www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kotli za kuhanje na prostem

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 07, 2017 6:44 pm    Naslov sporočila:  Kotli za kuhanje na prostem Odgovori s citatom

Malo sem iskal po spletu. Zanima me večji kotel (tam do 20l) za kuhanje golaža.
Tukaj se mi zdijo cene zelo ugodne. Gledam 20l litoželeznega s stojalom in pokrovom. Ga ima kdo v uporabi?

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pajo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2004 8:50
Prispevkov: 687
Aktiv.: 3.09

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 07, 2017 7:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nimam nič v uporabi od tega, ampak bom rekel drugače.
Kvalitetne sestavine (bograč, pa tudi golaž) za takšno količino običajno stanejo zelo dosti. Lahko rečeš skoraj v rangu vrednosti enega lonca. Zato naj ne bo škoda kakšen € več.
Za inox posode, ki izgledajo zelo lepo, pa sem slišal, da se pojavlja problem, da se sestavine rade zapečejo na stene lonca (prehod "juhe" na zrak). Pleh je le pleh.
Če bi se odločal jaz, bi izbiral med emajliranim(je tudi pleh, ampak se emajl lažje čisti) in litoželeznim (skoraj gotovo bi izbral slednjega).

So pa svoj čas bili poceni emajlirani na Madžarskem. Tako da...

_________________
Martin Krpan je že dobro vedel zakaj je posekal lipo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1869
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 07, 2017 7:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi vzel litoželeznega in emajliranega.
Litoželeznega zato, ker enakomerneje viša temperaturo zaradi debele stene.
Emajliranega pa zaradi lažjega čiščenja.
Kotlička nimam vendar imam tako podpeko - namečeš gor žerjavico in greš pit Cool
Pri pločevinasti pa moraš biti bolj pazljiv.

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pajo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2004 8:50
Prispevkov: 687
Aktiv.: 3.09

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 07, 2017 7:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

robert je napisal/a:
Jaz bi vzel litoželeznega in emajliranega.
Litoželeznega zato, ker enakomerneje viša temperaturo zaradi debele stene.
Emajliranega pa zaradi lažjega čiščenja.
Kotlička nimam vendar imam tako podpeko - namečeš gor žerjavico in greš pit Cool
Pri pločevinasti pa moraš biti bolj pazljiv.


Ima dva emajlirana lioželezna sača-peko. "Gonim" ju (ko nas je več) v krušni peči.
Zakon.

_________________
Martin Krpan je že dobro vedel zakaj je posekal lipo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 07, 2017 8:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pajo je napisal/a:
....
Če bi se odločal jaz, bi izbiral med emajliranim(je tudi pleh, ampak se emajl lažje čisti) in litoželeznim (skoraj gotovo bi izbral slednjega).

So pa svoj čas bili poceni emajlirani na Madžarskem. Tako da...


Silvo je napisal/a:
Gledam 20l litoželeznega s stojalom in pokrovom. Ga ima kdo v uporabi?



Tega...

Piše...."Kotliček je sestavljen iz posode, pokrova in tronožca z verigo. Izdelan je litega železa (gus) in prevlečen s higienskim emajlom...."

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pajo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2004 8:50
Prispevkov: 687
Aktiv.: 3.09

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 07, 2017 9:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nisem bral detajlno opisa izdelka.

Torej... Very Happy.

_________________
Martin Krpan je že dobro vedel zakaj je posekal lipo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebastiant
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Jul 2006 11:43
Prispevkov: 1814
Aktiv.: 8.42
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 08, 2017 8:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi tudi vzel ta kotliček, seveda, če le rabiš tako velikega.
Meni je bakrenega stolkel nek star mojster, 15l, pokositran v notranjosti.
Že na uč je bil prevelik, sem še novega prodal in naročil 10l. Tudi ta je pokositran v notranjosti, prav tako pokrovka.
Tudi ta še ni bil v uporabi, nov stoji nekje v kleti, jaz pa golaž skuham kar v inox posodi
Paderno 9,8l.
https://paderno.it/it/prodotti/pentole/acciaio-inox-18-10/inox-serie-2000/casseruola-alta-2-maniglie/12007100.html/code/12007-28
Je ravno prava za tri kile mesa in tri kile čebule.
Kaj češ, povsod imamo elektriko. Very Happy

_________________
LP Sebastian
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 08, 2017 8:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Problem vseh teh kotlov na verigi je ta, da moraš posodo držati, ko mešaš vsebino. Priporočljivo ga je nekako vpeti, da stoji pri miru, npr. z verigami na noge oz. doma smo si naredili kar obroč z nogami, ki ga fiksiraš v tla. Bolj kamot!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
oldtimer 65
Član
Član



Pridružen-a: Sob 14 Jul 2012 15:53
Prispevkov: 234
Aktiv.: 1.64
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 08, 2017 1:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MarkoM je napisal/a:
Problem vseh teh kotlov na verigi je ta, da moraš posodo držati, ko mešaš vsebino. Priporočljivo ga je nekako vpeti, da stoji pri miru, doma smo si naredili kar obroč z nogami, ki ga fiksiraš v tla. Bolj kamot!


