www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Delovanje VCO

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
elektr@nik
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Maj 2016 22:07
Prispevkov: 91
Aktiv.: 0.95

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 03, 2017 6:51 pm    Naslov sporočila:  Delovanje VCO Odgovori s citatom

Zdaj sem našel shemo za VCO in me zanima za njo, če se taka kot je da uporabiti za radio, ker me prvi del(audio) spominja na vezje za oddajnik, zato ker lahko na vhod priključiš nek izvor avdio signala, ne vem zakaj je ta audio, zanima me tudi če je nadomestni kondenzator, ki nastane za resonančni krog 120pF in me zanima če se varicap uporablja na sredini njegovega raspona kapacitivnosti?
Lepo vas prosim za odgovor če kdo kaj ve in če želi deliti znanje na forumu. Lep pozdrav in hvala za odgovore



Delovanje VCO.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  41.45 KB
 Pogledana:  0 krat

Delovanje VCO.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3151
Aktiv.: 14.22
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 07, 2017 10:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kateri prvi del?
Prav te spominja.
To je FM modulator, pri sprejemu pa potrebuješ demodulator. V izvedbi s PLL se VCO lahko uporabi v vezju demodulatorja, ampak pri radijskih sprejemnikih to običajno ni primer.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 38 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group