www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Wigopol :)
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.03
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 14, 2017 6:02 pm    Naslov sporočila:  Wigopol :) Odgovori s citatom

Moram deliti z vami. V popravilo sem dobil odstranjevalec vlage, oziroma bolje rečeno "odganjalec" vlage. Kar je bilo narobe je bila zanič ledica. Najbolj zanimiva je pa seveda cena tega izdelka. Na netu sem zasledil ceno 3300€+ddv Shocked Glede na vsebino elektronike je totalni "overkill". Če pa zadeva res deluje, mi pa tudi lastnik ni znal povedati. Menda naj bi, ni pa čisto siguren. Vse kar mi je uspelo izvedeti od njega je, da je zadevo kupil kakšnih 10let nazaj (na njegovo "srečo" se je dogovoril za plačilo po obrokih) in da je firma čudežno izginila iz neta, prodajalec pa tudi. Plačal je samo en obrok. Več pa na slikah (narisal sem tudi shemo).


osci_brez_gnd.jpg
 Opis:
Oblika signala, brez GND. Na antenskem konektorju sploh ni priklopljena.
 Velikost datoteke:  352.03 KB
 Pogledana:  19 krat

osci_brez_gnd.jpg



osci_z_gnd.jpg
 Opis:
Oblika signala na antenskemu konektorju, če je priklopljena GND
 Velikost datoteke:  303.28 KB
 Pogledana:  9 krat

osci_z_gnd.jpg



konektor_led.jpg
 Opis:
Led in nekakšen razširitveni konektor.
 Velikost datoteke:  141.99 KB
 Pogledana:  27 krat

konektor_led.jpg



pokrov.jpg
 Opis:
Antenski priključek. Antene žal ni imel s seboj, sklepam pa, da so tisti cm, predpisana dolžina antene.
 Velikost datoteke:  164.64 KB
 Pogledana:  26 krat

pokrov.jpg



stevec.jpg
 Opis:
Števec delovnih ur.
 Velikost datoteke:  168.17 KB
 Pogledana:  14 krat

stevec.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.03
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 14, 2017 6:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nadaljevanje


vezje.jpg
 Opis:
High tech elektronika :)
 Velikost datoteke:  184.78 KB
 Pogledana:  38 krat

vezje.jpg



cela.jpg
 Opis:
Pogled v notranjost.
 Velikost datoteke:  237 KB
 Pogledana:  50 krat

cela.jpg



wigopol_.png
 Opis:
Shema.
 Velikost datoteke:  22.73 KB
 Pogledana:  210 krat

wigopol_.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 14, 2017 6:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Od vsega mi je najbolj vsec Fluke Wink Si ga ze predelal na 18650 litij? Se ravno lotevam ...
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 3.00
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 14, 2017 8:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Čas je za upgrade. Prostora v škatli je več kot dovolj.
_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
satelitko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 13:27
Prispevkov: 1752
Aktiv.: 7.89
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 14, 2017 11:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mucek je napisal/a:
Od vsega mi je najbolj vsec Fluke Wink Si ga ze predelal na 18650 litij? Se ravno lotevam ...


Boš objavil? Bi tudi meni prišlo prav...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.03
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 15, 2017 1:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Predelava flukeja na litij bo seveda dobrodosla enkrat v prihodnosti. Zaenkrat se še dobro držijo. Objavi kaj pa kako Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mkezmah
Član
Član



Pridružen-a: Sre 21 Jan 2009 16:30
Prispevkov: 220
Aktiv.: 1.19
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 15, 2017 9:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imamo en tak "odganjalec" kapilarne vlage na vikendu, kjer so 1 m debele stene iz kamna in ilovice, v hiši je bilo vedno vlažno (kljub sušilnim ometom vedno vonj po vlagi).

Sem si mislil, da zadeva ne more biti komplicirana, ampak nisem nikjer našel podatkov, da bi naredil sam. Smo odšteli cca 1000 € pri firmi, ki še vedno obstaja v SLO.

In deluje. Je pa res, da je treba počakati nekaj mesecev, morda leto, da se zadeva popravi. Kolikor sem raziskoval pa ni za vse vrste vlage. Če ti bajto zaliva kak vir vode, to ne pomaga. Za kapilarno pa je ok po mojih izkušnjah.

Sem bil presenečen, ko sem po nakupu na jugu Italije videl podobno napravo v restavriranih katakombah.

