www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

T-2 IP telefonija

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 25, 2017 7:16 pm    Naslov sporočila:  T-2 IP telefonija Odgovori s citatom

Zanima me, ali je kdo zasledil kje podatke/informacije o konfiguraciji opreme namenjene telefoniji v T-2 omrežju? Stališče T-2 je še vedno takšno (? nerazumljivo ?), da priklapljajo samo svojo opremo. Prednostno bi se rad znebil Tilgin VOOD 342 prehoda, ki je uporabljen samo v vlogi vmesnika za priklop analognega telefonskega aparata.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 25, 2017 9:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko dobiš IP telefon, ki ga vklopiš direktno v modem oz. switch.

Oni ne dajo podatkov SIP od sebe, tako politiko imajo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3221
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2017 12:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Podobno je tudi na strani optike. Dajo ti npr. optični switch in (in "paket" z 200M optiko), ki pa ima na žični strani le 100M priključke, ne omogočajo pa port aggregation, tako da je 200M le v teoriji. Ampak, ko pa priklopiš svoj gigabitni switch z optičnim prehodom pa vseeno dela. Očitno niso računali, da bo kdo kaj takega sploh poskušal Smile

Tako da predlagam, da najprej poskusiš kar priklopit, če seveda ni vezano na kake specialne nastavitve (npr. SIP). Načeloma se pa tudi to da ugotoviti. Smo že počeli na telekomoivih vmesnikih, pa jim zagrozili, da bomo javno objavili, če ne dajo vseh podatkov in je zaleglo Mr. Green

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vpeter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jun 2012 16:05
Prispevkov: 337
Aktiv.: 2.35
Kraj: Maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2017 3:41 pm    Naslov sporočila:  Re: T-2 IP telefonija Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
Stališče T-2 je še vedno takšno (? nerazumljivo ?), da priklapljajo samo svojo opremo.
Popolnoma razumljvo. Drugače bi vsak priključil kar bi se mu zljubilo in povzročal motnje v omrežju. In ja, to SE dogaja. Sem ravno nekaj mesecev nazaj reševal takšen problem - en kitajski telefon, ki je imel težave z registracijo. Zaradi preobremenitve povzročal DOS (pošiljal registracijo v zanki nekaj 100x na sekundo).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2017 8:47 pm    Naslov sporočila:  Re: T-2 IP telefonija Odgovori s citatom

vpeter je napisal/a:
frenki je napisal/a:
Stališče T-2 je še vedno takšno (? nerazumljivo ?), da priklapljajo samo svojo opremo.
Popolnoma razumljvo.

Zakaj že? A jutri mi bodo pa dovolili gor priklopit prenosnika samo v primeru, da bo pri njih kupljen, pa oni mi bodo nastavitve omrežja na njem delali? Tole kar navajaš milo rečeno ne vzdrži resne argumentacije. Za primer motenj imam dovolj jasen člen v pogodbi. Sicer pa ... kakšne telefone že ponuja T-2? A ne dišijo malo po kitajski proizvodnji? Omenjeni Tilgin je pa narejen kje že? Ne boš verjel, na kitajskem Rolling Eyes ... A mobilni operaterji se bodo tudi izgovarjali na motnje, če telefona ne bom pri njih kupil?

Ja, T-2-jeve opreme se bom poskusil rešit v največji možni meri. V tem primeru gre za potrebne SIP nastavitve, ki jih skrivajo kot kača noge ... ampak nekako bom že prišel do delujoče konfiguracije - z uporabo moje opreme.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2017 9:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Menjaj ISP, če ti kaj ni všeč.

Ali stvar deluje? Predvidevam da.
Ali iščeš dodatne storitve, ki jih trenutno nimaš? Predvidevam, da ne.

Stvar je zame zaključena. Če ni, beri prvi stavek.

V kolikor je kaj drugače, trg je prost. Tudi samo telefonijo preko SIP lahko vzameš drugje, recimo Detel.

Mosqiuto ob naročilu višje hitrosti, dobiš tudi opremo, ki podpira višjo hitrost. Tudi ti prodajaš neke ne argumentirane izjave.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2017 9:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Menjaj ISP, če ti kaj ni všeč.

O tem se bom odločal jaz, ne ti.

qwertz je napisal/a:
Ali stvar deluje? Predvidevam da.
Ali iščeš dodatne storitve, ki jih trenutno nimaš? Predvidevam, da ne.

Narobe predvidevaš. Če bi bilo temu tako, zagotovo ne bi iskal alternativnih rešitev.

qwertz je napisal/a:
Stvar je zame zaključena. Če ni, beri prvi stavek.

OK ... beri prvi stavek.

qwertz je napisal/a:
V kolikor je kaj drugače, trg je prost. Tudi samo telefonijo preko SIP lahko vzameš drugje, recimo Detel.

Mosqiuto ob naročilu višje hitrosti, dobiš tudi opremo, ki podpira višjo hitrost. Tudi ti prodajaš neke ne argumentirane izjave.


Precej sva zašla s teme. Osnovno vprašanje v tej temi je vezano na SIP parametre ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3221
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2017 11:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Mosqiuto ob naročilu višje hitrosti, dobiš tudi opremo, ki podpira višjo hitrost. Tudi ti prodajaš neke ne argumentirane izjave.


Poglej, šel sem v lokalno poslovalnico T2 in rekel, da bi rad optiko 200/200. So me najprej vprašali, če res rabim. &%$&/% (da skrajšam: kaj jih briga). Ko smo to razčistili, smo prišli do opreme. Ko sem omenil, da ima trenutni milan le 100M LAN sem dobil odgovor "ja in?"... Pa sem vprašal, kako si predstavljajo, da bo moj firewall z gigabitnim portom lahko pretakal 200M preko 100M porta. Odgovor je bil seveda čisto T2-jevski: ja, saj imate več portov na LAN strani. OK, ker iumam na firewallu 5 prostih portov, sem skonfiguriral agregacijo portov, samo se je spet zataknilo, ker milan tega ne zna, oz. ne znajo ali nočejo oni skonfigurirat na svoji opremi. Potem sem za hec vtaknil SFP v gigbit switch, dodal en VLAN in lej hec... stvar je delal iz prve.

Zdaj mi pa samo na hitro razloži, kaj tu ni argumentirano?

Se oproščam za offtopc.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2017 7:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nad 100 M dajo oni 1 G opremo, to je level one ali innbox. In če ti niso dali opreme, pač si imel smolo, katero se da rešiti čisto enostavno. Zaposleni najbrž ni vedel, ker je bil študent ali družboslovec. Vložiš lahko tudi pritožbo in/ali reklamacijo računa. Ne pa jokat na forumu, kako "tedvajevsko" se obnašajo.

In ker ni šlo po tvoje, je bil cel hudič. Ekstra zate bodo šli delat agregacijo portov, ja. Sicer pa kot si sam ugotovil, oprema je L2 switch in to je to.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group