www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Senzor tlaka MPX2010DP

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
haRmOniKa
Član
Član



Pridružen-a: Pet 03 Dec 2010 20:10
Prispevkov: 96
Aktiv.: 0.59
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 13, 2017 11:09 am    Naslov sporočila:  Senzor tlaka MPX2010DP Odgovori s citatom

Zdravo,

kupil sem omenjeni senzor tlaka in ga poskušal priklopiti na arduino.

Vhodna napetost na njem je bila 4.5V, izhod pa 2.26V +/- 0.01V kljub temu, da sem vanj pihal skoraj do onemoglosti. Kaj bi lahko šlo narobe? Prenizka vhodna napetost, pokvarjen senozor, premalo tlaka ...?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
poule
Član
Član



Pridružen-a: Čet 11 Jan 2007 19:53
Prispevkov: 800
Aktiv.: 3.82
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 13, 2017 11:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A nima ta stvar izhod reda par milivoltov?
Tukaj si podatek razlagam da je 25mV celoten range pri napajanju 10V.
Tukaj je primer vezave....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
haRmOniKa
Član
Član



Pridružen-a: Pet 03 Dec 2010 20:10
Prispevkov: 96
Aktiv.: 0.59
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 13, 2017 11:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ključni podatek, ki sem ga spregledal. Mulitimeter pa tako majhne spremembe očitno ni prepoznal.
Sedaj pa se pojavi drug problem. Pri 5V in 10 bitni resoluciji je korak 4.88mV, ker je preveč za arduino. V obsegu omenjenega senzorja je to samo 5 korakov. Potreboval bom drug diferencialni senzor, ki deluje v večjem razponu oz. bo arduino lahko zaznal več vrednosti. Mi lahko katerega predlagate?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
poule
Član
Član



Pridružen-a: Čet 11 Jan 2007 19:53
Prispevkov: 800
Aktiv.: 3.82
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 13, 2017 12:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Signal preko ojačevaca "raztegneš" na 0-5V. Poglej si shemo, ki sem jo dal na linku.

Tukaj je podbno,...malo si preberi.
Drugače so pa to z ojačevalcem standardne rešitve. Redkokateri senzor že ima standardiziran analogni izhod, oz. ta ki ga ima, ima ojačevalec že vgrajen...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robika
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Apr 2004 20:55
Prispevkov: 266
Aktiv.: 1.20
Kraj: ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 13, 2017 12:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem uporabil MPX4115 in ga priklopil direktno na analogni vhod na AtMega8. Napajanje imam 5V. Tvoj je sicer za drug rang 0-10kPa, moj pa 15-115kPa.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1343
Aktiv.: 7.71
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 13, 2017 3:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poskusi s TEM. Nisem ga sicer preskusil, ampak po specifikacijah bi bil kar primeren za ta namen.
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Sigi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2014 11:42
Prispevkov: 199
Aktiv.: 1.69
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 13, 2017 3:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Izberi kompenziran senzor z vgrajenim ojačevalcem. Sam recimo trenutno delam s tem:

http://si.farnell.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=15001&langId=386&urlRequestType=Base&partNumber=2490452&storeId=10175

ti pa izberi primernega.
Tako lahko priklopiš direktno na AD vhod brez dodatnih kolobocij.

lp Žiga
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
haRmOniKa
Član
Član



Pridružen-a: Pet 03 Dec 2010 20:10
Prispevkov: 96
Aktiv.: 0.59
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 13, 2017 4:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je mogoče kakorkoli zvedeti oznako senzorja, ki ima ohišje enako MPX2010DP, oznaka pa je zabrisana? Enega primernega imam, pa bi rabil še nekaj identičnih.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Profesor Einstein
Član
Član



Pridružen-a: Ned 24 Sep 2006 0:13
Prispevkov: 1423
Aktiv.: 6.67
Kraj: Rogaška Sl.

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 15, 2017 10:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MPX so znani senzorji. MPX Series


MPX2010DP - Pressure Sensors.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  55.74 KB
 Pogledana:  13 krat

MPX2010DP - Pressure Sensors.jpg



_________________
--
"Če bi volitve kaj pomagale, bi jih prepovedali." (Mark Twain)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
haRmOniKa
Član
Član



Pridružen-a: Pet 03 Dec 2010 20:10
Prispevkov: 96
Aktiv.: 0.59
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 15, 2017 12:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zaenkrat bom ostal kar pri MPX2010DP in ustrezno ojačal signal. V primeru, da senzor ne bo imel dovolj velik razpon za moje potrebe ga bom enostavno menjal npr. z MPX2100DP ali večjim.

Kateri ojačevalec naj uporabim (da ga imajo v IC)? Ojačevalce iz zgornjih linkov ne najdem v IC elektroniki.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group