www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Nastavitev fokusa laserja

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2017 5:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brick wall <--- razbijam glavo, zadnjič sem nekaj razdiral svojo modelarsko žagico , ker nima končnih stikal, je malo preskočil jermen, potem pač dela trapeze namesto kvadratov (pri večjih površinah odreza). Ni panike, bom podrl in nastavil.
Ne bodi len, ko imam že podrto, bom dodal dve vtičnici, za odsesovanje in vodno črpalko, saj je to sedaj direkt na kablih, pa moram stalno pretikat...
Seveda sem še enkrat dobro očistil optiko, aaaaampak, sedaj hudiča ne morem ničesar odrezati. Žarek je "nastavljen v nulo", v vseh pozicijah mehanizma, toda moči ta žarek nima in nima. Naredi sled skoraj skozi 3mm les, prebije pa ne. Malo berem po tujih forumih, naj bi bila "žarnica" že slaba, ampak toliko pa spet nisem rezal, hm...
Ima kdo kakšne izkušnje s tem?

_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
besoft
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Apr 2012 10:22
Prispevkov: 585
Aktiv.: 4.01
Kraj: Žižki - Prekmurje

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2017 7:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni sličajno leča narobe obrnjena in je žarek v centru leče ? Fokus je prav nastavljen ? Kako je z tokom ?

Cev skoraj nikoli tako hitro ne crkne.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2017 7:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Leča je prav obrnjena, fokus niti ne morem hudo nastavljati, saj lečo namestim in zategnem, ni gor-dol možnosti, tok, po kitajskem instrumentu nekje 15 - 20mA.
Nastavljam žarek tako, da najprej ujamem sredino 1. ogledala, potem sredino na treh pozicijah 2. ogledala in ravno tako za tretje ogledalo, le sredina žarka na leči - pa ne vem kako bi ugotovil (hm, sedaj mi je padlo na misel, s kako podložko)?

_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
besoft
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Apr 2012 10:22
Prispevkov: 585
Aktiv.: 4.01
Kraj: Žižki - Prekmurje

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 08, 2017 8:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sicer nevem kakšno lečo ima tvoja žaga, verjetno predcej podobno ostalim žagam..tudi večjim. Leča mora biti obrnjena oziroma vbočena gor proti ogledalu na glavi. kako probaš, če je žarek na sredi ? Na izhodu glave zalepiš malarski trak, žarek mora biti na sredi luknje, na traku se vidi rob glave.

Jaz porabim za nastavljanje optik po čiščenju tudi po dve uri, če želim, da je dobro narejeno.

Fokus se pa nastavi z premikanjem cevi, kjer je leča..za tvojo žago sicer nevem kakšna je glava..ampak vse, ki sem jih do zdaj videl so bile narejene enako. Fokus najlažje določiš tako, da pod enim kotom daš pod glavo deščico in zapelješ žarek čez. tam, kjer je rez najlepši izmeriš višino in to je to.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 08, 2017 11:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za te nasvete. Z ličarskim trakom sem tako ali tako nastavljal ogledala in vhod v "cev" z lečo. To, da bi ga pa zalepil na izhod, pa .... Brick wall Brick wall .
No, bom poizkusil še to, saj, da je pa žarek čisto na sredi izhoda, pa ne morem trditi.
Leče "ne morem" nastavljati po višini, ker je narejeno takole:

_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
besoft
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Apr 2012 10:22
Prispevkov: 585
Aktiv.: 4.01
Kraj: Žižki - Prekmurje

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 08, 2017 12:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kako pa nastaviš focus za drugačne debeline materiala ? Na mojem laserju se sicer miza premika, vendar je tudi glava nastavljiva, oziroma razdalja leče od glave.

Moja glava na laserju je nekaj podobnega
temu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 12, 2017 4:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

O, =benti, iščem in iščem toda ne najdem Evil or Very Mad :angr: burned , te teme seveda. Pa dobro, a je težko kaj napisat, da je nekaj nekam prestavljeno? Res je da obstaja iskalnik, vem, vendar so potem splošne teme kot sta: "Kaj trenutno počnem ali pač ne počnem" čisto odveč.
Imel sem pač vprašanje za Besofta, če se bi mu dalo odgovarjat - svetovat, pa nima veze.
Ok, obstaja še nekaj tujih forumov, pa četudi se bom moral učiti še kakega tujega jezika, samo da ne bo Vel'cga Dreka tam in...tako naprej.

_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 12, 2017 4:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bizgec65 je napisal/a:
.......... vem, vendar so potem splošne teme kot sta: "Kaj trenutno počnem ali pač ne počnem" čisto odveč.......
Verjetno je moderator prestavil v svojo temo, ker se je razvila debata okoli tega in se s tem popolnoma strinjam.
Glede teme kaj trenutno počnem oz. ne počnem, po tvoje ne bi potrebovali nikakršnih tem in bi se vse enostavno pisalo samo v eni, kajne Razz , oz v dveh, ena bi bila iz stroke ena pa izven stroke in to je to.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group