www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Toleranca upora
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Komponente in podsklopi
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1737
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 25, 2017 12:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Res si odlično narisal shemo Applause in potrjuje @Lojz-ovo razmišljanje o kapacitivnem napajanju (čipa).
Če sem prav izračunal (primer) je za 100nF to dobrih 7mA, čip pa ima max. porabo 5mA, tipično pol manj.

Glede na to, predvsem pa na ključne podatke: pin 2=Vin 35V, pin 4=OUT/gate, pin 5=GND sem lažje našel tudi čip in device marking (v bistvu je to 21-2) to potrjuje. Čip je LM5021.
Zdaj mi je tudi bolj jasno od kje si dobil napetost 35V, saj ima ta čip na vhodnem pinu 2 (Vin) integrirano zenerco 36V.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1737
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 30, 2017 1:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zgolj kot info...
Slučajno mi je pod roke prišla novejša izvedba led lučke za osvetlitev notranjosti Electroluxa ESL68040 (in množico drugih modelov).

Izvedba je precej bolj enostavna...

Upor R1=47 Ohm / cca. 3-5W
Elko C3=220uF/35V
Zener dioda DZ1=1N5361B - 27V/5W
ostalo se vidi iz slik.



405502018_6.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  408.48 KB
 Pogledana:  18 krat

405502018_6.jpg



_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Komponente in podsklopi Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Stran 4 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 49 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group