www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Iščem varčno ali LED žarnico

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.04
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 14, 2017 1:40 pm    Naslov sporočila:  Iščem varčno ali LED žarnico Odgovori s citatom

Iščem zamenjavo za varčne žarnice, ki jih imamo po celi bajti. Zdaj imamo Sylvania, ki pa je prenehala izdelovat "fast start" serijo.

Od žarnice želim:
- cca 1200-1500 lumnov
- barva svetlobe 840 oz. 4000K oz. nevtralno bela
- navoj E27
- široki kot (žarnica mora v navpičnem položaju osvetliti tudi strop, oz. nekatere so vgrajene v plafonjere)
- takojšnja max. svetilnost (brez ogrevalnega časa)
- "normalna" cena

Ve kdo za kak konkreten model, ki bi bil primeren? Lahko je varčna ali pa led žarnica.

_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 14, 2017 3:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za kratke vklope predlagam LED, saj zaradi tega ne bodo hitro pregorele, kot CFL, hkrati je izpolnjena predzadnja točka.
Če LED in tvoje zahteve naklikam na Svetila, dobim 3 zadetke:
https://www.svetila.com/si/992-led-sijalke#s[26][]:&s[9][]:382&s[25][]:&s[21][]:3800-4400&s[22][]:1190-1522&s[23][]:&s[31][]:&s[13][]:&s[12][]:&s[15][]:&s[24][]:&s[3][]:173&ash[3][]:173&sid:1&h:leftColumn&ics:992&abs:YToxOntpOjA7aToxNzM7fQ::
Prvi zadetek - Philips PHILIPS COREPRO LEDBULB 13W, MPN: 929001179402 se mi zdi kar v redu, čeprav sveti za 21 lm preveč :)

Isto znamko imam jaz v hodniku že nekaj časa in sem zadovoljen.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.04
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 14, 2017 3:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nisem nikjer našel podatka o usmerjenosti. Namreč svetilka je v obliki visečega zvonca in žarnica mora svetiti tudi navzgor (torej po kotom precej več kot 180st.), da bo strop osvetljen. Pa tudi za plafonjero ne vem, tam žarnica leži in če bi bila usmerjena, bi razsvetljevala le pol prostora).
_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 14, 2017 4:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

damo je napisal/a:
... žarnica mora svetiti tudi navzgor .

To zna biti problem. Tako sicer svetijo LED-ice, ki imitirajo žarilno nitko, npr.
PHILIPS CLASSIC LEDBULB
in se dobijo tudi v mat izvedbi:
OSRAM LED RETROFIT CLASSIC A
Žal ne dosegajo zahtevanega svetlobnega toka niti hladnosti.

Mogoče bi bila rešitev kakšna 'globe'.
Prebrskaj vse LEDice ob ustreznih filtrih, pa boš mogoče kaj našel.

Na mojem hodniku imam v plafonjeri navadno, ki svet malo več kot 180 st, vendar je osvetljen celoten hodnik, ker mat pokrov razprši svetlobo. Ni idealno, ampak je zadovoljivo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2017 9:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tam, kjer je prižgana dalj časa skupaj in počasnejši zagon ni problematičen, bi bila dobra izbira tudi CFL, saj običajno svetijo precej na široko.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RobiStrom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Mar 2015 22:00
Prispevkov: 209
Aktiv.: 1.89
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2017 12:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za moj okus tile nadomestki v klasični obliki tudi navzgor dobro svetijo. Glede montaže v plafonjero je pa težava v hlajenju. Na stopnišču, kjer gori le kratek čas bo najbrž OK, vsaj pri meni je. V jedilnici mi pa sicer GU10 led v malo bolj zaprtem lustru crknejo po letu ali dveh - luster kot valj zaprt na vrhu, reflektor pa 5cm globoko noter.
V IC-ju sem kupoval tudi neke okrogle ploščate module na 230V ac, ki so super za v plafonjere - sice je nekaj več dela:odstraniti grlo, zvrtat luknje, sponke,... Vendar je tudi pri teh problem, če se slabo hladi, jih zaščita izklaplja, začnejo utripati, sčasoma pa seveda crkne.

_________________
LP Robi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2017 3:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za podolgovate prostore (hodnike) se mi zdijo LED trakovi kar dobra rešitev. Jaz imam navadno LED sijalko zaradi enostavnosti, pa še veliko ceneje je.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.44
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2017 11:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zate bi bila potem primerna takšna izvedba ali pa nekaj podobnega temu.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 18, 2017 9:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Teh s prvega linka imam jaz nekaj, različnih moči od 2 do 6-7W. Lahko potrdim, da so zelo v redu, so pa drage. So pa edine, ki so učinkovite (take na drugem linku ponavadi bolj ubogo svetijo) in res svetijo v vse smeri enako. Tudi svetloba je primerljiva klasični žarnici.
Občasno ima take žarnice lidl/hofer, pa tudi v eurospinu sem jih že videl.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3462
Aktiv.: 16.57
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 18, 2017 12:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem v ikei kupila par led žarnic e27, imajo 1000 lumnov (tako piše) in res svetijo kar močno.
_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group