www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

popravilo motorja 1500w se splača?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sebastig
Član
Član



Pridružen-a: Sob 21 Nov 2009 21:35
Prispevkov: 144
Aktiv.: 0.82
Kraj: World

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 14, 2017 10:21 pm    Naslov sporočila:  popravilo motorja 1500w se splača? Odgovori s citatom

Pozdrav,


Doma imam krožno žago elektro machinen2505 z elektro motorjem 1500w. Zgleda da sem malo preveč žagal les zato mi motor ob vsakem zagonu enostavno vrže ven fid. Praktično se niti ne zažene več. Žago bi spet potreboval, nebi pa rad spet porabil 100+ € za novo žago. Zanima me ali je smiselno elektro motor dati na popravilo, smatram da je kaj šlo v maloro? Pogledal sem krtačke ki so še popolnoma ok, za ostalo pa nisem ravno expert.
mi mogoče lahko kdo priporoča kakšen servis v bližini Maribora ali okolice da odnwsem motor na pregled in morebitno popravilo?


Lp
S
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
eldi2011
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Sep 2014 15:55
Prispevkov: 257
Aktiv.: 2.21

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 15, 2017 9:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Največja verjetnost je, da je prebil rotor. Lahko pomeriš ohmsko med osjo in kolektorjem. Moralo bi biti par Mohmov.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1871
Aktiv.: 8.40
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 15, 2017 10:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najbolje povprašati na kakšen servis koliko te stane previjanje rotorja.
Prej se pozanimaj za ceno nove primerne in se odloči.

problem pri teh strojčkih je hlajenje - pa ne med stalnim delovanjem temveč ko ga na kratko vklapljaš in izklapljaš.
Ko odžagaš (debelejšo) desko ponavadi izključiš in ventilator ne hladi več. Iz navitja,... pa še vedno prihaja temperatura in lak se zmehča,... Rolling Eyes
Vsaj po težjih delih je dobro pridržati vžgano še 5-10 sekund - velja za cirkularčke,kotne brusilke, vrtalke ter podobne strojčke. Tudi pri zmogljivejših mašinah ni prepovedano Wink

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebastig
Član
Član



Pridružen-a: Sob 21 Nov 2009 21:35
Prispevkov: 144
Aktiv.: 0.82
Kraj: World

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 15, 2017 11:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jap, to me je ravno zanimalo, ali se splača še dat motor popravit ali bo boljše nov motor kupit. Na uradnem servisu v LJ. ga imajo, cena pa 101 € z DDV. Koliko bi stalo popravilo pa je trenutno še neznanka, ob komentarjih, bo verjetno bolj smotrno kupit nov motorček, ki je res miniaturen.....oh te hoby boby rešitve za "domačega mojstra" so vedno bile in vedno bodo dražje od malce boljše profi robe....Gledal sem METABO, ima že pravo mrcino pod mizo žage, glede na ta hoby-boby, cena je temu primerna ampak z razlogom.
Ali to pomeni da bolj obremenjuješ motor več je gretja in posledično se stvar ne more tako hitro hladiti, ali je preobremenitev motorja mišljena da je skozi motor prešla večja kolilčina energije kot je lahko sam motor sprovede-nevem kako bi to drugače povedal. Razume kdo moje razmišljanje?

Samo hlajenje izvajam tako že nekaj časa na vseh napravah, ravno z namenom prostega teka in brezobremenitvenim statusom strojčka da vsaj tisto vročino odpravim iz stroja v trenutkih takoj po uporabi.

LP
S
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.32
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 16, 2017 8:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

eldi2011 je napisal/a:
Največja verjetnost je, da je prebil rotor. Lahko pomeriš ohmsko med osjo in kolektorjem. Moralo bi biti par Mohmov.


Rotor zelo težko prebije na maso. V svoji delovni praksi ne pomnim takega primera. Pri rotorju je najpogostejši medovojni stika ali poškodba kolektorja. Če izklaplja FID potem je zelo verjetno prebil stator. Preveriti pa je treba RC filter, ki tudi pogosto poči, posledično pa izklaplja FID. Za podobno diagnostiko je treba motor razstaviti. Okvara bo skoraj zaneslivo očividna.
Sam sem imel hobi krožno žago Bauhaus. Dim je ušel iz nje, ko sem jo posodil. (enaka težava - Najprej je FID izklapljal občasno, kasneje ni držal več) Pregorelo je oboje - rotor in stator. Do preboja na maso je prišlo na statorju, kjer je stekla statorska izolacija.
Rešitev:
Kupil sem novo žago.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1366
Aktiv.: 7.35
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 16, 2017 9:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je možno da je kje na žagi kondenzator?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebastig
Član
Član



Pridružen-a: Sob 21 Nov 2009 21:35
Prispevkov: 144
Aktiv.: 0.82
Kraj: World

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 16, 2017 11:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Je možno da je kje na žagi kondenzator?


Ne ni ga.

Škoda nisem poslikal motorja, saj sem ga snel iz žage.

Citiram:
Rešitev:
Kupil sem novo žago.


Vse bolj in bolj verjetna je ta opcija.....


Nisem še našel pravega naslova da bi dal motor v pregled, nato sledi odločitev.


LP
S
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
faznprifer
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Okt 2012 9:36
Prispevkov: 173
Aktiv.: 1.23
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 16, 2017 7:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

imam Femijevo tračno žago, pri kateri se je pojavil problem, da se je odtrgala žica rotorskega navitja ravno pri kolektorju. Sumim tovarniško napako pri navijanju rotorja in slabo kvaliteto žice. Kakorkoli, rotor nikakor nisem nov kupoval, ker imam dobre izkušnje s podjetjem SE-KU v celju, ki takšen rotor previjejo že za 50 eur. Njim sem dal previt že 3 rotorje in za enkrat še vsi stroji delujejo odlično.
_________________
L.p. faznprifer
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group