www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Dizel generator EF 6500-EX-D 7Kw

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Srecko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Dec 2003 21:29
Prispevkov: 1006
Aktiv.: 4.52
Kraj: Okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 30, 2017 12:09 pm    Naslov sporočila:  Dizel generator EF 6500-EX-D 7Kw Odgovori s citatom

V popravilo sem dobil agregat za elektriko na katerem je samo ta napis "generator EF 6500-EX-D 7Kw ". Agregat ne deluje ne da ven skoraj nobene napetosti samo cca 17VAC.
Za ta agregat na google ne najdem nič, so pa podobni aparati kot je ta. Sem ugotovil, da je zažgana - prekinjena tuljava za avtomatski gas. Je pa tudi skoraj čisto v stiku na vse žice tudi ena AL.škatla, ki je pod starterjem. Pripenjam sliko podobnega agregata z bolhe in je ta del označen. Na tem delu sta bili v stiku plus žica z baterije na zaganjač ter ena od treh žic z te škatlice. Me zanima ali kdo ve čemu služi ta škatlica, je čisto zalita z neko
trdo maso za to težko rastavljiva. Me pa tudi zanima kako deluje ( do sedaj nisem imel z tem opravka) avtomatska regulacija napetosti na teh generatorjih. Namreč ko generator dela ima na izhodu tega regulatorja na ščetke cca 0.7V. Na AC strani regulatorja na žicah iz navitja motorja pa cca 3.3VAC. Ko sem poskusil priklopit 12V iz baterije na ščetke generatorja pa je dalo ven cca 130V na 400V sponkah generatorja. na navitju iz generatorja pa je takrat dalo cca 24VAC brez priključenega regulatorja. Čemu pa služi druga tuljava iz generatorja, ki tudi pride na regulator. Ali je možno z instrumentam preverit izpravnosti tega regulatorja brez razdiranja ket je tudi vse zalito. Me tudi zanima ali je kaj važno, če bi nabavljal drugi podoben regulator na kaj moram biti pozoren.

Pa še na koncu ali obstaja kakšna shema teh AVR regulatorjev . Very Happy

LP Srečko



Dizel-agregat-7kW_591b32f36a072.jpg
 Opis:
Podoben agregat
 Velikost datoteke:  185.52 KB
 Pogledana:  27 krat

Dizel-agregat-7kW_591b32f36a072.jpg



_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joli
Član
Član



Pridružen-a: Sob 25 Feb 2017 22:55
Prispevkov: 50
Aktiv.: 0.57
Kraj: Šoštanj

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 09, 2017 3:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljen:

Ta al.škatla ki si jo označil je regulator polnjenja akumulatorja in nima nobene veze z generatorskim delom. Če si dal na rotor 12 v enosmerne bi moral dobiti na vseh treh izhodnih fazah enako napetost,če je stator izpraven ni pa 12 v dovolj za 400v. V samem navitju gen.je se vzbujalno in kontrolno navitje,tako ,da je lahko tudi tu vzrok. Pri nabavi regulatorja pa bodi pozoren na št.konektorjev,1 ali 2,in prava velikost,električno pa so skoraj vsi enaki. Veliko shem je objavljenih po forumih,če ga bos izdeloval,novega se pa tudi dobi dokaj ugodno.

Bo pa še kdo podal kakšno mnenje okoli tega.
L.P.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Srecko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Dec 2003 21:29
Prispevkov: 1006
Aktiv.: 4.52
Kraj: Okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 09, 2017 6:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za tisto al. škatlo sem tudi že sam ugotovil, da je regulator polnjenja akumulatorja.

Kar se tiče AVR regulatorja je pa stvar taka, da ko sem odstranil plastično ohišje je bila spodaj ploščica skoraj 1/4 zažgana. Sem jo naročil od enega z bolhe in jo dobil. V petek
montiral in preizkusil in je delalo. Včeraj pa agregat vrnil lastniku. Very Happy

Lp Srečko

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group