www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Nakup USB ali navadnega namiznega osciloskopa
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
borzon
Član
Član



Pridružen-a: Čet 17 Sep 2015 23:14
Prispevkov: 150
Aktiv.: 1.44
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 06, 2017 7:26 am    Naslov sporočila:  Nakup USB ali navadnega namiznega osciloskopa Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Po dolgih in bolj ali manj uspešnih letih je moj stari in dotrajan osciloskop spustil dušo zato sem se odločil za nakup novega. Ker že kar nekaj let ne sledim razvoju na tempodročju me zanima kaksen tip osciloscopa svetujete za pol-profesionalno uporabo?
-Ker sem majceno omejen s prostorom me zanima kakšne so prednosti oziroma slabosti takoimenovanih USB osciloscopov v primerjavi z navadnimi stacionarnimi osciloscopi? Na nekaterih spletnih straneh sem bral, da se lahko brez težav primerjajo z namiznimi, na drugih straneh pa, da niso niti bleda sneca namiznih osciloskopov.

Torej kaj mi svetujete? Kakšne so dejanske prednosti in slabosti?
Glede mojega prostora je tako, da bi raje videl da je čim boljči ter majhen. Sicer pa ima kvaliteta prednost pred veličino.
Zanima me tudi, kje se splača kupiti nove osciloskope?

Že v naprej se vsem zahvaljujem za nasvete in pomoč.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 06, 2017 11:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za nekaj 100 € dobiš spodoben namizni osciloskop. V mislih imam predvsem Rigol, pa tudi GW Instek in Siglent. Pogosta prednost pred PC izvedbami je hitro osveževanje. Če potrebuješ sliko na PC-ju, imaš običajno na voljo vsaj vrata za USB pomnilnik. Dobavitelji so tudi v Sloveniji.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borzon
Član
Član



Pridružen-a: Čet 17 Sep 2015 23:14
Prispevkov: 150
Aktiv.: 1.44
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 06, 2017 1:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Torej če te prav razumem svetuješ nabavo nabiznega oziroma stacionarnega osciloskopa?
Kakšna pa je kvaliteta oziroma "renome" znamk Hameg in Textronic? A te se splača kupovati ali je bolj šara?
Za polprefesionalno uporabo, a je delovno območje do 300MHz dovolj ali je bolj pametno iskat kaj boljsega?

hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.77
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 06, 2017 3:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

borzon je napisal/a:
Kakšna pa je kvaliteta oziroma "renome" znamk Hameg in Textronic? A te se splača kupovati ali je bolj šara?

Hameg in Textronic sta ti Mercedes, če ne že Rols-Royce med osciloskopi.
Glede frekvenčnega dosega pa moraš ti najbolj vedeti kakega rabiš.
Če hodiš po terenu je jasno da so bolj praktični USB osciloskopi, če pa delaš doma pa bi priporočal stacionarnega

_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.71
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 06, 2017 4:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Textronic je verjetno eno kitajsko sranje, ker prvič slišim za to firmo.
Tektronix pa med osciloskopi pomeni precej več, kot pa Mercedes med avtomobili.


LP

_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
borzon
Član
Član



Pridružen-a: Čet 17 Sep 2015 23:14
Prispevkov: 150
Aktiv.: 1.44
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 07, 2017 12:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

milan62 je napisal/a:
Textronic je verjetno eno kitajsko sranje, ker prvič slišim za pirmo.
Tektronix pa med osciloskopi pomeni precej več, kot pa Mercedes med avtomobili.


LP


Ja sem malo zaj... Z imenom ja Mislil sem tistega drugega Tektronix Smile.
Na kaj pa je potrebni paziti pri nakupu rabljeneg osciloscopa iz 2 roke. Kaj so tiste stvari ki so odlocilnega pomena ali je naprava dobra in izpravna ali ne. Kaj je pri teh novejsih osciloskopih za pregledat b nakupu.

