www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kaj trenutno počnem November 2017

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1614
Aktiv.: 8.19
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 07, 2017 10:54 pm    Naslov sporočila:  Kaj trenutno počnem November 2017 Odgovori s citatom

Znanec me je prosil, naj mu na novo naredim luči in napeljavo na prikolici. Nič posebnega na prvi pogled, razen da:
- se čudim številčnim oznakam na dveh različnih vtikačih, različnih proizvajalcev...

- in se še bolj čudim, zakaj na koncu deluje vse narobe? Ker sem uporabil luči proizvajalca AJ.BA model FP63, ter bajonetne konektorje ASPÖCK. Pini so označeni s številkami na katere sem se zanesel, toda oba proizvajalca imata vsak svojo razporeditev pinov v bajonetnem 5-polnem konektorju!!!
Plus tega da so številke še različno razporejene po konektorju za levo in desno luč, čeprav je fizičen položaj pinov in žic isti za obe strani! :bonk: shaked

Nekompatibilnost navidez istih elementov, a različnih proizvajalcev - spet sem se moral naučiti nekaj na trd način Brick wall Brick wall

Kot že znano - pri Italijanih (AJ.BA), je vse možno... :bonk:



IMG_20171105_174534.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.11 MB
 Pogledana:  29 krat

IMG_20171105_174534.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 08, 2017 12:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glej izključno BOSCH oznake, številk od 1 do 7 sploh ne upoštevaj.
Če so oznake nekam čudne in samo rahlo dvoumne, jih najprej preveri s pomočjo tega: http://reber.si/avtoelektrika/prikolica/index.htm

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.03
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 08, 2017 1:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Številke od 1 do 7 so zgleda zaporedne številke pinov. Problem je, ker manjka sem in tja kakšna poševnica, črka. Vsaj na levem vtikaču je tako. Desni na sliki zgleda ok.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1614
Aktiv.: 8.19
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 10, 2017 8:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še dobro da sem bil vsaj na številke pripravljen. Standard DIN 72552 mi je znan, medtem ko številke 1-7 pridejo prav predvsem kadar se dela s krmilnim kablom, kjer so vsi vodniki črne barve in označeni s številkami 1-6, sedmi pa je rumeno-zelen.
V glavnem - konec dober, vse dobro Smile



IMG_20171107_194651.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  64.28 KB
 Pogledana:  3 krat

IMG_20171107_194651.jpg



IMG_20171106_200334.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  74.96 KB
 Pogledana:  0 krat

IMG_20171106_200334.jpg



IMG_20171108_191629.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  70.99 KB
 Pogledana:  1 krat

IMG_20171108_191629.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1614
Aktiv.: 8.19
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 10, 2017 8:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po drugi strani pa - ravno sedaj mi je moral crknit še Telekomov modem/router, Sinope, tako da sem bil 2 dni odrezan od sveta. Upam da mi določeni ljudje ne bodo zamerili Embarassed . Po 8 letih uporabe je bil že skrajni cajt, da je par kondenzatorjev na napajalnem delu izpustilo elektrolitsko dušo... Vse rjave na desni polovici sem zamenjal, ostali so le še tisti pri WiFi delu in telefosnki liniji, ki so pa še dobri. Ima pa v sebi še en bipolaren 22uF elektrolit, ki ga seveda nisem imel na zalogi, bom pa sproti spremljal obnašanje modema... Zanimivo, da je po popravilu potreboval čas od večera pa do jutra, da je spet ujel povezavo na broadband.


IMG_6824.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.77 MB
 Pogledana:  28 krat

IMG_6824.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group