www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Povezava IP kamere na LAN kabel

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
peterv6i
Član
Član



Pridružen-a: Tor 22 Jan 2008 13:30
Prispevkov: 116
Aktiv.: 0.59
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 18, 2017 10:31 am    Naslov sporočila:  Povezava IP kamere na LAN kabel Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
pred kakšnim letom sem kupil ip kamero, ki je delovala preko priloženega kabla..
Potem pa sem tisti kabel tlačil v neko ohišje za pod vodo in ne vem ali sem kje prekinil povezavo ali ne...

V glavnem:
Tiskanina je takšna:


spodaj levo so napisane oznake

LED, TX+,TX-,LED,RX+,RX-

na priloženem "kablu" imam priključek za 12V napajanje ta gre ločeno na ploščico in pa lan ki gre na konektor..
Ko vtaknem omrežni kabel mi sveti samo rumena led.. zelena pa ne..

Ip kamera bi morala biti na 192.168.1.10 pa je na mreži ne najdem.. povezan imam samo pc z IP kamero torej PC ima IP 50, kamera pa bi morala biti na 10.. (192.168.1.10)

Zdaj bi rad na en obstoječi lan kabel precinil konektor za lan. edino bi potreboval shemo kako povežem .



ali povežem rx na rx in tx na tx? (ali se mora kaj križat?) (na mojem konektroju je 6 žic)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.66
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 18, 2017 10:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nič se ne križa, poveži pin na pin. Kamera ima 6 žic zato, ker so 4 za IP povezavo, dve pa za obe ledici v konektorju. V RJ konektorju se uporabi samo 4 povezave (1,2,3 in6). Ostali so prazni (se uporabljajo,če je gigabit sistem).

BTW tako vezje imam jaz v moji kameri, ki me za=bawa(resetira se vsake toliko časa). Ravno včeraj sem poslal plato nazaj. Upam, da še letos dobim zamenjavo...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
peterv6i
Član
Član



Pridružen-a: Tor 22 Jan 2008 13:30
Prispevkov: 116
Aktiv.: 0.59
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 18, 2017 11:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni je delalo vse super.. kamero sem stlačil v neko plexi ohišje.. noter sem dal še POE spliter in zadaj je bil ene 40 metrov dolg kabel.. To sem testiral pod morjem in se je super obneslo.. potem pa sem nesel lani eno leto nazaj v garažo.. včeraj vzamem ven in valda ne dela več Smile
Imam občutek da se tisti procesor na ploščici na momente kar dobro segreje.. sicer pa nekje po 10-15 sekundah se sliši elektromotorčke od "focus-a"

preverim lan povezavo če je morda fuč..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peterv6i
Član
Član



Pridružen-a: Tor 22 Jan 2008 13:30
Prispevkov: 116
Aktiv.: 0.59
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 18, 2017 11:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem prevezal kot je na shemi ampak ne deluje.. očitno je šlo kaj po zlu...

(belo plava = zeleno belo)
(plava = zeleno=
(zelena = oranžno)
(zeleno bela = oranžno bela)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1748
Aktiv.: 12.58
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 18, 2017 1:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poglej konektor na drugi strani UTP kabla, ki gre v PC/router/switch, da vidiš kakšno vezavo ima. Navadno imajo po standardu 568B in ne A kot imaš na sliki, torej povsem druge barve.
Če je B razpored, potem priklopi žičke UTP kabla na 6 pinski konektor na strani kamere: Wh.Orange (TX+) na pin 1, Orange (TX-) na pin 2, WhGreen (RX+) na pin 5 in Green (RX-) na pin 6 belega konektorja.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.66
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 18, 2017 3:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na moji je tako, kot pravi Dušan. Poskusi še tako.
Glede čipov: ja, se konkretno grejejo. Jaz sem nalepil hladilo gor, je malo bolje.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.91
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 18, 2017 3:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

peterv6i je napisal/a:
Sem prevezal kot je na shemi ampak ne deluje.. očitno je šlo kaj po zlu...

(belo plava = zeleno belo)
(plava = zeleno=
(zelena = oranžno)
(zeleno bela = oranžno bela)

S tole tvojo vezavo, kakor si napisal zgoraj nekaj ne štima!
Prva označena z rdečo nikakor ne more delat, druga (križna vezava) pa načeloma lahko, če ima kamera pameten mrežni priključek, ki sam zazna kaj je RX in kaj TX.
Razlika med standardi 568A in 568B, kot lahko vidiš spodaj na sliki, je da sta zamenjani obe zeleni z oranžnimi, modri in rjavi pa so v obeh primerih isti, električno pa sta kabla enaka.
Patch kabli imajo na obeh straneh enako, tj. ali 568A<->568A ali 568B<->568B, crossover (križni) pa ima na eni strani A na drugi pa B.
Torej sploh ni pomembno ali je to standard A ali B, odločiš se za enega in je to to.
Modra, modra/be in rjava, rjavo/be pa se v tvojem primeru uporabi za napajanje.



tia-eia-568a-and-568b-wiring-color-codes.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  155.84 KB
 Pogledana:  4 krat

tia-eia-568a-and-568b-wiring-color-codes.png



_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peterv6i
Član
Član



Pridružen-a: Tor 22 Jan 2008 13:30
Prispevkov: 116
Aktiv.: 0.59
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 18, 2017 3:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ok! bom poizkusil!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjazkariz
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Nov 2004 18:09
Prispevkov: 1026
Aktiv.: 4.60

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 19, 2017 11:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pred kratkim sem na Aliju gledal podobne kamere. Poleg kamera modulov prodajajo tudi kable zanje:
https://www.aliexpress.com/store/product/1-PCS-IP-camera-video-surveillance-tail-wire-free-shipping/1758182_32314855981.html?spm=2114.12010612.0.0.3Z6A5c
Pinout je enak, ne vem pa ali je konektor enak (primer ene kamere na katero paše ta kabel): https://www.aliexpress.com/store/product/2MP-1080P-Dual-board-CCTV-IP-camera-module-free-P2P-UID-and-CMS-Phone-Monitor-Good/1758182_32598174778.html?spm=2114.12010612.0.0.kgRkhj

To rabiš za gledat pod vodo? Lahko pokažeš kakšno sliko kako to izgleda?

_________________
LP, Matjaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.66
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 19, 2017 1:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimivi so mi tile kitajci... samo plato prodajajo dražje kot celo kamero v ohišju
(ta kamera ima zagotovo enako elektroniko notri!)
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
matjazkariz
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Nov 2004 18:09
Prispevkov: 1026
Aktiv.: 4.60

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 19, 2017 10:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Teh elektronik je kar nekaj različnih. Imajo različne senzorje (po znamki in pikslih) in različne izhode (ethernet, vga, analog).
Protoncek, kakšen zaostanek ima video? Ali bi bilo to uporabno na primer za lotanje, če bi hotel tako kamero uporabiti za povečavo?

_________________
LP, Matjaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.66
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2017 8:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zakasnitev je tam cca. slabe pol sekunde, a dovolj, da po moje ni uporabno za lotanje. Poleg tega ta kamera s tem objektivom (moja ima 3.6) praktično nič ne poveča, kvečjemu zmanjša (zaradi širokega kota).
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 71 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group