www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Povezava dveh BT slušalk za moto čelado
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Periferija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bieffe
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jun 2013 9:03
Prispevkov: 21
Aktiv.: 0.16
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 02, 2017 10:26 am    Naslov sporočila:  Povezava dveh BT slušalk za moto čelado Odgovori s citatom

Torej, ker nisem domač v elektroniki, imam pa problem: nabavil sem dva kompleta intercoma za moto čelade, ker pa nisem bil pazljiv, sem šele po testiranju doma ugotovil da kompleta med sabo ne komunicirata. Ker se normalno pairita s pomočjo BT z GPS in telefonom, me zanima ali se da z kakšnim "vmesnikom" ali kaj podobnega, ta dva kompleta pripraviti do tega da bi komunicirala tudi med sabo.
Če ta problem ni za tu, prosim admina da ga prestavi, hvala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s56al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Sep 2005 12:03
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.33
Kraj: JN66SI & JN76TM

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 04, 2017 2:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdrav,

Sta kompleta BT enaka ali različnega tipa / proizvajalcev?

Po mojih izkušnjah je tako, da so poceni kitajski kompleti praviloma v stanju komunicirati med sabo le, če so istega tipa ali pa vsaj istega proizvajalca in različnih generacij. Dražji, recimo Nolanov, pa naj bi znal komunicirati tudi z BT interkomi drugih proizvajalcev. Vsaj tako piše v navodilih, čeprav meni osebno recimo ravno Nolanovega še ni uspelo povezati na katerega od mojih poceni kitajcev.

Če sta interkoma "kitajska" in enakega tipa, ju je prav tako treba (praviloma, obstajajo pa izjeme, ki so že po default sparjene - se prodajajo v kompletu) za komunikacijo najprej spariti med sabo. Postopki so različni, pri nekaterih je treba držati tipko za vklop še nekaj sekund potem, ko se interkom že vključi, dokler ne začne divje blinkati signalna LED. Kaj je treba narediti z drugim, je zopet odvisno od posameznega tipa. Pri enih enako kot s prvim, pri drugih stisniti neko drugo tipko. Piše v navodilih...

"Mopedistični" BT interkom za komunikacijo s telefonom ali navigacijo uporablja standardiziran protokol, za direktno govorno zvezo med dvema interkomoma pa specifičnega za posameznega proizvajalca. Direktna govorna zveza med interkomoma poteka tudi z večjo močjo, zato tudi je domet zveze, zopet odvisno od tipa, med 300 pa tudi do prek 1000 m, zveza s telefonom pa ima doseg vsega nekaj m. Žal pa direktnih govornih povezav med BT interkomi različni proizvajalci (še) niso uskladili ali standardizirali.

Zgoraj opisane izkušnje se nanašajo na "kitajske" interkome tega tipa:

http://www.ebay.de/itm/500M-BT-Bluetooth-Motorbike-Motorcycle-Gegensprechanlage-Intercom-Headset-Helmet-/301943183258?hash=item464d37579a:g:LjgAAOSw1DtXIt8e

in sicer komplete 3 različnih generacij. Vse se da med sabo povezati, je pa postopek parjenja različen pri različnih generacijah. Treba je slediti navodilom. Prvi najstarejši generaciji medsebojno parjenje dveh interkomov niti ni bilo potrebno.

LP, Sandi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bieffe
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jun 2013 9:03
Prispevkov: 21
Aktiv.: 0.16
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 04, 2017 4:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oba interkoma sta identična, BT V2.1, parim pa lahko samo interkom z telefonom in/ali z GPS, med sabo pa ne delujeta, se pravi da nimata tega opisanega specifičnega protokola za govorno zvezo. Sem pa našel na Ebayu nekaj, pa ne vem če bi tole delovalo: http://www.ebay.co.uk/itm/201728858058?euid=694af05b68b340ec9311e0e00da3d5e5&bu=43010693027&cp=1&sojTags=bu=bu
Lp, Borut.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s56al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Sep 2005 12:03
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.33
Kraj: JN66SI & JN76TM

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 04, 2017 5:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A je skrivnost, za kateri BT interkom točno gre? Lahko daš kak link? Kaj pravijo navodila za uporabo? Postopek seznanjanja dveh interkomov med sabo ni nujno, da je enak postopku seznanjanja BT interkoma s telefonom / navigacijo. Nisem še zasledil mopedističnega interkoma, ki ne bi podpiral zveze interkom <--> interkom.

Če te prav razumem, ti potrebuješ to reč za komunikacijo s sopotnikom, ne z voznikom drugega vozila?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bieffe
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jun 2013 9:03
Prispevkov: 21
Aktiv.: 0.16
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 04, 2017 5:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prav imaš, to potrebujem za komunikacijo s sopotnikom, če sem prav prebral navodila, nista namenjena za medsebojno komunikacijo, link za interkom: http://www.banggood.com/Motorcycle-Helmet-Headphones-Stereo-Music-Headsets-With-Bluetooth-Function-DK2-p-987010.html?rmmds=search
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s56al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Sep 2005 12:03
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.33
Kraj: JN66SI & JN76TM

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 04, 2017 6:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Žal. Se že iz naslova linka vidi, da gre za "BT slušalke" in ne interkom, prav tako iz opisa funkcij nižje na spletni strani.

