www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Nakup kvalitetne spajkalne postaje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
TilenS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Nov 2005 12:29
Prispevkov: 556
Aktiv.: 2.50

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 30, 2017 11:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če cena ni pogoj, bi verjetno raje gledal za JBC.

Sem delal (oz. še delam) z obojim in mislim, da je varno reči, da je JCB še vsaj kak nivo višje od Erse (vsaj od Icon). Ni pa z Icon čisto nič narobe.

_________________
LP Tilen
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 14, 2017 1:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

magma je napisal/a:
Še zanimiv izziv iz Kitajske. Samogradnja spajkalne postaje, ki temelji na dokaj dobri Hakko spajkalni ročki (podoben sistem grelec - konica kot Jbc).
Povdarek na FM-2028 in FX-9501 ročki. Prva je menda po izvedbi še boljša od druge.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kose19
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Mar 2005 19:37
Prispevkov: 1228
Aktiv.: 5.53
Kraj: okolica Kobarida

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 14, 2017 2:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dve leti nazaj sem si sestavil TO + TO + TO
in za mojo polprofesionalno rabo je prav dobra kombinacija. Ima 3 prednastavljene temperature in kalibracijo temperature. Bal sem se edino, da se bo ročka pregrevala vendar po večurnem delu se komaj opazno segreje in jo normalno držim. Največ krat pa tega niti ne opazim, ker sem zatopljen v delo. Konice zdržijo malo manj in ne gledam ali bi jo zamenjal ali ne saj je cena skoraj zanemarljiva. Ravno tako vse zaspajkam, kot v službi kjer uporabljam welerja in erso.

_________________
- Absens, carens -
- Tisti, ki ga ni, bo prikrajšan -
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 15, 2017 8:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

borzon je napisal/a:
Sprasujem iz naslova, ker sem do sedaj vrsto let uporabljal izkljucno Wellerja, kateri je pred leti predstavljal pojem za kvaliteto?
Čeprav nam verjetno ne boš dal te možnosti, bi bilo pa zanimivo izvedeti katerega Wellerja si vrsto let uporabljal Whistle .

Nebistveno ... edina Ersa, s katero sem imel opravka v preteklosti je spajkalnik, ki bi ga odsvetoval vsakemu. Je še vedno doma nekje, čeprav se na njej že leta nabira prah.


Trenutno je doma v uporabi tole na naslednji sliki. Za moje potrebe OK, saj s tem zaenkrat uspem podelati vse.


Ko/če se bo izkazala potreba po novi spajkalni postaji, to zagotovo ne bo novi Weller. Imel sem ga možnost preizkusiti, pa me zadeva ni prepričala. V tem primeru bom zelo verjetno gledal nekaj v smeri Erse I-CON ...


Lp, Frenki


Nazadnje urejal/a frenki Tor Maj 16, 2017 6:13 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 16, 2017 7:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Že dlje časa gledam erso na ebayu , ampak hec v belmetu je ugodnejša od praktično vseh ponudb na prej omenjenem ebayu.

nemške startne cene novih so tam nekje 350 eur+.
Licitirane stare pa pridejo tam nekje 265eur+19eur poštnine
Glede na servisiranje mislim da se naše enostavno izplačajo

je pa ersin adut zagotovo 150W grelec

----------------------------------------------------------
v službi imamo en spajkalnik RD80 analog 80W od erse s tako natično konico kot jo je priložil Frenki , testiramo pa spajkljivost - kvaliteto nanosa Sn na Cu in če so uredu dodani fluxi material. Ker je vzorec masiven in lahko odvaja temperature je treba toploto najprej nakopičiti v največji konici potem pa se da vzorce cinit.



ersa.PNG
 Opis:
 Velikost datoteke:  132.82 KB
 Pogledana:  17 krat

ersa.PNG



_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.36

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 16, 2017 11:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Adut je hitro ogrevanje. Problem (povezan s tem) pa majhna vztrajnost, pri spajkanju večjih padov ipd. se 60-80W starina zna obnesti kot neprimerno uporabnejša.
Pomoje bo frenki vztrajal na starem wellerju dokler mu ne crkne. Ali dokler želja po novi igrači ne preglasi razuma.
Ni vse v vatih, kot tudi v megapikslih pri fotoaparatih ni.
So +++ in --- vsake lastnosti...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 16, 2017 6:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MadMax je napisal/a:
Pomoje bo frenki vztrajal na starem wellerju dokler mu ne crkne. Ali dokler želja po novi igrači ne preglasi razuma.

Ob štirih Wellerjih (230V izvedba je namenjena izključno spajkanju česa zunaj) ... aja, pa pozabil sem še na Aouye 968 (čeprav s priloženim spajkalnikom še nisem spajkal) bi težko opravičil željo po novi igrači. Dokler so še dobavljive konice po nekih razumnih cenah res nimam nekih tehtnih razlogov za menjavo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
BlažK
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 11 Maj 2014 11:44
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 22, 2017 10:05 pm    Naslov sporočila:  Brum v novi spajakalni postaji (Ersa I-CON PICO) Odgovori s citatom

Da, ne bom ustvarjal nove teme bom kar tukaj vprašal. Včeraj sem kupil novo spajkalno postajo Erso I-CON PICO in sem opazil da sam transformator v postaji in tudi ročka šumi (brum). Vem, da je to načeloma za transformatorje normalno, ampak me seveda malo moti in skrbi, da ne bi bilo kaj narobe. Zato me zanima ali ima kdo doma enako postajo (Ersa I-CON PICO) in ima enake izkušnje oz. težave, ter seveda če se čez čas ne pojavijo kakšne težave.