L.p
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bbrane
Član
Član



Pridružen-a: Čet 14 Jun 2007 15:02
Prispevkov: 580
Aktiv.: 2.84
Kraj: Cerkno

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 07, 2017 10:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A, mislim da Hamega ne gre primerjati s Tektronix- om. Hameg ne sodi ravno med Mercedese - mogoče seže do Golfa. Ne vem sicer za današnji čas ampak pred " leti " teh dveh firm ne bi za primerjal.

Lp Brane

_________________
En poizkus je vreden več kot tisoč strokovnih mnenj
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.36

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 07, 2017 11:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekaj nikakor ne morem sestavit...
Že nekajkrat omenjena polprofesionalna uporaba, in pa da se ti sanja ne kaj sploh kupit-tole dvoje ne gre skupaj.
Kaj si sploh počel s tastarim osciloskopom, pa kateri je to sploh bil?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 07, 2017 12:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bbrane je napisal/a:
A, mislim da Hamega ne gre primerjati s Tektronix- om........
Se popolnoma strinjam, je pa Hameg za hobby popolnoma dovolj, v primerih nekega servisiranja pa mogoče tudi za profesionalno rabo.
Nikakor pa se ne strinjam z izjavo malo višje, da je USB bolj praktičen, prej obratno.
Piko na i je pa tako ali tako MadMax dodal in se popolnoma strinjam (polprofesionalna raba....)!

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.77
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 07, 2017 2:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko sem si pri svojih 15. letih zaslužil in seveda kupil Hameg-a 203-7 še ni bilo ne duha ne sluha o Textronix-u in mnogih zdajšnjh firmah.
In takrat je bil to vsaj Mercedes...
Za danes ne vem, so se pa očitno firme naučile od takih "starih mačkov".

_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.36

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 07, 2017 2:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni čisto tako...
Tektronix je starejša in večja firma od Hamega.
Sem pred skoraj 30 leti delal s Tektronixovim osciloskopom, ki je bil že takrat zelo verjetno polnoleten.

A v jugi je bilo že dojč zadevo izredno težko (oz. drago) kupit, amerikanosi pa so bili še marsikateri firmi "nedostupno savršenstvo".
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s57bic
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Dec 2003 8:18
Prispevkov: 615
Aktiv.: 2.77
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 07, 2017 4:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Že v sedemdesetih letih je vsaka malo bolj resna firma imela Tektronixe ali Packarde.
Pa Rohde & Schwarz in Telequipment. Res je bila njihova cena v rangu avtomobila.
Tudi Philipse sem videl.

Lp, Jože.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.77
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 07, 2017 4:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MadMax je napisal/a:
A v jugi je bilo že dojč zadevo izredno težko (oz. drago) kupit, amerikanosi pa so bili še marsikateri firmi "nedostupno savršenstvo".

Kot si napisal- takrat so to bili "podvigi".
Osciloskop sem kupil preko Hermes-a in birokracije/papirologije je bilo kot da bi kupoval vsaj tank- ampak mi je uspelo Mr. Green
@s57bic: ampak ta Hameg je bil moj in ne od nobene firme, na kar sem ponosen!

_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 07, 2017 10:05 pm    Naslov sporočila:  Re: Nakup USB ali navadnega namiznega osciloskopa Odgovori s citatom

borzon je napisal/a:
Glede mojega prostora je tako, da bi raje videl da je čim boljči ter majhen. Sicer pa ima kvaliteta prednost pred veličino.

Tale 190-ka je kvalitetna, majhna, nova, od renomiranega proizvajalca ... pa še v akciji je Rolling Eyes

Predlog je v skladu s tvojimi vprašanji - za polprofesionalno rabo bo verjetno kar OK Whistle
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1343
Aktiv.: 7.71
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 09, 2017 7:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še moj glas za samostojnega. Ko prideš kaj popravljat, ga priključiš na napajanje in dela, brez da rabiš zraven še PC (in prostor zanj) brez da čakaš, da se vse skupaj zažene. Tisti, ki ga je predlagal Frenki je sicer dobra izbira, če rabiš 500MHz pasovne širine in povsem prenosnega, če to dvoje ne rabiš, pa vzemi npr Rigol, dvokanalni 100MHz je okrog enega jurja ali manj.
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group