www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kateri primež?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Mehanika in strojništvo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 20, 2017 9:04 pm    Naslov sporočila:  Kateri primež? Odgovori s citatom

Iščem dober primež
- ki ima dober prijem (da recimo dobro drži palico, ko na njo režeš navoj in se le ta ne zavrti v primežu Evil or Very Mad )
- da čeljusti nimajo zračnosti ( se ena čeljust ne dvigne, ko obdelovanec močno priviješ)
- da je po možnosti jeklen (uniorjeva lita "j*jca odpadejo, ta sta mi že dva crknila)
- cena tam do 150€


Predlogi...

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sscott
Član
Član



Pridružen-a: Pet 10 Jul 2009 12:11
Prispevkov: 1133
Aktiv.: 6.32
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 20, 2017 9:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

http://vrlinic.si/index.php?option=com_content&view=article&id=48&Itemid=53

ga že matram cca 10let, pa je kot nov Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kose19
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Mar 2005 19:37
Prispevkov: 1228
Aktiv.: 5.53
Kraj: okolica Kobarida

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 21, 2017 10:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

+1 za zgornji predlog
_________________
- Absens, carens -
- Tisti, ki ga ni, bo prikrajšan -
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bdbstone
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Feb 2011 23:05
Prispevkov: 49
Aktiv.: 0.31
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 09, 2017 11:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem svojega kupil pred leti v Obi-ju za 40 EUR. Ta ne da, se čeljusti minimalno premikajo, v bistvu čeljusti celo pri največjem odmiku vseskozi držijo ravno lego brez milimeterskega odmika ne samo gor-dol, ampak tudi levo-desno. To mi je šlo najbo... v bistvu ko sem gledal bistveno dražje primeže v Bauhausu.. Je pa standarden lito-železen,, vendar mi zaenkrat kar dobro služi.

Kaj pa če bi za prvo možnost(*- ki ima dober prijem (da recimo dobro drži palico, ko na njo režeš navoj in se le ta ne zavrti v primežu Evil or Very Mad ) ) uporabil kar cevni primež?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 10, 2017 10:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kupil sem interdiskontov primež. Moram reči, da ima zelo dober prijem, precej boljši od primeža LIV Postojna, ki je bil prej v rabi. Tudi zračnost je v mejah željene. Sicer sem v interdiskontu našel en vizuelno zelo dober primež. (nastavljiva vodila - zračnost praktično "0") Cena okrog 120€ - v spletni trgovini ga ne najdem. Nisem ga kupil zato, ker se mi ga je zdelo škoda za delovni pult, kjer se bo po njem tudi razbijalo, varilo, brusilo...
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.21
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 10, 2017 1:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v službi imamo :

https://cdn2.ridgid.com/resources/media?key=ccf70102-eb18-43c6-8e39-9840aede64a2&languageCode=en&countryCode=AT&type=document

nič posebnega razen ''snap-on jaws''

https://www.ridgid.com/nz/en/snap-on-jaws-for-vises

to so pač ''pakne '' da se ne poškoduje vpenjanec ali trdote ali pa oblike(cev).

zanimivo je , ker so vpete na vzmeteh in če jih samo malo porineš iz glavnih paken ,

skočijo dol in se skrijejo pod njih (zelo zelo praktično ).

V prvem linku pa ima eden tudi nastavek za krivljenje cevi ali palic

Ponavadi imajo tele varovalne pakne magnete , ki se primejo na glavne čeljusti (gladke)

V prvem linku pa je tudi primež ki ima nastavek za krivljenje okroglih palic ali cevi.

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Mehanika in strojništvo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group