www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Internet

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sirjost
Član
Član



Pridružen-a: Sob 20 Feb 2016 16:30
Prispevkov: 95
Aktiv.: 0.96
Kraj: pescenk bliz Cerknce

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 01, 2017 9:09 pm    Naslov sporočila:  Internet Odgovori s citatom

Pozdravljeni mogoče se bo to uprašanje zdelo neumno ali smešno vendar bi vseeno rad neko strokovno mnenje ali potrditev.


V hiši sta dva PC-ja in nekaj telefonov, ki so povezani preko Wi-Fi-ja.
Problem se pojavi, ko internet preko "žice" začne delat počasi (šteka).


Ko smo šli gledati kaj je narobe smo si vsi s telefonov sklopili Wi-fi.
Potem še zmerja ni bilo v redu. Ko pa sem jaz fizično izklopil internet iz svojega PC-ja pa se je sprostil internet. Problem bi bil rešen če bi kaj delal na računalniku na internetu. Težava je v tem, ker je bil računalnik le prižgan, noben program pa ni bil odprt res nič. Zanima me kaj je fora da jaz večino interneta vlečem. Ali je problem v tem ker imam najboljši računalnik in zato tudi največ interneta poberem.

Ali imate kakšne ideje za odpravo tega?

_________________
lp jerc
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1323
Aktiv.: 11.91
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 01, 2017 10:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brez podatkov lahko zgolj ugibamo. Kateri operacijski sistem, katere programe imaš naložene, kateri procesi ti še vedno tečejo, kljub temu da trdiš, da noben program ni odprt... lahko imaš sistem okužen in dela zgago v ozadju, lahko ti tudi torrenti delajo pa to ne veš, lahko... je marsikaj.

Dobro pri vsem tem je, da si nekako ugotovil, kaj ti dela probleme, preizkušaj še naprej, če sumiš računalnik, poskusi s tem, da mu ko je vse zabasano, izklopiš ethernet kabel, lahko tudi ugasneš računalnik. Ko se bo po večih poskusih skozi daljše časovno obdobje vsaj nekaj dni, pokazalo da je krivec računalnik, se lotiš iskanja krivca na računalniku. Kakšen neodvisen požarni zid včasih dela čudeže, poblokiraš tisto kar ne rabiš, prometa je veliko manj.

Drugače pa, tudi tvoja linija nam je neznanka, ponudnik interneta tudi, ni pri vseh enako. Problem je lahko tudi v slabotnem routerju.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 01, 2017 11:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot je povedal predhodnik povej še kaj več od sistema do katere verzije, imaš vse popravke, do antivirusnega programa, če je posodobljen in preskeniran celoten sistem. Šele ko/če je sistem čist, se lahko posvetiš iskanju drugih vzrokov, drugače se vrtiš v krogu, ker te heca nek morebiten zajedalec v ozadju.

Za začetek daj sliko kateri programi ti štartajo ob zagonu. Torej Ctrl+Alt+Del ---> Upravitelj Opravil, odpri zavihek Zagon in prilepi sliko. Sliko izreži npr. z Orodjem za izrezovanje (snipping tool.exe).
V zavihku "Učinkovitost delovanja" klikni na Ethernet in si oglej promet mrežne kartice. Ti piše koliko Kb/s prejema ali pošilja. Če ni prometa je 0 Kb/s. Smile
Primer vsebine "Zagona":



Zajeta slika.PNG
 Opis:
 Velikost datoteke:  37.24 KB
 Pogledana:  15 krat

Zajeta slika.PNG



_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 02, 2017 9:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če ostalim takrat dela počasi, potem je skoraj zagotovo promet preko tvojega PC. S pomočjo
Koda:
netstat
lahko preveriš kateri proces in kam ima odprte povezave in kateri posluša (ob uporabi ustreznih stikal). Vse odprte povezave pa ne pomenijo trenutnega (velikega) prometa.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sirjost
Član
Član



Pridružen-a: Sob 20 Feb 2016 16:30
Prispevkov: 95
Aktiv.: 0.96
Kraj: pescenk bliz Cerknce

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 02, 2017 4:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Računalnik:
wid10
RAM 4Gb
procesor: i5
grafična Geforce 720



naročnik inbterneta T-2
Moč interneta: 20MB/s

Na mrežni kartici mi oddaja od 1,3 do 2,5 Mb/s.
Prejema pa mi od 8,6 do 13,5 Mb/s.

