www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Ryobi CMI-1802 problem

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
domix5000
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Mar 2014 10:25
Prispevkov: 26
Aktiv.: 0.21
Kraj: Cirkovce

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 24, 2017 9:39 am    Naslov sporočila:  Ryobi CMI-1802 problem Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

imam baterijski vrtalnik Ryobi CMI-1802 že nekaj časa deluje super. Čez zimo ga nisem uporablajal, in na pomlad ko sem ga rabil in hotel vrtat ni imel moči. Če je bilo na prestavi 1 in nastavljeno na vrtanje, ga lahko z malo moči ustavim z roko in ne vrta naprej, kot da ne bi imel moči. Mislil sem da so krive baterije in jih naročil nove.

Sedaj pa je problem isti. So mogoče obrabljene krtačke na motrju? odprl sem in je motor v enem kosu.

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nima
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Feb 2014 14:03
Prispevkov: 192
Aktiv.: 1.56
Kraj: Bakovnik

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 24, 2017 9:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali polnilec deluje pravilno?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
maki
Član
Član



Pridružen-a: Čet 17 Jan 2008 8:02
Prispevkov: 307
Aktiv.: 1.56
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 24, 2017 12:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tipičen primer slabega akumulatorja, napetost je super, ko ga obremeniš se pa "sesede".
Menjaj akumulator.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stursc
Član
Član



Pridružen-a: Tor 08 Jun 2004 14:29
Prispevkov: 323
Aktiv.: 1.45

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 24, 2017 12:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

maki je napisal/a:
tipičen primer slabega akumulatorja, napetost je super, ko ga obremeniš se pa "sesede".
Menjaj akumulator.

@Maki, preberi še enkrat kaj je napisal !

@nima je še najbližje, lahko so pa oksidirani kontakti med baterijo in vrtalnikom.

Lp, stursc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
maki
Član
Član



Pridružen-a: Čet 17 Jan 2008 8:02
Prispevkov: 307
Aktiv.: 1.56
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 24, 2017 1:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

še vedno mislim da so baterije, glede na to da so (sodeč po googlu) Nicd oz. NiMh.
Vse prevečkrat sem se srečal z NiMh kemijo ki je "umrla" čez noč...
Tvoj paket se da zelo enostavno stestirati namesto izumljanja tople vode, obremeni ga z dvema H4 (H1) žarnicama, še bolje s štirimi, meri napetost, ti bo takoj vse jasno kaj mislim (vezati jih moraš 2S 2-4P drugače bo ušel dim)
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
domix5000
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Mar 2014 10:25
Prispevkov: 26
Aktiv.: 0.21
Kraj: Cirkovce

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 29, 2017 9:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ne vem če so baterije, tudi sam sem tako mislil, pa sem stare napolnil pa so se takoj izpraznile par obratov in konec.

sedaj sem kupaj nove, še močnejše, ima obrate in hitrost ampak lahko ga ustavim z roko.


http://www.ebay.co.uk/itm/142376771037?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.17
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 30, 2017 4:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Samo kitajske baterije bi pa tudi jaz preveril. Tudi če so nove.
_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Krampus
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Sep 2008 13:07
Prispevkov: 1826
Aktiv.: 9.64

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 30, 2017 6:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pojdi na Ptuj , pa lahko preizkusiš originalno baterijo, priporočam Litijevo.

Sem imel komplet z dvema NiCd, ki so šle po gobe po letu in pol, pa sem zamenjal, deluje kot mina, ne moreš je izprazniti.

_________________
Nisem ravno najbolj pameten na svetu, tu in tam pa imam kakšno idejo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group