdaji večino vsebin, tako, da imamo odprto pot za ideje.
V kratkem bom začel razlagati vse kar je povezano z mysql in podatkovnimi bazami. Ker gre za najnaprednejšo Slovensko zbirko vaj na MySQL-u bo verjetno koga zanimalo. Delam pa vzporedno na ESP32 procesorju. To spada pod Lua. Lua predvidljivo zmaguje pred microPythonom, ker sta to konceptualno precej različna jezika. MicroPython so hoteli nekako na silo vsiliti kot tolmač jezik primeren za IDE okolja povezana z arduino sistemi. Hehe , spremljajte vse skupaj se stvari precej hitro odvijajo....
https://youtu.be/1ZvgHX2NmYI

Še stran Slovenske izdaje
http://89.212.21.12/html/index1.php

In Kamere posebej
http://89.212.21.12/html/index.php
Very Happy



IMG_20170729_113329.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.09 MB
 Pogledana:  1 krat

IMG_20170729_113329.jpg



IMG_20170729_113351.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.78 MB
 Pogledana:  1 krat

IMG_20170729_113351.jpg



IMG_20170729_113821.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.68 MB
 Pogledana:  1 krat

IMG_20170729_113821.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 30, 2017 10:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot kaže se je lepo ujel s komponentami. Kljub temu ,da smo ga delali na daljavo.(powerbank). Danes robotek vidi temo. Anxious
Bom pogledal jutri ,ker nima luči. Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjanoksidian
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Jul 2014 17:16
Prispevkov: 121
Aktiv.: 1.02
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 31, 2017 2:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

solomojster je napisal/a:
Kot kaže se je lepo ujel s komponentami. Kljub temu ,da smo ga delali na daljavo.(powerbank). Danes robotek vidi temo. Anxious
Bom pogledal jutri ,ker nima luči. Very Happy

Me ni doma, sem na morju, trenutno je robotek nedosegljiv, čakam na 4.00 ko sesam resetira. So doma ta mladi in če so kaj spreminjali internet ne bo nič.
Je pa trenutno robotek na podstavku, da mi ga nebi premikali, med tem ko me ni doma,
Če dobim doma katerega od žlahte mu bom rekel na resetirajo vse skupaj.

Je pa res, da je to povsem odprt sistem, in če se spravi na robotka(Beri povsem nezaščiten server Slovenske izdaje) ga je povsem enostavno zblokirat.

Hm ponavadi se to zgodi, ko objavim kako res super zadevo.

Robotek sam je pa odličen, malo je sicer težko zmontirat motorčke, pa tudi pritrditev power banka, bi se po mje dala še nekako poenostavit, ampak to so malenkosti. Prav užival sem ko so učenci vozili od doma robotka po moji hiši.

Tale projekt za rpi camero, je res dober, ker lahko npr med vožnjo posnameš filmćek, dalo bi se tudi sinhronizirat npr detektor premika in kako akcijo robotka itd.....

Skratka vrhunsko pedagoško orodje Smile

Dodal sem še eno sliko z dodano kamero,



IMG_20170729_175406.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.66 MB
 Pogledana:  0 krat

IMG_20170729_175406.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 31, 2017 6:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Model v fusion 360.


ROBOTEK v7 v42.rar
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  ROBOTEK v7 v42.rar
 Velikost datoteke:  2.83 MB
 Downloadano:  4 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjanoksidian
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Jul 2014 17:16
Prispevkov: 121
Aktiv.: 1.02
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 01, 2017 6:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

solomojster je napisal/a:
Model v fusion 360.

A lahko tole malo obrazložiš, linki na program, kako zaženeš, toliko, da vsak z lahkoto pride do 3D modela Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 01, 2017 10:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja seveda. Potrebujemo 64 bitni računalnik in registracijo v fusion 360.
https://www.autodesk.com/products/fusion-360/students-teachers-educators

Ko opravimo registracijo imamo dostop do programa. (v oblaku)

Datoteko ki sem jo priložil razpakiramo.
Gremo v fusion 360 in datoteko uvozimo v program. NEW DESING FROM FILE
glej zgornji printscren.

Uh enoletna licenca mi poteče jutri..... Eh?



Screenshot 2017-08-01 21.55.44.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  149.36 KB
 Pogledana:  5 krat

Screenshot 2017-08-01 21.55.44.png



Screenshot 2017-08-01 21.56.51.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  212.04 KB
 Pogledana:  4 krat

Screenshot 2017-08-01 21.56.51.png



Screenshot 2017-08-01 21.57.53.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  365.29 KB
 Pogledana:  6 krat

Screenshot 2017-08-01 21.57.53.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 02, 2017 5:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brez težav sem jo podaljšal še za eno leto. (licenco) Velja za neprofitne solomojstre in hobi-ste. Dancing
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Raspberry Pi sekcija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Naslednja
Stran 13 od 15

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group