To je to samo bi vas pa še enkrat spomnil, da je začel internet na drugem računalniku štekat še preden sem jaz prižgal moj PC do takrta pa je bil moj PC ugasnjen.

Imam tudi program uTorent, ki pa takrat ni bil prižgan.



Zajeta slika.PNG
 Opis:
 Velikost datoteke:  13.79 KB
 Pogledana:  10 krat

Zajeta slika.PNG



_________________
lp jerc
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1611
Aktiv.: 8.17
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 02, 2017 8:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Možno je tudi da imaš problem na Hardware-u?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 03, 2017 11:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Torej sta oba PC-ja problematična na enak način?
Mogoče imaš kakšen virus oz. trojanski konj in nekdo tvoj PC uporablja kot bot.
Poizkusi, če dela v redu iz ne-PC-jev, kot so vsi PC-ji izklopljeni ali odklopljeni.
S pomočjo speedtest.net (tudi kot aplikacija za Android) lahko ugotoviš, kako se povezava obnaša.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 03, 2017 11:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sirjost je napisal/a:
Računalnik:
Na mrežni kartici mi oddaja od 1,3 do 2,5 Mb/s.
Prejema pa mi od 8,6 do 13,5 Mb/s.

To je to samo bi vas pa še enkrat spomnil, da je začel internet na drugem računalniku štekat še preden sem jaz prižgal moj PC do takrta pa je bil moj PC ugasnjen.

Imam tudi program uTorent, ki pa takrat ni bil prižgan.


Imaš ogromno prometa na mrežni. Najverjetneje ti v ozadju teče utorrent. Ta ima privzeto nastavljeno, ko ga "vgasneš", da se samo aplikacija prestavi v ozadje in ga v task managerju ne vidiš pod apps, ampak pod background processes. Še enkrat preveri kaj teče v task managerju. Ko gre utorrent v ozadje, ga lahko vidiš v opravilni vrstici spodaj desno, tam ga tudi lahko izključiš.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1869
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 03, 2017 8:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sirjost je napisal/a:

naročnik inbterneta T-2
Moč interneta: 20MB/s

Na mrežni kartici mi oddaja od 1,3 do 2,5 Mb/s.
Prejema pa mi od 8,6 do 13,5 Mb/s.
Imam tudi program uTorent, ki pa takrat ni bil prižgan.


"Moč interneta 20Mb/s" je samo do tebe - od tebe je verjetno 2Mb/s razen, če nisi na optiki, kjer so paketi več ali manj simetrični Wink
Glede na podatke, ki si jih dal zgoraj popolnoma zabiješ upload (hitrost od tebe v internet) in ostali računalniki niti ne morejo poslati zahteve za določeno spletno stran - zato tudi ne dobijo odgovora in "internet ne dela".

Torrent bo treba nastaviti Wink
Nihče ne odkljuka, da se zažene sam ob zagonu Win.
Najprej omeji število povezav iz 200/50 na največ 20/5.
Potem lahko omejiš še hitrost v obe smeri !!
Lahko pa tudi nastaviš urnik, da ti vleče dol samo ponoči oziroma ko ponavadi ni nikogar doma.

V kolikor je v paketu tudi IP-TV bo potem tudi ta hitreje preklapljala med programi Wink

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sirjost
Član
Član



Pridružen-a: Sob 20 Feb 2016 16:30
Prispevkov: 95
Aktiv.: 0.96
Kraj: pescenk bliz Cerknce

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2017 10:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za odgovore.

Sem izvedel. Problem je bil v tem, ker se mi je bittorent izvajal tudi ko je bila aplikacija zaprta.

Glede tega pa sem odkljukal in se mi ne prižge ob zagonu.

_________________
lp jerc
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1869
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2017 10:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za vsak slucaj zmanjsaj se stevilo povezav, kot sem ti svetoval zgoraj Wink
_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tidra
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Maj 2008 20:36
Prispevkov: 186
Aktiv.: 0.96
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 13, 2017 4:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

klasika, vsi pozabijo na ttorent,...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group