www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Baterija za prenosni zvocnik

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
thetilko
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jul 2009 16:03
Prispevkov: 175
Aktiv.: 0.98
Kraj: Celovec

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 28, 2017 11:04 am    Naslov sporočila:  Baterija za prenosni zvocnik Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

nekako se mi je nabralo dovolj opreme za vecino prenosnega zvocnika in ker je blizu dopust bo to lep hobiprojekt. Smile

Skratka imam star Blaupunktov avtoradio, ki ima kar spostljiv ojacevalec z drugimi besedami bil je top Audio svojega casa in imam dokaj kvalitetne avtozvocnike.

Volumni zvocnikov so preracunani, narocil sem Audio modul za povezat telefon.

Kar mi se manjka in kar ne poznam je baterija...

Spogledujem se z necim taksnim:

https://www.aliexpress.com/item/new-dc-12-in-a-9800-much-lithium-ion-super-battery-and-charger/32380163481.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.269.FiAxJE

Vidim, da ima en vod za polnjenje in enega iz katerega se napaja oprema. Ali lahko radio enostavno priklucim na baterijo ali potrebujem se kaj vmes? Skrbi me, kaj se zgodi, ce je baterijo popolnoma prazna.

Ali ima kdo kaksno idejo, kako bi lahko prikazal kako polna je baterija?

Hvala za info...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
shmandi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Maj 2013 9:20
Prispevkov: 634
Aktiv.: 4.78
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 28, 2017 11:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A si prepričan, da bi to delal z avtoradijem? V prenosnih napravah se ponavadi gleda na izkoristek, trajanje baterij... kar pa avtoradijo ni najbolj primeren.
Sem izdelal že kar nekaj prenosnih zvočnikov (predelava zvočnikov od stolpov), not vgradil modul z BT, USB, SD in FM. Ojačevalnik v D klasi, rabljene baterije od prenosnikov... Mogoče kvaliteta zvoka res ni vrhunska, je pa za kakšen piknik več kot zadovoljiva.
Kar se tiče tvojega vprašanja glede prazne baterije; zaščitvo vezje (vgrajeno v baterijo) ti jo izklopi, ko pade na določeno napetost.
Polnost baterije pa lahko okvirno določaš z merjenjem napetosti.
Radio lahko direktno priklopiš na baterijo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
thetilko
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jul 2009 16:03
Prispevkov: 175
Aktiv.: 0.98
Kraj: Celovec

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 28, 2017 11:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz Sem imel vtis, da je avtoradio ravno klasa D. Smile Sej nisem imel namena ugraditi avtoradio 1:1 v skatlo. Rad bi kanabaliziral ojecevalnik in nic drugega. Je pa res, da ga se nisem razstavil in se ne vem kako in kaj.... Ce se ne motim radio nima nekih posebnih moznosti stelanja zvoka, kar je v tem primeru prednost. Morda pa nabavim se gol ojacevalnik in reseno.

Drugace pa je meni kvaliteta zvoka prva prioriteta.

Za vmesnik s telefonom sem nasel kartico od SURE na aliju.

https://www.aliexpress.com/item/APT-X-lossless-2-1-wireless-Bluetooth-audio-receiver-module-12V-high-fidelity-stereo-headphone-amp/32753085145.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.262.L15fod

Zvocnike pa imam se od starega avta in so bili kar visokega ranga.

