www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kaj trenutno počnem avgust 2017
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 4.99
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 24, 2017 6:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Včasih je bil strošek popravila okrog 100€. Danes je mogoče kaj manj. Opazil sem tudi kite za popravilo sistema. Mogoče zanimivo v kolikor osebni kompleks (narejeno doma ) usahne. Mr. Green

Moder kos plastike je slabo narejen. (namenoma ?) Silenced
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4049
Aktiv.: 18.18
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 24, 2017 7:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

danes lahko skoraj vse brez večje muke zlepiš , le pravo lepilo moraš izbrati pa kosi morajo biti kolikor toliko celi

ima kos notri steklena vlakna ?

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.08

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 24, 2017 8:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Včerajšnja akcija:
http://imgur.com/gallery/ZYlMK

hvala gasilcem.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ecobra
Član
Član



Pridružen-a: Pet 27 Jun 2014 14:16
Prispevkov: 310
Aktiv.: 2.60
Kraj: Radeče

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 24, 2017 2:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

solomojster je napisal/a:
Namesto avtomobila sem kupil plastično krepo. Nrerejena je tako, da stroški uporabnika ne utečejo. Tale moder sklop se je razletel ,drugače deluje vse.
Na bljižnjem podjetju imajo baje 3d tiskalnik ,ki naj bi kos naredil iz kovine.
Je tu morda kdo ,ki operira s takim tiskalnikom oziroma pozna mehanske lasnosti takega isprintanca?
Vsaka informacija dobrodošla. Pray


Tudi meni se je tak kos razletel (vodilo stekla v vratih) in sem ga kupil pri prodajalcu avtodelov za pest drobiža. Z malo dobre volje sem ga zamenjal.
Lahko pa dobiš cel mehanizem na kakem avtoodpadu ali pa bolhi samo, da za tak mehanizem hočejo več kot 50€; (kot ,da je zlat)
l.p.

_________________
Luna sije, pa ne greje.
Piška pije, pa ne šči...
Uzdaj se use i svoje kljuse.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.39
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 24, 2017 3:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
Včerajšnja akcija:
http://imgur.com/gallery/ZYlMK

hvala gasilcem.


Ne razumem zakaj gasilce, če je lestev čisto do vrha stolpa že narejena.

Mi smo bili prejšni teden na malo višjem..38 metrov, brez gasilcev
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.08

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 24, 2017 3:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Gre hitreje in enostavneje. Itak smo urejali tudi zare antene. Gasilski avto pa je šel le iz garaže ven, saj je stolp na strehi GRC.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.42
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 24, 2017 8:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
Tale piknik bi pa lahko ponovili Smile
Branez je napisal/a:
Ni slaba misel, poteza je tvoja. Wink
mosqito je napisal/a:
Predlagam enkrat v obdobju kostanja in mošta Boo hoo!


Glede piknikov je bil pa nekaj časa premor tukaj na forumu. Če se uspemo organizirati za nek normalen piknik, bi bil pa tudi jaz zraven.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 11.97
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 25, 2017 7:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

BraneZ, bravo za izvedbo.
Edino kar me je zmotilo ob tisti sliki, ki nosi komentar (naslov): Ob levi lisički (saj jaz vidim le to edino) ni nikogar.... Mr. Green , "jebela cesta", če rabite kdaj pomoč...

Kar se pa tegale tiče:
frenki je napisal/a:
mosqito je napisal/a:
Tale piknik bi pa lahko ponovili Smile
Branez je napisal/a:
Ni slaba misel, poteza je tvoja. Wink
mosqito je napisal/a:
Predlagam enkrat v obdobju kostanja in mošta Boo hoo!


Glede piknikov je bil pa nekaj časa premor tukaj na forumu. Če se uspemo organizirati za nek normalen piknik, bi bil pa tudi jaz zraven.

Lp, Frenki


Kateri čas je to, imeli bomo piknik?
Skrajni!

_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 4.99
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 25, 2017 7:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za organizacijo piknika, spet primanjkuje požrtvovalnih moderatorjev ( moderatojev št 4 ? ) ? Anxious :win
Zaradi logistiične napake se primorec ukvarja z (vijola) mariborsko gardelo. Kljub temu ni naprodaj. Very Happy



20170819_133229.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.16 MB
 Pogledana:  6 krat

20170819_133229.jpg




Nazadnje urejal/a solomojster Pet Avg 25, 2017 8:07 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 4.99
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 26, 2017 7:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ecobra je napisal/a:
solomojster je napisal/a:
Namesto avtomobila sem kupil plastično krepo. Nrerejena je tako, da stroški uporabnika ne utečejo. Tale moder sklop se je razletel ,drugače deluje vse.
Na bljižnjem podjetju imajo baje 3d tiskalnik ,ki naj bi kos naredil iz kovine.
Je tu morda kdo ,ki operira s takim tiskalnikom oziroma pozna mehanske lasnosti takega isprintanca?
Vsaka informacija dobrodošla. Pray


Tudi meni se je tak kos razletel (vodilo stekla v vratih) in sem ga kupil pri prodajalcu avtodelov za pest drobiža. Z malo dobre volje sem ga zamenjal.
Lahko pa dobiš cel mehanizem na kakem avtoodpadu ali pa bolhi samo, da za tak mehanizem hočejo več kot 50€; (kot ,da je zlat)
l.p.


Trgovci v našem koncu takega kosa ne poznajo. (samo komlet mehanizem) Zato sem naročil tukaj. Bomo videli.....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ferdo
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:10
Prispevkov: 340
Aktiv.: 1.53
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 26, 2017 9:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

solomojster je napisal/a:


Trgovci v našem koncu takega kosa ne poznajo. (samo komlet mehanizem) Zato sem naročil tukaj. Bomo videli.....


Te komade dobiš v Zagradu, v okolici Celja. Imajo pa prodajo preko avto trgovcev. Kos naročiš in ob naročilu poveš kje ga boš prevzel v dogovoru s trgovcem. Cene so tu nekje ali malo dražje, si pa trgovec pribije maržo. Za Xsaro sem bil naročil prevzem pri znancu s trgovino, marža je bila 0 evrov. Za Octavio sem prevzel pri Eurotonu, marža je bila skoraj 150%. Kos 5 evrov, marže 7 evrov.

Kose prodajajo z oglasi na bolhi. Mislim, da je podjetje DGelectronic ali nekaj podobnega.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 4.99
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 28, 2017 6:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.08

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 29, 2017 12:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
Skonstruiral sem napetostni kalibrator za preverjanje delovanja multimetrov, prikazovalnikov na terenu, ... (ohišje + knofi niso prikazani):

Par lastnosti:
- baterijsko napjanjo
- izhod +/- 10V ali +/-2,5V (brez pretikanja sponk)
- 16 bitov ločljivost
- GUI (enkoder + grefični OLED)
- USB nadzor (SCPI, virtual com port)
- preklop na zunanjo referenco (ta je lahko AC max. +/- 12V, max f=1MHz - v nadaljevanju možnost preciznega merjenja RLC/LCZ/..., delovanje v vseh 4 kvadrantih)
- polni se preko USB
- zunanje mere cca. 50x60x30mm, +/- kak mm.


Počasi sem začel oživljat!
http://e.pavlin.si/2017/08/28/precision-voltage-source-voltage-calibrator/

Živel PCB-Way Smile

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group