www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

CV regulacija polnilnega toka pri polnilcu za el. avto

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Arduino sekcija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 12, 2017 9:38 pm    Naslov sporočila:  CV regulacija polnilnega toka pri polnilcu za el. avto Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Prišel sem do težave ( zaradi mojega neznanja Smile ) pri programiranju arduinota, ki ga uporabljam za tokovno krmiljenje izhoda iz polnilca za moj avto.

Polnilcu z referenčno napetostjo reguliraš izhodno napetost in s tem posledično izhodni tok ( čez nazivni tok ne gre).

Sedaj z arduinotom z PWM signalom in enostavnim D/A pretvornikom reguliram to ref. napetost. In če nastavim PWM112 je pri napol praznih baterijah dovolj, da dosežem nazivni tok polnilca (62A). A ker se napetost na bateriji s polnjenjem dviguje, polnilni tok pada. Tako je pri cca 75%napolnjenosti tok samo še 40A. Če povečam ref. napetost na PWM105, spet dosežem nazivni tok itd, itd, dokler BMS ne zazna maximalno napetost celic in v trenutku prekine polnjenje, kar mi pa sploh ni všeč ( do tega pride, če polnim brez mojega nadzora, običajno pa polnim z drugim, manjšim polnilcem, ki se lepo ustavi pri maximalni napetosti).

In tudi ko proti koncu polnjenja zmanjšam polnilni tok, se nekoliko zmanjša tudi napetost na baterijah(celicah) - ni 100% izkoristka polnilca

In sedaj vprašanje.

Kako narediti/spremeniti program, da bo polnilec šel v ti. CV (napetostno kontrolo)?
Da bo dokaj zvezno zmanjševal polnilni tok tako dolgo, da se max. napetost ne bo prekoračil?




prilagam nekaj izsekov del programa, kako imam sedaj rešeno - preko serijske komunikacije pošlej ukaz "PWM" in vrednost


Koda:
Utotal = map (adc0,18500,23500,55000,70000);  // pri adc 18500 je Utotoal 55V, pri adc 23500 je Utotal 70V
   analogWrite(UoutPin,Uout);
  delay(50);


if (sprejem.indexOf("pwm")>-1){  // če vsebuje niz  pwm
                  sprejem=sprejem.substring(sprejem.indexOf("pwm")+3,sprejem.indexOf("pwm")+6);
                  Uout=sprejem.toInt();
                 
        } else if



_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Arduino sekcija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group