www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Potrebujem instrukcije za word

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 14, 2017 8:30 am    Naslov sporočila:  Potrebujem instrukcije za word Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Rad bi naredil velik dokument, knjigo, sestavljeno iz več manjših dokumentov, poglavij.
Berem
www.howtogeek.com/73960/create-a-master-document-in-word-2010-from-multiple-documents
Pa mi nekako 'ne rata'.
Če je kak Word tatamata z znanjem in izkušnjami, bi se priporočil za kako uro instrukcij.

Pozdrav
VS

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mato1111
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Dec 2012 14:42
Prispevkov: 611
Aktiv.: 4.46
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 14, 2017 9:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ustvariš nekaj word dokumentov ter "glavni" dokument. V tem dokumentu potem klikneš na zavihek "insert" in nato na "object" odpre se ti novo okno kjer klikneš na zavihek "create from file" označiš kljukico "link to file" in klikneš na "browse" ter najdeš željene datoteke.
V tem primeru se bo vsebina izbranega dokumenta prekopirala v glavni dokument in vsaka sprememba v tistem dokumentu se bo avtomatsko prepisala tudi v glavnem dokumentu.



slika1.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  138.03 KB
 Pogledana:  13 krat

slika1.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2017 8:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

O! Hvala!

To je pa bolj enostavno, kot je opisano na povezavi, ki sem jo našel in omenil.
Bom preizkusil, še danes.

Pozdrav
VS

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2017 9:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mmm, hjaa, lepo, a to ni to kar iščem.

Primer:
Več nas je. Delamo dokumnetacijo skupnega projekta, vsak s svojega področja.
Eden dela dokumentacijo elektronike, drugi hidravljike, tretji statike, itd.
Vsak naredi svoj dokument.
Ko enkrat naredimo skupni dokument - je fino. A čas teče naprej in potrebni so popravki. vsak dela popravke na svojem poddokumentu.
Rad bi da bi skupni dokument avtomatsko prevzel najnovejše verzije poddokumentov tisti trenutek, ko ga odprem.

To iščem. In bo potrebno prebavit tista navodila iz povezave, ki so mi tako težko prebavljiva. Ja, brez muje se še čevelj ne obuje. Ali kot smo v JLA rekli: Što se mora, nije teško.

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mato1111
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Dec 2012 14:42
Prispevkov: 611
Aktiv.: 4.46
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2017 10:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mato1111 je napisal/a:
..

V tem primeru se bo vsebina izbranega dokumenta prekopirala v glavni dokument in vsaka sprememba v tistem dokumentu se bo avtomatsko prepisala tudi v glavnem dokumentu...


Meni deluje tako da usak popravek v poddokumentu se popravi tudi v glavnem dokumentu. Moraš pa seveda poddokument najprej shraniti in potem odpreš glavni dokument kjer se potem vidi sprememba.


Nazadnje urejal/a mato1111 Sre Mar 15, 2017 10:07 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peterv6i
Član
Član



Pridružen-a: Tor 22 Jan 2008 13:30
Prispevkov: 116
Aktiv.: 0.59
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2017 10:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče tudi "share" dokumenta:

https://support.office.com/en-us/article/Collaborate-on-Word-documents-with-real-time-co-authoring-7dd3040c-3f30-4fdd-bab0-8586492a1f1d
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pajo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2004 8:50
Prispevkov: 687
Aktiv.: 3.09

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2017 2:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če v dokumentu ne delate istočasno, je rešitev ta, da ga v dropboxu daste v skupno rabo in dokument vsak ureja. Če se ne motim dropbox dela tudi varnostne kopije; če se me motim, prav tako spremeni ime dokumenta, če slučajno dva delata v istem dokumentu.
Drugače pa hkratno urejanje v dokumentu omogoča google drive. Preverite pa kako je s tabelami in slikami pi prenosu v word. Rado kaj pomeša.

Kaj pa office 365?

_________________
Martin Krpan je že dobro vedel zakaj je posekal lipo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2017 9:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

one note? https://www.youtube.com/watch?v=GPxfNXH9LUo
_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.25
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2017 10:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vilko,

Tako kot je v prvem dokumentu opisano (master/slave dokument) sem nekoč uporabljal.
Zadeva je delovala. Vendar sem se kar moral namučiti (naklikati), da je vse bilo po mojih željal.

Če je možnost raje naredite s pomočjo kakšnega drugega orodja (LaTeX ima to super urejeno. Amapk ima druge posebnosti Smile).
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2017 12:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mujo je napisal/a:
vilko,

Tako kot je v prvem dokumentu opisano (master/slave dokument) sem nekoč uporabljal.
Zadeva je delovala. Vendar sem se kar moral namučiti (naklikati), da je vse bilo po mojih željal.

Če je možnost raje naredite s pomočjo kakšnega drugega orodja (LaTeX ima to super urejeno. Amapk ima druge posebnosti Smile).


Saj bo nekako šlo. le spotikal se bom še in še, dokler ne bom vse obtolčen.
Ja, za LaTeX sem slišal, je pravo orodje ta pisanje knjig. Ampak glede na moja leta, se skušam učiti čim manj novega. Tukaj mi samo malo manjka, pa bo.

Hvala vsem za dobronamerne pripombe in usmerjanja.
VS

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group