www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

P: 3D printer Delta XL

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zaključeni mali oglasi
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 17, 2017 10:49 am    Naslov sporočila:  P: 3D printer Delta XL Odgovori s citatom

(za tiste, ki ne berejo sosednjega foruma objavljam še tule)
Prodam delta XL. Printer je bil kupljen v kit kompletu od prodajalca v SLO (Vrhnika), ki sicer prodaja na ebaju (tam je cena okoli 450€). Sestavil sem ga sam.
Moj še nima magnetnih spojev kot ta na linku. Sem pa dodatno ojačal ogrodje ter zamenjal nosilce za mizo - v originalu so tiskani iz PLA, pa dvomim, da bi zdržali 100 stopinj... moj so narejeni iz novilon oilon-a, ki prenese temperature konkretno preko 100 stopinj, tako da je sposoben tiskati z ABS.
LCD je zamenjan in je grafični (po želji lahko namesto njega dam klasičnega 4x20, samo je potem potrebna sprememba na FW).
FW na njem je Marlin, verzija 1.1.0- RCBugFix, večinoma celo v SLO jeziku (sem sam "čaral"). Imam pa nekje tudi datoteke za Repetier, je bil tudi gor in je tudi delal.
Napajalnik je 20A, na njem je dodan ventilator.
Printer ima zamenjane gornje ležaje jermenic, ker so originalni začeli malce cvilit (slaba kvaliteta originala ali pa nesrečen slučaj...).
Grelni element mize je silikonski grelec, zraven lahko dam še hex oblike ALU grelec, ki pa se v mojem primeru ni tako dobro izkazal kot silikonski.
Na prednjih dveh stolpih so nalepljeni LED trakovi za osvetlitev.
Stikala so optična.

Površina tiskanja je cca.250mm krog, višina pa cca. 220mm.

Cena: cca. 350€



IMG_0176.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  846.7 KB
 Pogledana:  6 krat

IMG_0176.JPG



IMG_0177.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  738.96 KB
 Pogledana:  7 krat

IMG_0177.JPG



IMG_0179.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  505.97 KB
 Pogledana:  7 krat

IMG_0179.JPG


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 17, 2017 3:57 pm    Naslov sporočila:  Re: P: 3D printer Delta XL Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
(za tiste, ki ne berejo sosednjega foruma objavljam še tule)

Protonček ne provociraj! Shame on you
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 17, 2017 5:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni namen provociranje ampak izogib nedavni situaciji, ko sem jaz na enem forumu nekaj hotel vzeti, pa je bilo že prodano na drugem. Na obeh forumih so bila tako nekako kršena pravila (prodajanje izključno preko foruma)... ravno iz tega razloga nisem naenkrat objavil oglasov na obeh koncih.
(Če pa vseeno misliš, da je provociranje, pa pač izbriši oglas)
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 17, 2017 6:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S samim oglasom ni nič narobe in ni razloga, da bi ga brisal.

Provokacija je tisto, kar sem iz vsebine tvojega prispevka citiral. Ne zanima me, kaj se na "sosednjem forumu" počenja, zaradi mene lahko tudi mirno stojite med prebiranjem führerjevih prispevkov. Res je sicer, da so tam napisana "pravila" pretežno plagiat tukajšnjih forumskih pravil, vendar toliko spremenjena, da tega ne moreš metati v isti koš. Na forumu elektronik.si se pričakuje, da obiskovalci razmišljajo s svojo glavo ... (verjetno) v nasprotju s pričakovanji na sesednjem forumu?

Rad bi samo, da (milo rečeno) čudnih praks iz "sosednjega foruma" ne nosiš sem. OK?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 17, 2017 7:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne, NI OK!
Če misliš tako, potem se bomo poslovili. Ne želim sodelovati v führerskem forumu (oprosti, Franci, TI si prvi to omenil!!!) in zagotovo ne mislim sodelovati v takem forumu, kjer vsaka beseda pomeni provokacija. Če nočeš razumeti poante, pač ne razumeš.

Lahko bi na TEM forumu poiskal nekaj sto objav, kjer se omenja "sosednji forum", pa niti enkrat nisi omenil provokacije, pa ne bom, ker mi je škoda časa.

Ko nekdo pretirava in goni zamero do nezavesti naprej in naprej ter kar najbolj bogato pljuva po drugih... ne, ne želim biti del tega. Ne vem, zakaj ste se skregali, me takrat ni zanimalo in me niti pod razno tudi sedaj ne, ampak ni pa prav, da to jezo stresaš na ostale člane. Ne pozabi: tisočletja star pregovor pravi: za vsako stvar sta kriva DVA!!

Zdaj se pa odloči. Do jutri počakam tvojo odločitev o "provokaciji" v tej temi, če boš še vedno mislil tako si brišem profil (kolikor ga lahko: menjam mail, dam random geslo...). Brez skrbi, noben me ne bo pogrešal, jaz pa tudi ne bom umrl brez tega...življenje gre naprej...
In, ni potrebe po nobenem ZS-ju. Lahko vse razčistiva javno. Z moje strani nimam kaj skrivat.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zaključeni mali oglasi Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group