www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

GPS Logger - nasvet pri nakupu

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Navigacija in sledenje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
gorazdkop
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Dec 2008 12:19
Prispevkov: 145
Aktiv.: 0.78
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 05, 2014 12:11 pm    Naslov sporočila:  GPS Logger - nasvet pri nakupu Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Do zdaj sem uporabljal 747A+, ki pa mi je pred kratkim žal nehal delat (sicer se prižge, vendar od njega ni nič razen LED oranžne barve, morala pa bi biti rumena).

Zdaj sem v nabavi novega in me zanimajo vaše praktične izkušnje in nasveti. Ker sem zasledil več imen za to vrsto naprave še dodatno: potrebujem samo sprotno hranjenje GPS podatkov na moji poti. Vse ostale dodatne opcije niso pogoj.

Pri tem sem bil zelo zadovoljen z delovanjem, "lovil" je praktično povsod. Bil je tudi enostaven za uporabo, uporabljal sem ga 99% v LOG načinu, za Bluetooth in povezavo z drugo napravo pa zelo malo.

Glede na starost mojega loggerja bi lahko rekel, da sem se do zdaj vozil samo v fičku in prednosti Mercedesa sploh ne poznam, pa zato sploh ne vem, kako so katere opcije zelo fine. Tako da za dodatne bonbončke nisem nedovzeten Very Happy

Torej prosim za vaše predloge.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 06, 2014 10:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

odvisno za kak namen.

jaz sem pot iz Slovenije v Edinburgh logiral z raspberry pi in poceni kitajskim USB GPS-om.

http://gis.red-mamba.com/csv.html

tule je pa nekaj o projektu
http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=40971&highlight=

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 06, 2014 10:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če ne potrebuješ specialne opreme in poseduješ "pametni" telefon lahko uporabiš le tega. Namestiš eno od številnih aplikacij za GPS logiranje (Npr. MyTrack ponuja shranjevanje točk in pa fotografij). Npr. moj samsung lovi GPS signal tudi po pohorskih grapah brez vseh težav.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
carli
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Nov 2011 19:02
Prispevkov: 758
Aktiv.: 5.03
Kraj: Haloze

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 06, 2014 11:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MarkoM je napisal/a:
Če ne potrebuješ specialne opreme in poseduješ "pametni" telefon lahko uporabiš le tega. Namestiš eno od številnih aplikacij za GPS logiranje (Npr. MyTrack ponuja shranjevanje točk in pa fotografij). Npr. moj samsung lovi GPS signal tudi po pohorskih grapah brez vseh težav.

Uporabljam tudi te aplikacije, je pa problem baterija, ki je vedno prazna takrat ko jo rabiš. Da točnosti niti ne omenjam. Mogoče samo moj telefon štrajka Brick wall Think
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 06, 2014 12:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

carli je napisal/a:
MarkoM je napisal/a:
Če ne potrebuješ specialne opreme in poseduješ "pametni" telefon lahko uporabiš le tega. Namestiš eno od številnih aplikacij za GPS logiranje (Npr. MyTrack ponuja shranjevanje točk in pa fotografij). Npr. moj samsung lovi GPS signal tudi po pohorskih grapah brez vseh težav.

Uporabljam tudi te aplikacije, je pa problem baterija, ki je vedno prazna takrat ko jo rabiš. Da točnosti niti ne omenjam. Mogoče samo moj telefon štrajka Brick wall Think


vse mobilne naprave so omejene z
1. baterijo
2. slabim GPS sprejemom ker je antena minimalna saj jo je potrebno stlacit v ohisje

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gorazdkop
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Dec 2008 12:19
Prispevkov: 145
Aktiv.: 0.78
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 06, 2014 3:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moja napaka, ker sem pozabil napisat pomembno stvar, torej namen uporabe.
Ta bi bil predvsem pohodništvo in kolesarjenje. Tu pa je fino, da je zadeva manjša in robustnejša, ker jo vržeš nekam v nahrbtnik ali pa celo v žep in pozabiš nanjo do konca poti.

Z mobiteli imam slabe izkušnje in ne nadomestijo mojega bivšega loggerja. Prvi problem je baterija, ki ne traja tako dolgo. Drugi pa, da v primerjavi s tem loggerjem dosti slabše lovi satelite. Testirano na Lumii 920 in Samsung Core.

Sicer malino imam doma nekje (imel sem neke težave, ker mi je vsake toliko crknil sistem na kartici, pa sem jo zabrisal v en kot), samo se mi zdi malo prevelika za moj način uporabe. Še posebej z nekim prenosnim virom napajanja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 06, 2014 3:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vzames PIC mikrokontroller z USB hostom in beres podatke z GPS-a. Zapisujes jih pa lahko direkt na flash kartico Wink
_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Waldo
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Nov 2007 10:50
Prispevkov: 316
Aktiv.: 1.58
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 06, 2014 5:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kar nekaj let sem uporabljal Royaltekov bluetooth loger RBT2300 in bil z njim zelo zadovoljen. Vklopil sem ga, vrgel v zgornji žep nahrbtnika in pozabil nanj. Ko sem potreboval položaj, se je dlančnik v hipu povezal in takoj sem dobil podatke.
Tehnične podatke najdeš zlahka na spletu. Interval logiranja lahko nastavljaš, pomnilnik je ogromen, a ni razširljiv, baterija je zmogla 8 do 12 ur delovanja.
Slabost je programska oprema za branje trackov. Originalna je le osnovna, drug program, ki ga je napisal nek Francoz, pa je malo čuden, a deluje in omogoča vse, kar sem potreboval (vse nastavitve, brisanje pomnilnika, izvoz v ozi, gpx in kml glede na časovni interval). Občasno bi prišel prav gumb za označevanje (nov waypoint) in zvočno opozorilo, da je baterija prazna. Polni se z adapterjem in ne preko usb, kar je danes malo nestandardno.
Ne vem, če ga sploh še prodajajo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.03
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 06, 2014 10:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ker na mojemu android telefonu ne dela gps sprejemnik, preko BT uporabljam od nokie LD-3W gps sprejemnik. Dela super, poveže se zelo hitro, akumulator drži menda 15 do 20 ur, če sem kje v gozdu/gorah ponavadi telefon dam v način " V letalu", tako da akumulator v telefonu zdrži ogromno dalj časa.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
uc530
Član
Član



Pridružen-a: Pet 30 Okt 2015 15:06
Prispevkov: 17
Aktiv.: 0.17
Kraj: Po

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 27, 2016 9:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sicer že stara tema pa vendar...
Sam uporabljam aplikacijo sportypal. Na vseh napravah je naložena, podatki pa se skupno beležijo / naložijo na server ob priklopu na omrežje. Z baterijo nimam težav. Če imam s seboj telefon ki ga uporabljam samo za trekanje, mi zdrži cel dan. Če pa uporabljam telefon še za navigacijo in to še s prižganim zaslonom je pa druga stvar.
Na peš in moto poteh mi je super aplikacija.
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
horvi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 17 Mar 2005 16:36
Prispevkov: 154
Aktiv.: 0.69
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 27, 2016 7:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ravno zasedil tole ... I-gotU ... imajo ravno akcijo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Navigacija in sledenje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group