www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Nutool fast charger

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sebastjan.kamensek
Član
Član



Pridružen-a: Sob 26 Jul 2008 11:04
Prispevkov: 1021
Aktiv.: 5.33
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2017 2:51 pm    Naslov sporočila:  Nutool fast charger Odgovori s citatom

Zdravo,

Odpihnilo mi je Nutool fast charger za baterijsko vrtalko. Sama vrtalka deluje na 14,4V in ternutno pokriva vse moje potrebe zato bi poskušal polnilec popravit (na vezj u je prebil grezt in je odpihnilo procesor v večna lovišča. Na spletu sem neuspešno iskal tak polnilec da bi ga zamenjal, pa sem prišel na idejo, da bi zmontiral drugo vezje znotraj obstoječega ohišja polnilca.

Sedaj pa vprašanje. Na sami bateriji ne piše po kakšni tehnologije je narejena, predvidevam da je NiCd ker je vse skupaj bolj lo cost. Mi lahko kdo pove po kakšni tehnologije je narejena baterija da poskušam najti ustretno polnilno vezje, da ne gem kopat še baterije...

V prilogi tip polnilca



polnilec.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  318.78 KB
 Pogledana:  9 krat

polnilec.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
PPG78
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jul 2003 14:09
Prispevkov: 2322
Aktiv.: 10.42
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2017 3:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odpri še baterijo Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.31
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2017 5:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na baterijskem packu je običajno nalepka s podatki o napetosti, kapaciteti in tipu celic.
Je pa resnično velika verjetnost, da so celice Ni-Cd (včasih kitajci napišejo tudi NC).
Sicer pa se da to ugotoviti iz teže packa.
Poznaš mogoče tip vrtalnika?

_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1615
Aktiv.: 8.16
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2017 8:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Identičen polnilec, oziroma komplet z vrtalko in baterijo imam tudi jaz.

http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=43744&highlight=nutool

Baterija je Li-ion, 1,3 Ah. Vsebije tudi zaščitno vezje. Pred pol leta sem zamenjal opešane celice z novimi, ki jih tudi uporabljamo pri paličnih mešalnikih (tako da sem dal vsaj neko preverjeno robo noter, mislim da Samsung ali Panasonic, se ne spomnim točno več).
Vendar pa mi je potem crknila račna za glavo - za določanje navora. In mi ne koristi več, ker sem nabavil Boschevo GSR 18. Cool

Vse skupaj ti šenkam, če ti kaj koristi. Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebastjan.kamensek
Član
Član



Pridružen-a: Sob 26 Jul 2008 11:04
Prispevkov: 1021
Aktiv.: 5.33
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 14, 2017 9:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sebaveh je napisal/a:


Vse skupaj ti šenkam, če ti kaj koristi. Wink


To bi bilo pa odlično... Ker namreč polnilca nisem uspel dobit nikjer sama vrtalka pa je izpravna.

Pišem zs...

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group