Hvala, za odgovor že v naprej!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ogblaz
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Mar 2016 12:08
Prispevkov: 137
Aktiv.: 1.40

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 22, 2017 10:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko greje proti koncu nekaj zabrni prej sploh nisem opazil Smile prav tako zabrni nekaj v enoti potem je tiho, ko pa rabi pogret pa spet brni. Sem kupil rabljeno in sem iz njo kar nekaj pospajkal in deluje tako, da bo vrjetno običajno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 417
Aktiv.: 4.30
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 22, 2017 11:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dolga leta uporabljam weller, ki sedaj še daleč ni to kar je nekoč bil. Postaje z magnetnimi špicami so bile zakon. Spajkalniki so delovali leta in leta. Menjaval si špice in to je bilo vse. Model s potenciometrom za regulacijo in LED displejem za prikaz temperature je bil zadnji od modelov katerega bi brez pomisleka priporočil za takratno TH tehnologijo.

S prihodom SMDja se je pojavila potreba po miniaturnih špicah, natančni regulaciji enostavnemu odlaganju... Pri prehodu na novejše spajkalne postaje so v wellerju pogrnili na celi črti kot zmedeni prvošolčki.
Njihova serija spajkalnih postaj WD1000 je bila naravnost KATASTROFALNA. To se je ponavljalo še nekaj serij za njo. Jezi me, da moram imeti za vsako ročko svoj nabor konic.


1. Oblika postaje je popolnoma zgrešena. Nabira se prah ob LCDju, ne moreš čistit, je prevelika, stikalo za izklop je prenizko...
2. Otroške igrače imajo boljše tipke. Tomy vlakec ima profi tipke napram welerjevim.
3. Uporabniški vmesnik za nastavitev parametrov je katastrofa od katastrofe. To je klasičen primer, ko se enostavne zadeve zakomplicira do nezmožnosti uporabe brez navodil v roki.
4. Nosilec za odlaganje je katastrofalno dizajniran in zahteva zelo natančno in nežno odlaganje, ki je zelo zamudno in ga že naravnost sovražim pri tej postaji, kar verjetno razberete že iz tona mojega pisanja.
5. Čepki okoli katerih je vrtišče ob odloženi ročki je narejeno zelo krhko in nežno. Ko se čepek rahlo obrabi se ležišče nasloni na spodnji del ohišja nosilca zato ne preklopi stikala za preklop na stand by temperaturo. Največkrat pa se kar odlomi brez kakršnega koli posebnega vzroka. Popravilo je možno le tako, da zvrtaš skozi to mojstrovino luknjo in vstaviš jekleno špico od bicikla in jo na koncu zakriviš.
6. Ob temperaturi okoli 400°C ni možno dlje spajkat ( letvic, relejev, večjih vezij) , ker temperatura ročke naraste do meje, ko je ne mnoreš več držat.

V istem času sem kupil še trojno postajo z odsesovanjem, vročim zrakom in klasično ročko Weller WRS3000X, ki je malo boljša kot prej omenjena.

Ko po 32 letni uporabi wellerja na koncu potegnem črto lahko rečem, da naslednja spajkalna postaja DEFINITIVNO ne bo več welerjeva.



592.jpg
 Opis:
Najslabša spajkalna postaja, kar sem jih imel Weller WD1000
 Velikost datoteke:  26.19 KB
 Pogledana:  3 krat

592.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BlažK
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 11 Maj 2014 11:44
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 23, 2017 9:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ogblaz je napisal/a:
Ko greje proti koncu nekaj zabrni prej sploh nisem opazil Smile prav tako zabrni nekaj v enoti potem je tiho, ko pa rabi pogret pa spet brni. Sem kupil rabljeno in sem iz njo kar nekaj pospajkal in deluje tako, da bo vrjetno običajno.


Ja nekaj takega se meni dogaja. Torej imaš postajo že dalj časa pa zaradi tega ni nobenih problemov?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ogblaz
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Mar 2016 12:08
Prispevkov: 137
Aktiv.: 1.40

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 23, 2017 10:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja kakšne pol leta jo imam, stara pa je slabo leto. Dela in ne opažam kakšnih problemov, lahko pa vprašaš tja kjer si jo kupil pa sporoči odgovor dokler imam še garancijo Smile , ampak to je vrjetno normalno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 23, 2017 1:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri iCon se je to zacelo dogajati nama s sodelavcem. Je bilo treba odpreti in malo zategniti matico, ki drzi toroid ...
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MAX.M
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Jun 2011 23:42
Prispevkov: 32
Aktiv.: 0.21
Kraj: styria

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 23, 2017 4:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

I-CON pico imam že nekaj let in mi deluje brez problemov. Včasih lotam tudi mnogo, tudi z največjo močjo pa je vse v redu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BlažK
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 11 Maj 2014 11:44
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 24, 2017 2:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MAX.M je napisal/a:
I-CON pico imam že nekaj let in mi deluje brez problemov. Včasih lotam tudi mnogo, tudi z največjo močjo pa je vse v redu.

Verjamem, zanimalo me samo, da ni nič narobe če malo trafo že na začetku ko je nova postaja šumi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group