www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Wifi router

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
zaz
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Apr 2015 14:23
Prispevkov: 89
Aktiv.: 0.81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 02, 2017 8:40 am    Naslov sporočila:  Wifi router Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

odločam se za nakup novega routerja ker je prejšnji odpovedal. Pogledal sem ponudbo in se zelo težko odločim kaj bi bilo pametno kupiti. Do sedaj sem imel Linksys WRT54GL.
Zanima me kaj menite o temle ruterju:
https://www.mimovrste.com/usmerjevalniki-routerji/tp-link-wl-router-3mimo-tl-wr1043nd

lp Aljaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 02, 2017 10:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam tak router, ki ga časti Telemach (Telesmeh), deluje v redu, reseti niso potrebni. No, nekajkrat sem moral resetirat, vendar še do danes nisem ugotovil ali je router zaštrikal ali je šlo za napako na liniji, torej reset modema, ker resetiral sem oboje in je bilo potem v redu. Reset je bil potreben, ker internet preko kabla je deloval normalno (vsaj videti je bilo tako), preko wifi pa so bile težave.

Pokritost z wifi signalom ni nič boljša kot s starejšim WRT54GL, ker sem nekoč imel tega, je kar zelo primerljiv, stabilnost se mi zdi da je bila na starem večja, ne spomnim se da bi ga moral kdaj resetirat.
Razlog za menjavo je bila linija in prehod na gigabitno mrežo.

Sem mislil, da je v enaa kaj ceneje, pa je le drobiž:
https://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/izd_3258_ac92128197_tp-link_tl-wr1043nd_n450_gigabit_brezzicni_usmerjevalnik-router
Brezplačno poštnino je lažje doseči kot pri mimovrste, vsaj to, na splošno so tudi cenejši.
Še cenejši pa tukaj
https://www.ideo.si/brezzicni_usmerjevalniki/TP_LINK_TL_WR1043ND_V3_450Mbps_brezzicni_N_Gigabit_usmerjevalnik_TL_WR1043ND_V3_TP_LINK

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
zaz
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Apr 2015 14:23
Prispevkov: 89
Aktiv.: 0.81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 02, 2017 10:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Postavil bom še eno "neumno" vprašanje.

Zanima me ali so možni kakšni problemi z kompatibilnostjo, če izberem router ki deluje po standardu 802.11ac, ki deluje na 5GHz. Opazil sem, da so nekateri sposobni oddajati na 5GHz in na 2.4 GHz. Ali morem dejansko izbrati takega ki oddaja na obeh frekvencah.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 02, 2017 11:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dobro je, če imaš 5 GHz ker je manj zasedeno, kot na 2,4 GHz. Sploh gosta naselja in bloki so problem, kjer je veliko omrežij.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 02, 2017 11:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če maš sistem za 5GHz potem ti bo tega podporal, če imaš za 2,4GHz bo podpiral tega, če imaš oba ti bo podpiral oba. Tistega, ki si dal na linku podpira 2,4GHz, če podatki ne lažejo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
osterklin
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Jan 2009 20:00
Prispevkov: 167
Aktiv.: 0.90
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 26, 2017 9:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom uporabil kar to temo ker je govora o rouerjih

hči ki sedaj živi drugje in imajo telekom priključek (še po žici) tv internet in telefon
inbox ima priključek in ima vklopljen-delujoč tudi "Wifi"
med drugimi izhodi je na enem tudi priključen Tp-Link router TL-WR1043ND (ker rabijo več priključkov) in tudi ta ima vključen "Wifi".
Ker sta zaradi dolžine kablov precej skupaj me zanima ali to moti eden drugega, ker je na obeh bolj slab signal in tudi zelo niha moč signala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 26, 2017 10:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Z wifi analizerjem preglej, na katerih kanalih so omrežja.

1, 6 in 11 so edina, ki so lahko zasedena brez motenj ostalih. Pogooglaj malo o tem.

Vsako omrežje.mora biti na svojem kanalu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
osterklin
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Jan 2009 20:00
Prispevkov: 167
Aktiv.: 0.90
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 26, 2017 12:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Z wifi analizerjem preglej, na katerih kanalih so omrežja.

1, 6 in 11 so edina, ki so lahko zasedena brez motenj ostalih. Pogooglaj malo o tem.

Vsako omrežje.mora biti na svojem kanalu.


In kako lahko zamenjaš kanal?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 26, 2017 1:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poglej navodila za router.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group