www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Aktivna kretnica in ojačevalci
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
MOND
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Okt 2005 20:05
Prispevkov: 623
Aktiv.: 2.81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 25, 2017 11:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za nizke vzameš en stereo ojačevalnik, za visoke pa drugega.. samo zaradi tega, da imaš v primeru dveh različnih stereo ojačevalnikov enako moč na levih in desnih basih in enako moč na levih in desnih visokih.
Lahko uporabiš katerakoli dva stereo ojačevalnika... Če bosta različna, uporabi močnejšega za base...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andreju
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Jan 2014 21:09
Prispevkov: 200
Aktiv.: 1.61
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 26, 2017 5:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kako pa priklopim na stereo, če pa je na aktivni kretnici priklopljen vsak driver posebaj,
Se pravi 4 komadi in 4 kabli?? na stereo pa lahko priklopim samo 1 kabel, recimo na aux ali podobno..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andreju
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Jan 2014 21:09
Prispevkov: 200
Aktiv.: 1.61
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 26, 2017 9:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sem pogruntal-pozabil sem da so rca kabli plus in minus
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MOND
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Okt 2005 20:05
Prispevkov: 623
Aktiv.: 2.81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 26, 2017 1:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

https://www.manualslib.com/manual/453225/Behringer-Ultradrive-Pro-Dcx2496.html?page=22#manual

Slikce od 18. strani naprej preglej...

Glede na to, da to kretnico že imaš, boš potreboval XLR simetrične povezave in ne RCA chinch.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andreju
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Jan 2014 21:09
Prispevkov: 200
Aktiv.: 1.61
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 26, 2017 1:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ja hvala, sem čisto pozabil da so rca konektorji plus minus
še eno vprašanje, ker nimam mešalne mize bom priklopil cd
na A in B vhod za stereo, nato pa na 4 izhode 2 ojačevalca na enega base na
drugega visokotonce , v kretnici nastavil spodnje in zgornje vrednosti za niske in visoke
in to bi naj v osnovi delalo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MOND
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Okt 2005 20:05
Prispevkov: 623
Aktiv.: 2.81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 26, 2017 8:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne razumem vprašanja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3463
Aktiv.: 16.57
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 26, 2017 8:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kolikor čitam, ti predlagam, da najdeš koga, da ti poveže.
Ti pa glej zraven, da boš za drugič vedel.

_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.54
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 27, 2017 12:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Idea Po tem kar si povedal, je zadeva taka pri max sin.moči:
- na basovcu bo nekje 63V~ RMS (8Ohm) /500W
- na visokotoncu pa 40V~Rms (16ohm) /100W

Exclamation X-over frekvenco bo najbolje izbrat 1kHz (sredina med skrajnostima zmožnostima obeh zvočnikov=oktava gor/dol). Tako bo nekje na vsakem zvočniku izkoristek padel za nekje -6dB; oba skupaj (v fazi) kot kišta/sistem pa bo imel nekje luknjo -3db na 1kHz, kar je praktično zanemarljivo pri poslušanju. Rolling Eyes

Arrow Če boš uporabil 2 stereo ampa + elektr.kretnico, nastavi X-over na nekje 12dB/oktavi. Bass amp (2x800W/4ohm-2x500W/8ohm) pa gre na L/D basovec, HF amp pa (2x250W/4ohm-2x150W/8ohm-2x100W/16ohm) pa na L/D visokotonc.

Razz Če boš pasivno z malo rezerve poganjal te tvoje kište, bo zadosti stereo amp (rms) 2x600W/4ohm-2x400W/8ohm-2x300W/16ohm ... Torej nabaviš OL adekvatni 2-way 12dB/oktavi pasivni kretnici, ki preneseta par sto W moči ali jih daš napravit in vgradiš v kišti (el.kretnico lahko uporabiš drugje ali celo prodaš).

Confused Zdaj, ker lahko amp zabriše na visokotonca (16ohm) več kot duplo rms moči (in špice ohoho), to lahko pri pasivni kretnici skuri visokotonce (pogost problem na odprtih prostorih in ozvočevanju mase ljudi-pretiravanje z visokimi!). To se lahko zgodi tudi pri samooscilaciji ojačevalca ali slabih spojih input kablov. Frekvence/harmoniki so lahko komot višje od slušnega območja (nič se ne čuje, a dim Mr. Green uide iz visokotoncev ...) Tega problema praviloma ni na aktivnem sistemu ...

Idea Rešitev takega problema pri pasivnih kretnicah (samo en stereo amp pa zaščita visokotoncev) je več, najenostavnejši je v serijo z visokotoncem zvezat adekvatno navadno žarnico (za avto, kamion), pa ta pri prevelikih obremenitvah visokotonca zasveti. Malo poskušanja prave vrednosti, začenši z 21W/12V žmigavci žarnico od avta pride prav ...

Brick wall Ps.: treba vzeti v obzir, da tudi podatki za zvočnike in ojačevalce (moč), zadnja desetletja (kot za marsikaj drugega!) niso najbolj verodostojni ... poleg tega pa se najde kdo, ki mu umetniško uspe z par deset W ampom skurit par sto W zvočnike (slišne distorzije signala!) ...

Mislim, da sem ti zadosti spisal ... če ma še kdo kaj za dodat, pa naj ... uf, sem šele zdaj videl, da je blo vmes še drugih odgovorov na drugi podstrani Whistle
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MOND
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Okt 2005 20:05
Prispevkov: 623
Aktiv.: 2.81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 27, 2017 2:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

andreju je napisal/a:
ja hvala, sem čisto pozabil da so rca konektorji plus minus
še eno vprašanje, ker nimam mešalne mize bom priklopil cd




Zanima me, na katero zadevo misliš, ko napišeš "rca konektorji" ?
Zanima me, ali si preveril, kakšne izhode ima tvoj CD?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andreju
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Jan 2014 21:09
Prispevkov: 200
Aktiv.: 1.61
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 03, 2017 5:48 am    Naslov sporočila:  re Odgovori s citatom

Me ni bilo v Sloveniji pa se komaj sedaj oglašam.

Torej zvočniki so tile

http://kcsspeakers.com/pdf/S-2500-S-2501.pdf

kretnica je na 500 Hz

moji so brez pasivne kretnice

za povezave cd ja ali drugega vira na aktivno kretnico bom pa uporabil XLR na RCA kabel
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andreju
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Jan 2014 21:09
Prispevkov: 200
Aktiv.: 1.61
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 05, 2017 7:05 pm    Naslov sporočila:  re Odgovori s citatom

Deluje, mi pa malo šumi v visokotoncih,
verjetno je ojačevalec?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MOND
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Okt 2005 20:05
Prispevkov: 623
Aktiv.: 2.81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 05, 2017 9:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Verjetno...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andreju
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Jan 2014 21:09
Prispevkov: 200
Aktiv.: 1.61
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 06, 2017 6:43 am    Naslov sporočila:  re Odgovori s citatom

Hvala vsem, bom poskusil več ojačevalcev

Sedaj sem ločil končno in predojačevalec in priklopil na končno

Me pa še zanima: ali bi lahko priklopil na aux vhode na ojačevalcu?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group