www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

popravilo gsma LG G4 - reflow

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.04
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 09, 2017 10:17 pm    Naslov sporočila:  popravilo gsma LG G4 - reflow Odgovori s citatom

Sem en od številnih srečnih lastnikov LG G4 s serijsko napako. Seveda backupa podatkov nimam. Gledam youtube posnetke, kjer fantje s fenom pogrevajo procesor (bga). Na servisu verjetno menjajo cel motherboard, kar pa zame pomeni izgubo podatkov. Zanima me, ali je kak stručko, ki bi mi pogrel tale bga malce bolj strokovno, kot pa z ženinim fenom... Če je kje v posavju, pa še toliko bolje.
_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 10, 2017 4:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ok, jaz si tudi lastim ta aparat, povej malo več o te napaki... Simptomi ipd.

Sicer pa:

https://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=44483

https://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=36276
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ogblaz
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Mar 2016 12:08
Prispevkov: 137
Aktiv.: 1.40

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 11, 2017 1:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi meni je crknil kakšne pol leta nazaj, serijska napaka ja, na servisu v okviru garancije zamenjali celo matično, za podatke se nisem sekiral.

Izgleda pa tako da je telefon v nekem loopu, se prižge do LG logota ampak nikoli pa ne pride do "namizja". Se mi zdi da je težava v tem da neki loti odstopijo, tako da vrjetno bi z reflowom za nekaj časa rešil telefon.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mikim
Član
Član



Pridružen-a: Ned 10 Okt 2010 1:11
Prispevkov: 141
Aktiv.: 0.86
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 27, 2017 9:35 pm    Naslov sporočila:  Re: popravilo gsma LG G4 - reflow Odgovori s citatom

damo je napisal/a:
Sem en od številnih srečnih lastnikov LG G4 s serijsko napako. Seveda backupa podatkov nimam. Gledam youtube posnetke, kjer fantje s fenom pogrevajo procesor (bga). Na servisu verjetno menjajo cel motherboard, kar pa zame pomeni izgubo podatkov. Zanima me, ali je kak stručko, ki bi mi pogrel tale bga malce bolj strokovno, kot pa z ženinim fenom... Če je kje v posavju, pa še toliko bolje.


Imam jaz doma irda napravo z dvostranskim segrevanjem sam nikoli je nisem uporabljal za gsm matične. Samo za matične na prenosnikih za obnovo vga cipovja.
Sem ti pa blizu če še nisi zadeve uredil.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.04
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 31, 2017 2:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pečenje plate v "pratroru" oz. pečici, predogreti na 200C za 5 minut. Nato izklopiš pečico in odpreš, plato pustiš na miru da se ohladi. Zadeva je ponavadi "popravljena" in deluje kak dan-dva, dovolj, da rešiš podatke.
_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mikim
Član
Član



Pridružen-a: Ned 10 Okt 2010 1:11
Prispevkov: 141
Aktiv.: 0.86
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 01, 2017 8:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

damo je napisal/a:
Pečenje plate v "pratroru" oz. pečici, predogreti na 200C za 5 minut. Nato izklopiš pečico in odpreš, plato pustiš na miru da se ohladi. Zadeva je ponavadi "popravljena" in deluje kak dan-dva, dovolj, da rešiš podatke.


Tega ti ne priporočam, so že poskusili in uničili matične. Jaz to delam tako, da spodnjo ploščo segrejem na okoli 130°C, tisti čip katerega obnavljam pa namažem vogale z fluxsom. Nanj pa segrevam med 220-240°C samo 30s in to postopoma. Prvih deset 180 nato postopoma dvigujem temperaturo do max 240 oziroma, ko vidim da se pod cipom začne cin talit. Uspeh 99%.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 03, 2017 7:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

imam LG G4S (LG-H735). Ali ta tudi spada med tiste s serijsko napako ?
_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group