Seveda bi vse ksupaj ugradil v lepo leseno ohisje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tidra
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Maj 2008 20:36
Prispevkov: 186
Aktiv.: 0.96
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 28, 2017 1:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za to baterijo nikjer ne piše da ima vgrajeno zaščito,... tako da boš moral za to sam poskrbet,...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
shmandi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Maj 2013 9:20
Prispevkov: 634
Aktiv.: 4.78
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 28, 2017 1:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dvomim, da bi bil sestavljen pack brez zaščite.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 28, 2017 1:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
features:
new and high quality.
specially designed for the system of devices which use 12 v power supply.
super capacity.
big much importance means long service life of battery.
a charge / discharge protection.
with the work.
suitable for all 12 devices.
you can use this battery to power our powerful wireless transmitter, video surveillance and so on. suitable for your needs.
battery type: lithium battery on the battery.
capacity: 9800 much.
note: this list is only for the battery, the camera is not included.
input voltage: 12.6v.
output voltage: 12.0 in dc.
the package included:
1x12 in battery 9800 much
1 x ac power adapter

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3463
Aktiv.: 16.57
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 28, 2017 2:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Problem teh baterij je kapaciteta, ki v resnici ni niti polovico navedene.
Tak pack sem kupil za enak projekt prenosnega radija, pa sem jo izmeril in jim napisal, da lažejo in da bom vse napisal v feedback. Pa so mi vrnili denar.
Avtoradio ni najboljša izbira- išči bluetotth amplifier diy na ebayu. Imaš dosti tega in nekaj (kar sem sprobal) tudi dokaj kvalitetno igra.

_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 28, 2017 3:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bluetotth amplifier diy na ebayu so ista jajca kot ta akumulator. Whistle
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Tidra
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Maj 2008 20:36
Prispevkov: 186
Aktiv.: 0.96
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 28, 2017 4:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se opravičujem, tudi sam sedaj vidim da piše glede zaščite,... ne vem kako sem to prej spregledal,... zanimivo je bilo tudi to, da ko sem prej gledal je bil samo 1 feedback, zdaj jih je cela gora,... hmmmm,... no ja lahko pa sem samo jaz,....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3463
Aktiv.: 16.57
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 28, 2017 5:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tale dva delata odlično:)
http://www.ebay.com/itm/Douk-Audio-TPA3116D2-2-1-Channel-Digital-Amplifier-HiFi-Stereo-Power-amp-Board-/281834826266?hash=item419eaa2a1a

http://www.ebay.com/itm/Bluetooth-4-0-Audio-Receiver-TDA7379BTB-35W-35W-hi-fi-stereo-amplifier-board-/282146777403?hash=item41b142293b

_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
shmandi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Maj 2013 9:20
Prispevkov: 634
Aktiv.: 4.78
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 29, 2017 6:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče pa OP želi predvajanje CDjev in dober FM sprejemnik.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3463
Aktiv.: 16.57
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 29, 2017 7:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To jaz resim s telefonom
_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 29, 2017 7:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ro-bi je napisal/a:
Problem teh baterij je kapaciteta, ki v resnici ni niti polovico navedene.
Tak pack sem kupil za enak projekt prenosnega radija, pa sem jo izmeril in jim napisal, da lažejo in da bom vse napisal v feedback. Pa so mi vrnili denar.
Avtoradio ni najboljša izbira- išči bluetotth amplifier diy na ebayu. Imaš dosti tega in nekaj (kar sem sprobal) tudi dokaj kvalitetno igra.


Celice znanega proizvajalca (npr. varta, panasonic, eemb in podobno), ki so namenjene industrijski rabi imajo točno toliko kapacitete, kot piše. Znana je tudi karakteristika staranja. Za te vrste aplikacij so zelo uporabne, ne pa za električna vozila in modelarje, saj so tokovi pri njih max. do 2C. Res pa je cena dvakrat višja od "modelarskih" ali še več od recikliranih 18650.

Sin (9. razred OŠ) si je naredil že kar nekaj prenosnih zvošnikov z EEMB baterijami in zaščitami od odsluženih celic. Gor je dodal še elektroniko za "powerbank". Celotna stvar je precej v stilu "lego kock". Ga bom malo nagnal, da zadeve opiše.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 29, 2017 7:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:
Bluetotth amplifier diy na ebayu so ista jajca kot ta akumulator. Whistle


Ampak kitajka pa lepo pove "Blučuz modar" (*) ko vklopiš BT.


(*) namesto "bluetooth mode".

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group