Ti bi rabil nekaj takega:

http://www.ebay.de/itm/Hot-2-x-BT-interphone-Bluetooth-Motorcycle-helmet-Multi-Headset-500M-Handfree-/381331258149?hash=item58c91d3b25:g:v8kAAOSwDNdVp2SD

Varno in srečno vožnjo,
Sandi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s56al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Sep 2005 12:03
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.33
Kraj: JN66SI & JN76TM

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 04, 2017 6:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bieffe je napisal/a:
Sem pa našel na Ebayu nekaj, pa ne vem če bi tole delovalo: http://www.ebay.co.uk/itm/201728858058?euid=694af05b68b340ec9311e0e00da3d5e5&bu=43010693027&cp=1&sojTags=bu=bu
Lp, Borut.


S tem bi znalo delovati, ker, kot razumem opis, gre za nekakšen avdio mikser v vse smeri povezanih naprav. Je pa vprašanje, ali oz. kako bi delovale funkcije odgovarjanja na telefonske klice oz. proženje klicanja?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1364
Aktiv.: 7.37
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 04, 2017 8:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam tele:
http://www.ebay.de/itm/Hot-2-x-BT-interphone-Bluetooth-Motorcycle-helmet-Multi-Headset-500M-Handfree-/381331258149?hash=item58c91d3b25:g:v8kAAOSwDNdVp2SD
Moram reči da deluje.
Za telefoniranje je čisto OK.
Bluetooth od telefona dela super samo se pozna slaba kvaliteta zvočnikov.
Tudi pogovarjati se da med dvema čeladama.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bieffe
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jun 2013 9:03
Prispevkov: 21
Aktiv.: 0.16
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 04, 2017 9:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Peter123 je napisal/a:
Imam tele:
http://www.ebay.de/itm/Hot-2-x-BT-interphone-Bluetooth-Motorcycle-helmet-Multi-Headset-500M-Handfree-/381331258149?hash=item58c91d3b25:g:v8kAAOSwDNdVp2SD
Moram reči da deluje.
Za telefoniranje je čisto OK.
Bluetooth od telefona dela super samo se pozna slaba kvaliteta zvočnikov.
Tudi pogovarjati se da med dvema čeladama.


Slaba kvaliteta zvočnikov ali premalo glasnosti, za glasnost in tudi kvaliteto pomaga link: https://k6gtl.com/index.php/topic,663.0.html
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bieffe
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jun 2013 9:03
Prispevkov: 21
Aktiv.: 0.16
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 04, 2017 9:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s56al je napisal/a:
bieffe je napisal/a:
Sem pa našel na Ebayu nekaj, pa ne vem če bi tole delovalo: http://www.ebay.co.uk/itm/201728858058?euid=694af05b68b340ec9311e0e00da3d5e5&bu=43010693027&cp=1&sojTags=bu=bu
Lp, Borut.


S tem bi znalo delovati, ker, kot razumem opis, gre za nekakšen avdio mikser v vse smeri povezanih naprav. Je pa vprašanje, ali oz. kako bi delovale funkcije odgovarjanja na telefonske klice oz. proženje klicanja?


Nekako sem tudi jaz iz opisa razvidel da bi intercom moral delovati, samo glede na tvoje ugotovitve nisem takšen poznavalec kot ti, tako da bom nabavil in videl kako deluje (če), ugotovitve bom pa delil tu. Glede odgovarjanja na in proženja klicev, pa nimam skrbi, ker jih nimam veliko, edino GPS sporočila bi lahko bila problem, ker dostikrat potujem z uporabo GPS-ja. Hvala za pomoč, če se še kaj spomniš, zeloooo dobrodošel.
Lp, Borut.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1364
Aktiv.: 7.37
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 05, 2017 10:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vse te naprave imajo eno skupno lastnost.
Da se zvoka ne sliši ko se enkrat pelješ hitreje od 80km/h.
Nekateri pravijo 100km/h ali več, odvisno je do kombinacije čelade in zvočnikov/naprave.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bieffe
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jun 2013 9:03
Prispevkov: 21
Aktiv.: 0.16
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 23, 2017 9:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem obupal nad vsemi temi vmesniki, vsi povezujejo samo en vir z drugimi, noben pa ne omogoča dvosmerne komunikacije v realnem času, razen Sena vmesnik, kateri pa stane ohoho, tako da bom nabavil nov komplet, lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1364
Aktiv.: 7.37
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 24, 2017 8:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne vem kaj je zate dvosmerna komunikacija, ampak pri mojem kompeltu se lahko voznik in sovoznik normalno pogovarjata.
Je omejitev in to omejitev imajo vsi komunikacija je simpleks tore na enkrat govori samo eden.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bieffe
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jun 2013 9:03
Prispevkov: 21
Aktiv.: 0.16
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 24, 2017 5:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dvosmerna komunikacija meni pomeni da se oba hkrati pogovarjata, verjetno gre tu za full duplex zvezo. Meni je zadosti tudi tako kot si ti opisal, v glavnem sem kompleta že naročil, bom poročal kako se obnese.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 24, 2017 5:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če se že greste strokovne izraze...
- simplex je ENOSMERNA komunikacija.
- half duplex (ali semi dupleks) je dvosmerna, a samo,eden naenkrat lahko govori
- full duplex pa je dvosmerna, kjer oba naenkrat lahko klepetata.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Periferija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group