www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

12V baterija

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Charlie
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 24 Apr 2017 9:19
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.08

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 24, 2017 9:31 am    Naslov sporočila:  12V baterija Odgovori s citatom

Živjo,

Najprej lep pozdrav vsem skupaj. Na forumu pišem prvič, bral pa sem ga že leta nazaj, ko sem še hodil v šolo. Takrat me je elektronika kar zanimala, sem se pa potem preusmeril v software tako, da bi potreboval malce pomoči od vas strokovnjakov glede moje težave.
V avtomobilu imam nameščeno kamero, za snemanje prometa, kamera omogoča tudi tako imenova Parking mode. Se pravi snema tudi, ko je avto parkiran. Ker, bi lahko pri tem prišlo, do izpraznitve akumulatorja, sem zraven dobil vezje, ki odklopi napajanje v primeru, če napetost pade pod 12V, kar se tudi konstantno dogaja,.. Proizvajalec kamere ponuja dodatno baterijo, ki bi mojo težavo sicer rešila, bi pa zelo olajšala mojo denarnico.

http://www.ebay.co.uk/itm/BlackVue-B-112-Power-Magic-Battery-Pack-Vehicle-Battery-Black-Box-Sub-Batter-/262940180152?hash=item3d3874beb8:g:fX0AAOSwkShY9Ajf

Moja ideja je, da bi tako baterijo izdelal sam. Na voljo imam baterije iz prenosnih računalnikov ter power bankov.

Moje vprašanje pa je, kakšno vezje bi moral sestaviti, ter kako vezat baterije. Če predpostavim, da ima ena celica 1.2V jih vežem 10 zaporedno, da dobim 12V, ter potem sklope teh celic vzporedno, da povečam kapaciteto?

Hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 25, 2017 8:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V avtomobilu je najlažja izvedba s svinčenim akumulatorjev, saj je za to prirejen ves sistem. V primeru katere druge kemije je potrebno poskrbeti za pravilno polnenje. 1.2V, kot si navedel imajo NiCd in NiMh celice, vezavo si podal pravilno. Prenosni računalniki iz tega tisočletja uporabljajo Li-ion celice.
Več o baterijah si lahko prebereš tudi na Battery University.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Charlie
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 24 Apr 2017 9:19
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.08

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 21, 2017 10:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najlepša hvala za tvoj odgovor. Malo sem pozabil na tole temo, stvar še urejam, ker trenutno nimam časa. Bom pa kot si mi predlagal uredil s svinčenim akumulatorjem ter nekim polnilcem zanj.

Hvala še 1x.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pirpy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 30 Maj 2004 21:57
Prispevkov: 770
Aktiv.: 3.47
Kraj: Topolšica

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 23, 2017 9:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kakšen akumulator pa imaš, da ti mala kamera tako hitro izprazni akumulator.
Ta iz linka je komaj 3 Ah in ti ne bo kaj prida pomagala, če ti velik svinčen akumulator razreda 50+ Ah ne drži kamere.
Najbolje je da menjaš akumulator za AGM, ki je bolj primeren za globoka praznenja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 23, 2017 10:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom



Dancing

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pirpy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 30 Maj 2004 21:57
Prispevkov: 770
Aktiv.: 3.47
Kraj: Topolšica

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 23, 2017 4:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No to pojasni power drain Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group