Žalostno, da je zadeva tako draga, saj bi lahko marsikomu močno izboljšala pogoje bivanja. Glede na to, da je garancija na naši napravi že zdavnaj potekla jo morda ob priliki tudi razdrem in pogledam kaj se skriva notri (je pa res, da po 10 letih še zmeraj deluje)...

LP
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.04
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 15, 2017 9:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko gremo v kako skupinsko izdelavo oz. "kopiranje". Jaz sem takoj zraven za 2 kosa. Bi pa kopiral le tisto, kar preverjeno deluje.
_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 15, 2017 10:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odganjalec vlage? Kam jo odžene? Imam v kleti v sušilnici salam kompresorski razvlažilec in vsak dan nesem ven pet litrov vode.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mkezmah
Član
Član



Pridružen-a: Sre 21 Jan 2009 16:30
Prispevkov: 220
Aktiv.: 1.19
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 15, 2017 11:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zagotovo ponesrečen izraz.

S spremembo naboja v stenah bi naj preprečil, da se voda dviga po stenah zaradi kapilarnega efekta. Torej bi naj preprečil kapilarni efekt.

Če sušiš salame, potem se ti seveda viša vlaga v zraku in jo odvajaš z razvlaževalcem. Popolnoma druga stvar.

LP
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.03
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 15, 2017 6:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ta naprava naj bi izsuševala stene na principu elektroosmoze. Think
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 15, 2017 9:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo, bom malo poslikal tole predelavo ...
Je pa zadeva v bistvu dodobra opisana že tule, če se komu ne da čakat Wink

http://www.eevblog.com/forum/testgear/fluke-123-scopemeter-and-battery-replacement/

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zajla
Član
Član



Pridružen-a: Sob 20 Nov 2010 15:15
Prispevkov: 18
Aktiv.: 0.11
Kraj: Š.Turn

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 15, 2017 11:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MarkoM je napisal/a:
Odganjalec vlage? Kam jo odžene? Imam v kleti v sušilnici salam kompresorski razvlažilec in vsak dan nesem ven pet litrov vode.

Jaz pa ravno obratno, ko nesem salame iz dima v klet na nadaljnje dozorevanje najprej "ofrajham" zidove z nekaj fanglni vode in postavim vedro vode podnje. Po treh tednih vodo umaknem, še po treh tednih pa salame preselim v prostor nad kletjo, kjer je sicer shramba za žito. Med tem se na salame naseli bela plesen, uporabne pa so več kot eno leto!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pajo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2004 8:50
Prispevkov: 687
Aktiv.: 3.09

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 15, 2017 11:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

žajla je napisal/a:
MarkoM je napisal/a:
Odganjalec vlage? Kam jo odžene? Imam v kleti v sušilnici salam kompresorski razvlažilec in vsak dan nesem ven pet litrov vode.

Jaz pa ravno obratno, ko nesem salame iz dima v klet na nadaljnje dozorevanje najprej "ofrajham" zidove z nekaj fanglni vode in postavim vedro vode podnje. Po treh tednih vodo umaknem, še po treh tednih pa salame preselim v prostor nad kletjo, kjer je sicer shramba za žito. Med tem se na salame naseli bela plesen, uporabne pa so več kot eno leto!


Žajla, tudi meni je to "čudno". Salame sem običajno dal v klet, kjer je 85-90% vlažnost. Sem pa imel probleme s plesnijo. Jaz pa sem jih, ob pojavu plesni, vedno selil v bolj suh prostor. Plesen je nastala po približno dveh treh tednih. Ja in bila je bela. Ampak nisem upal raskirat. Confused

Pa smo spet zašli s teme.

_________________
Martin Krpan je že dobro vedel zakaj je posekal lipo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 16, 2017 10:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pajo je napisal/a:
Žajla, tudi meni je to "čudno". Salame sem običajno dal v klet, kjer je 85-90% vlažnost. Sem pa imel probleme s plesnijo. Jaz pa sem jih, ob pojavu plesni, vedno selil v bolj suh prostor. Plesen je nastala po približno dveh treh tednih. Ja in bila je bela. Ampak nisem upal raskirat. Confused

Pa smo spet zašli s teme.

Jaz jih pa ne selim, ampak uporabim razvlažilec. Ne vem kaj je tu čudnega?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group