www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Črpalka za bazen na akumulator

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kaja.alyo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jun 2015 19:18
Prispevkov: 82
Aktiv.: 0.77
Kraj: Bistrica ob Dravi

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 20, 2017 2:54 pm    Naslov sporočila:  Črpalka za bazen na akumulator Odgovori s citatom

Zdravo,
Na vikendu, kjer ni elektrike bi radi postavili bazen in bi črpalko za prečiščevanje priklopili na akumulator od avta... Torej
Piše da ima pumpa 20w
20w / 12v = 1,6A
To je polna obrmenitev, torej bom za vzorec vzel 1A
Akumulator bi dal 55aH...
55aH / 1A = 55h
Torej to pomeni, da bi akumulator črpalko poganjal 55ur.
Sem pravilno izračunal in bi v realnosti akumulator poganjal črpalko vsaj 40ur?

Hvala za pomoč!

_________________
The quieter you become the more you`re able to hear
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
darkob
Član
Član



Pridružen-a: Pon 27 Mar 2017 20:33
Prispevkov: 48
Aktiv.: 0.56
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 20, 2017 3:05 pm    Naslov sporočila:  Re: Črpalka za bazen na akumulator Odgovori s citatom

kaja.alyo je napisal/a:
Zdravo,
Na vikendu, kjer ni elektrike bi radi postavili bazen in bi črpalko za prečiščevanje priklopili na akumulator od avta... Torej
Piše da ima pumpa 20w
20w / 12v = 1,6A
To je polna obrmenitev, torej bom za vzorec vzel 1A
Akumulator bi dal 55aH...
55aH / 1A = 55h
Torej to pomeni, da bi akumulator črpalko poganjal 55ur.
Sem pravilno izračunal in bi v realnosti akumulator poganjal črpalko vsaj 40ur?

Hvala za pomoč!


Jaz bi iz previdnosti vzel raje polno moč črpalke, to je polnih 20W, oz. 1,6A, če si tako naračunal. Uporabna kapaciteta akumulatorja pa je glih pol od omenjenih 55Ah, saj svinčenega akumulatorja ne želiš sprazniti do konca. Pa še to velja le za deep-cycle akumulatorje. Za klasične (starterske) akumulatorje to velje še manj.

Od 55Ah imaš, torej, le dobrih 27-28Ah, pri nazivnem toku 1,6A je to v realnosti do cca. 17 ur.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kaja.alyo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jun 2015 19:18
Prispevkov: 82
Aktiv.: 0.77
Kraj: Bistrica ob Dravi

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 20, 2017 3:12 pm    Naslov sporočila:  Re: Črpalka za bazen na akumulator Odgovori s citatom

darkob je napisal/a:
kaja.alyo je napisal/a:
Zdravo,
Na vikendu, kjer ni elektrike bi radi postavili bazen in bi črpalko za prečiščevanje priklopili na akumulator od avta... Torej
Piše da ima pumpa 20w
20w / 12v = 1,6A
To je polna obrmenitev, torej bom za vzorec vzel 1A
Akumulator bi dal 55aH...
55aH / 1A = 55h
Torej to pomeni, da bi akumulator črpalko poganjal 55ur.
Sem pravilno izračunal in bi v realnosti akumulator poganjal črpalko vsaj 40ur?

Hvala za pomoč!


Jaz bi iz previdnosti vzel raje polno moč črpalke, to je polnih 20W, oz. 1,6A, če si tako naračunal. Uporabna kapaciteta akumulatorja pa je glih pol od omenjenih 55Ah, saj svinčenega akumulatorja ne želiš sprazniti do konca. Pa še to velja le za deep-cycle akumulatorje. Za klasične (starterske) akumulatorje to velje še manj.

Od 55Ah imaš, torej, le dobrih 27-28Ah, pri nazivnem toku 1,6A je to v realnosti do cca. 17 ur.

Aha dobro, ja hvala lepa za pomoč. Pa dobro polnim enkrat na teden pa mam vklopljeno po 2 uri na dan pa je to to Dancing

_________________
The quieter you become the more you`re able to hear
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vilnev77
Član
Član



Pridružen-a: Sob 30 Jan 2010 13:09
Prispevkov: 114
Aktiv.: 0.66
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 20, 2017 10:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali ne piše na črpalki 50Hz? Se mi zdi da je izmenična, no vsaj moja je.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Nace
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Maj 2003 0:12
Prispevkov: 828
Aktiv.: 3.73
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 21, 2017 11:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

2 uri na dan bo kar v redu za kakšnih 500 litrov bano. Za kaj več pa bo potrebno tudi kaj močnejšega, vsaj 2x mora obrnit vodo skozi filter. Pa na klor tudi ne pozabit, ker se ti bodo notri zaredili komarji in alge.
_________________
LP Nace
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kaja.alyo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jun 2015 19:18
Prispevkov: 82
Aktiv.: 0.77
Kraj: Bistrica ob Dravi

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 23, 2017 1:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nace je napisal/a:
2 uri na dan bo kar v redu za kakšnih 500 litrov bano. Za kaj več pa bo potrebno tudi kaj močnejšega, vsaj 2x mora obrnit vodo skozi filter. Pa na klor tudi ne pozabit, ker se ti bodo notri zaredili komarji in alge.

Hjaa, jaz pa sem mislil, da bo ta mala pumpa dovolj.
Moram se malo pozanimat o litražah bazenov in temu primernih pumpah, pa bom pol videl.
Hvala lepa za odgovor

_________________
The quieter you become the more you`re able to hear
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kaja.alyo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jun 2015 19:18
Prispevkov: 82
Aktiv.: 0.77
Kraj: Bistrica ob Dravi

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 23, 2017 1:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vilnev77 je napisal/a:
Ali ne piše na črpalki 50Hz? Se mi zdi da je izmenična, no vsaj moja je.

Piše, da ima pretvornik na 12v, če je izmenična pa nevem... Moram se malo pozanimati. Hvala

_________________
The quieter you become the more you`re able to hear
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group