www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Pomoč pri priklopu indukcije

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
j_m
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 26 Apr 2017 17:47
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 26, 2017 6:01 pm    Naslov sporočila:  Pomoč pri priklopu indukcije Odgovori s citatom

Pozdravljeni vsi štromarji in ostali Smile

Najprej se opravičujem če sem slučajno falil skupino za temo.

Torej imam sledeč problem. Kupil sem novo indukcijsko ploščo (7,1kw). Ko jo želim priklopiti na mesto, kjer sem imel prej priklipljeno steklo-keramično ploščo (6,2kw) mi meče ven FID (25/0,5A). Na istem mestu je priklipljena tudi pečica (cca 2kw).

Torej pečica + steklo-keramična plošča delujeta brez problema na istem mestu. Zanima me v čem bi lahko bil problem?

Napeljava v steni je sicer stara (2,5mm2) in ne gre po ceveh, zato je ne morem zamenjati. Varovalka je 20A tipa C.

Ker sem mislil, da bi problem lahko bil v indukciji, sem jo poizkusil povezati na podaljšek v drugo vtičnico kjer pa je delovala! Kabel na tej vtičnici je 1,5mm2 in varovalka 10A, tako da je ne morem uporabljati preko te vtičnice...

Torej indukcija deluje brez problema (seveda brez kuhanja).

Vem da povezava na 20A ni optimalna, vendar bi morala delovati če ne bi uporabljal vseh plošč na polni moči.

Ker ne najdem problema, zakaj pečica deluje na istem mestu, indukcija pa ne (deluje pa drugje), se obračam na vas, če imate kakšen predlog kaj bi lahko bilo narobe?

Že v naprej hvala za pomoč Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lojz
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Apr 2003 8:31
Prispevkov: 668
Aktiv.: 3.00
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 26, 2017 8:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če FID odklopi, potem nekje steče tok na ozemljitev. Lahko, da je indukcija pokvarjena, na drugi vtičnici pa dela, ker vtičnica (morda) ni ozemljena?
Lahko pa, da si narobe priklopil?

_________________
LP
Lojz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
j_m
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 26 Apr 2017 17:47
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 27, 2017 11:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za odgovor, mi je uspelo ugotoviti problem. Zamenjana sta bila kabla za ozemljitev in nulo. Samo mi ni jasno kako je potem na isti vezavi delovala pečica+steklokeramična, ker sta bili tudi tam zamenjani zemlja in nula. FID-a ni nikoli ven metalo med delovanjem steklokeramične in pečice skupaj. Sedaj je priklopljeno pravilno in deluje Smile

P.S. tudi tista vtičnica je bila ozemljena Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1345
Aktiv.: 7.69
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 27, 2017 3:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vzemi 60W žarnico, nanjo priključi dve žici in eno vtakni v fazo, drugo pa na ozemljitev. FID mora izklopiti. Če ne izklopi, je s FID-om ali pa z vezavo nekaj narobe.
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group