www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

"WTF" sem naročil?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.10

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 16, 2017 12:29 am    Naslov sporočila:  "WTF" sem naročil? Odgovori s citatom

Kolikokrat se vam zgodi, da vas poštar preseneti s paketom, na katerem piše nekaj v grabljicah, za katerega ste že davno pozabili, da je bil naročen?

Naročanje s Kitajske ima pravzaprav en prav poseben čar. Ko robo dobiš, se moraš ponovno spomnit, kaj bi s tem naredil. Prava vzpodbuda in motivacija za razvoj(nika).

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4049
Aktiv.: 18.18
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 16, 2017 9:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

''just not on time ''
_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boriskozjan
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Nov 2008 23:23
Prispevkov: 956
Aktiv.: 5.09
Kraj: Šmarje pri Jelšah

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 17, 2017 2:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ja, je kot božič čez celo leto.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.92
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 17, 2017 8:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ja, in prav tečno je, ko dobiš dopis iz carinske pošte, da jim moraš poslati dokaz o vrednosti pošiljke, pa ne veš, kaj bi jim poslal Smile

lp
Uroš

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.10

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 17, 2017 9:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To zna biti pa kar nerodna zadeva. Se je zgodilo, da sem veckrat posiljal, ker niso bili zadovoljni. Na sreco carinik ni bil "tecen".
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.92
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 17, 2017 9:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

meni so enkrat zaračunali stroške obveščanja, ker sem so bili šele v tretje zadovoljni z dokazilo vrednosti.

Pri meni pa sedajle prihaja božični čas. Prve pošiljke so že prispele ( prej kot v 3 tednih), v naslednjem mesecu pa jih pričakujem še cca 30, a so vse bolj male vrednosti (po nekaj eurov).

lp
uroš

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.30

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 17, 2017 9:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Par let nazaj se mi je zgodilo podobno, ker ni bilo trackinga.
Sem poklical po telefonu in povprašal ako je možno pogledat v paket da mi povejo za kaj sploh gre. Prijazna sogovornica s simpatičnim glasom je šla takoj preverit vsebino, sem bil prav presenečen.

Računajo pa dandanes pavšalnih 5eur za posredovanje tudi ako gre za 3eur vredno pošiljko...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 423
Aktiv.: 4.34
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 18, 2017 7:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MadMax je napisal/a:
..Računajo pa dandanes pavšalnih 5eur za posredovanje tudi ako gre za 3eur vredno pošiljko...

Tega ne bi smeli računat, če gre za navadno pošiljko.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.30

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 18, 2017 8:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Smeli-ne smeli...
Če jim je paketek sumljiv ali če delajo štihprobe se pač postopek začne, v kolikor je vse ok in pod vrednosti 20inšenekaj eur, tole dodajo.

Kaj pa naredit če te vseeno opalijo po žepu?
Se jim zamerjat, da te dajo na črno listo in bo sigurno carinjeno tudi tisto kar bi drugače "šlo skozi", saj v elektroniki ni problem nametat 50+eur v malo kuvertico...
Pa dvomim da nimajo zakonske podlage za svoje početje....
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.88
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 18, 2017 9:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iztok_Š je napisal/a:
MadMax je napisal/a:
..Računajo pa dandanes pavšalnih 5eur za posredovanje tudi ako gre za 3eur vredno pošiljko...

Tega ne bi smeli računat, če gre za navadno pošiljko.
Mislim, da ti postopek carinjenja pod 22€ računajo samo če je zraven račun ali vrednost na paketu, ki očitno ni prava.

sem že imel probleme, ker je kitajec brez, da bi mu kaj rekel napisal gor vrednost $1 in GIFT zraven. Če dajo zraven "pravi" račun pa nekako gre skozi

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.10
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 18, 2017 6:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekaj podobno se mi je dogajalo, ko sem kot študent naročeval brezplačne vzorce. Vrednost je dostikrat presegla 22 evra in so na carini zadržali. Potem sem jim moral izpolnjevati neka potrdila, da so to brezplačni vzorci samo za testiranje in bodo uničeni v najkrajšem času. Na koncu niso nikoli nič računali carinjenje ali kakšnega davka.

Je pa bilo tudi zanimivo, ker sem naročeval ogromno teh vzorcev. Ko so paketeki prihajali, sem odpiral pakete, kot novoletna darila "le kaj je spet prišlo". Nikoli nisem sledil pošiljkam in nisem vedel kaj sem sploh naročil.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 67 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group