To je res. Jaz že več kot dvajset let uporabljam litoželezno posodo s podstavkom, spodaj pa plinski gorilec. Enostavno Whistle



litozelezni-kotlicek-13l-na-stojalu.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  53.31 KB
 Pogledana:  0 krat

litozelezni-kotlicek-13l-na-stojalu.jpg



Gorenc-katalog 2012.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Gorenc-katalog 2012.pdf
 Velikost datoteke:  4.59 MB
 Downloadano:  5 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tidra
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Maj 2008 20:36
Prispevkov: 186
Aktiv.: 0.96
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 08, 2017 4:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za večje količine kuhat je tudi zelo uporaben predelan 25L sodček od piva, spodaj plinski gorilec z nogicami,...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pajo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2004 8:50
Prispevkov: 687
Aktiv.: 3.09

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 08, 2017 5:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tidra je napisal/a:
Za večje količine kuhat je tudi zelo uporaben predelan 25L sodček od piva, spodaj plinski gorilec z nogicami,...


Je zadeva preverjena?

Jaz sem namreč tudi pomislil na to varianto,ampak sem to idejo opustil. Ravno iz tega razloga, kot sem ga navedel zgoraj. Sem že nabavil 33l sodček za ta namen, ki pa je iz notranje strani, če se ne motim plastificiran. Torej bi bil prvi korak, po razrezu seveda, odstanitev te plastike.

Ker (še) ne kuham zunaj, na ognju, sem rajši nabavil 20l emajliran lonec, ki lepo paše na plinski štedilnik. Tudi na plinski gorilnik bi prav lepo pasal, ampak je potrebno dati vmes kakšno kovinsko ploščo, da ga neposredno ne "posmodi" ogenj. Cena, če se ne motim, je bila nekje 30€. Pa še za koline je uporaben.

Je pa res, da gre samo za pisker Very Happy in ne kotel.
Pri kuhi golaža ali bograča ima tudi nekaj veze s tem, kje se kuha. Ampak najbolj važno je tisto kar je v loncu in predvsem kdo je ta glavni zraven kotla-lonca.

_________________
Martin Krpan je že dobro vedel zakaj je posekal lipo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tidra
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Maj 2008 20:36
Prispevkov: 186
Aktiv.: 0.96
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 08, 2017 6:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sodček od piva je sigurno preverjena varijanta, s tem da v našem ni bilo nič plastifikacije znotraj,... se nekaj tudi na "bolhi" prodaja sam je cena kr mal zasoljena v primerjavi s ponudbo iz "njuškala".
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pajo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2004 8:50
Prispevkov: 687
Aktiv.: 3.09

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 08, 2017 6:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tidra je napisal/a:
Sodček od piva je sigurno preverjena varijanta, s tem da v našem ni bilo nič plastifikacije znotraj,... se nekaj tudi na "bolhi" prodaja sam je cena kr mal zasoljena v primerjavi s ponudbo iz "njuškala".


Možna kakšna fotka?

_________________
Martin Krpan je že dobro vedel zakaj je posekal lipo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tidra
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Maj 2008 20:36
Prispevkov: 186
Aktiv.: 0.96
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 08, 2017 6:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Žal nimam pri sebi nič poslikano,... z naslednjim dejanjem pa upam da ne bom razjezil kakega administratorja,...

Na "njuškalu" napiši "kotao od inox bačve" lahko pa tudi pogleaš "lovački kotliči".
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pajo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2004 8:50
Prispevkov: 687
Aktiv.: 3.09

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 08, 2017 6:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Res dobra "postavitev" kotla.
Roko na srce, nikoli ne bi pomislil na tako "kompozicijo". Pokrovka izgleda zakon.
Drugi nabor ključnih besed je zmagovalec.
Izbran sodček bo najverjetneje končal na takšen način.

Hvala za iskani niz.

Applause

_________________
Martin Krpan je že dobro vedel zakaj je posekal lipo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group