www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Papirne brisače
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2023 11:09 am    Naslov sporočila:  Papirne brisače Odgovori s citatom

Pri packariji s smolo je poraba papirnih brisač kar velika. Sicer bi lahko uporabil WC papir Smile

Verjetno kakšni avtoličarji tudi uporabljajo kakšne bolj velike role, ki so tudi cenejše od "zlatarskih" cen običajnih kuhinjskih papirnih brisač.

Pozna kdo kakšno ugodno ponudbo - ni treba, da je HACCP, je pa dobro, da je vpojno (malo bolj kot "bristol" WC papir).

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2053
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2023 11:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Misliš te modre brisače?
Nekaj v tem smislu?
https://juvi.si/higiena/papirna-galanterija.html

Niso poceni ampak količina je pa precejšnja.
Bom pa vprašal kje jih kolega kupuje, verjetno merkur ali pa juvi.
Ker jih ne porabimo toliko, so stare cunje veliko, veliko cenjejše in bolj vpojne.

_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1781
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2023 11:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kuhinjske brisače so namenjene plenjenju denarja. Niso ravno drage, zginejo pa v dnevu ali dveh.
Jaz običajno kupujem nekaj takšnega:
rola
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2023 11:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pri starih cunjah je za paziti katere puščajo "mucke" in katere ne. Papirne brisače za domačo rabo pa kupujem v Eurospinu.
_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2023 11:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mi dosti kupujemo od bevanna.
https://www.bevann.si/papirna-higienska-konfekcija-horeca
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2023 1:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz kupujem tele brisače v Sparu za 1,49eur, uporabljamo v kuhinji, kopalnici, jaz v delavnici, ...
https://www.spar.si/online/papirnate-brisace-2-slojne-s-budget-41/p/475205
V Hofru imajo enake v drugačni embalaži za 1,39eur, ampak v Sparu pride malenkost ceneje ker jih kupim vedno na -10% kupon ob večjem nakupu 1x na teden.
Pred letom so bile v Sparu 1,19eur, v Hofru 1,09eur, no, toliko se je podražilo v letu 2022 Evil or Very Mad
Preizkusil sem različne vrste papirnatih brisač, tudi tiste velike role za delavnice, za moj okus se te najbolje obnesejo in so cenejše.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2023 4:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V garaži in "strojni delavnici" sem imel eno veliko rolo - včasih so to imenovali "klavniški papir". Kupil sem ga na zadrugi. Bil je roza barve. Rola je imela kakih 30kg. Sedaj pod tem nazivom ne najdem nič. Sem pa našel tole. Je verjetno nekaj podobnega. Ni cene Confused

PS
Če se bo kdo zanimal in bi na količini bil popust sem za skupni nakup Wink

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2023 5:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom vprašal svojega "dilerja" pri reca Wink
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2023 11:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
Jaz kupujem tele brisače v Sparu za 1,49eur, uporabljamo v kuhinji, kopalnici, jaz v delavnici, ...
https://www.spar.si/online/papirnate-brisace-2-slojne-s-budget-41/p/475205
V Hofru imajo enake v drugačni embalaži za 1,39eur, ampak v Sparu pride malenkost ceneje ker jih kupim vedno na -10% kupon ob večjem nakupu 1x na teden.
Pred letom so bile v Sparu 1,19eur, v Hofru 1,09eur, no, toliko se je podražilo v letu 2022 Evil or Very Mad
Preizkusil sem različne vrste papirnatih brisač, tudi tiste velike role za delavnice, za moj okus se te najbolje obnesejo in so cenejše.
problem pri teh brisačah je da ni neke enotne mere za primerjavo med različnimi proizvajalci. Npr. danes sem v Eurospinu kupil dvojno rolo (dve roli v eni pakungi) za 7€99, 2-slojne, 500 listov na rolo. Drago? Poceni? Ne vem. A če gledam samo na ceno, bi za 7€99 dobil 5 paketov = 20 komadov "tvojih", tako da možno da to ni bil dober nakup.


PAPIR_BRIS_EUROSP.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.07 MB
 Pogledana:  1 krat

PAPIR_BRIS_EUROSP.jpg



_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPG78
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jul 2003 14:09
Prispevkov: 2318
Aktiv.: 10.44
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 05, 2023 8:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mi smo v firmi uporabljali krpe Sontara in smo bili zelo zadovoljni, cena pa vidim da ni ravno prijazna Sad
Mi smo uporabljali modre, vidim pa da se dobijo tudi bele, ne vem kaj je razlika.

LP, Peter
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
RVS
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Avg 2022 12:24
Prispevkov: 28
Aktiv.: 1.39
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 05, 2023 10:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na zadnje sem kupoval brisače pri Lidlu, evo zdaj da me vprašaš model. Rolling Eyes
So pa nek XXL, tako da sem se navadil, da eno brisačko pretrgam na pol, če ne rabim več. Glede vpojnosti sem zadovoljen, raba za generalno čiščenje stvari, brisanje olja...
Fotr je navajen kupovat pri eurospinu, ampak kolikor sem videl, so se kar podražile.
Mogoče sploh ni slaba ideja kupit pri juviju ali bevannu celo škatlo in si miren za kar nekaj časa.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 05, 2023 10:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

psevdonim je napisal/a:
problem pri teh brisačah je da ni neke enotne mere za primerjavo med različnimi proizvajalci. Npr. danes sem v Eurospinu kupil dvojno rolo (dve roli v eni pakungi) za 7€99, 2-slojne, 500 listov na rolo. Drago? Poceni? Ne vem. A če gledam samo na ceno, bi za 7€99 dobil 5 paketov = 20 komadov "tvojih", tako da možno da to ni bil dober nakup.

Drži, enotna mera ne obstaja, število lističev ni in ne more biti edini kriterij. Ker so ukusi in nameni različni, je verjetno najbolj pomembna uporabniška izkušnja. Velikosti lističev so različni, debelina in vpojnost tudi, pomembna je tudi mehkoba. Uporabnost in praktičnost je pri velikih rolah omejena, manjše rolice lahko postaviš kjer koli...
Zame je postalo bolj praktično uporaba manjših rolic, so nekoliko dražje mogoče, vendar lastnost le teh se je zame obnesla bolje kot uporaba velikih rol, sem preizkusil tudi take, tudi te italijanske iz Eurospin trgovine.

Za čiščenje "šmira" redko uporabim papir, večinoma so to kosi, krpe odsluženih oblačil, posteljnine, ...

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 20, 2023 11:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem naročil pri Bevann. Jih imamo v podjetju, pa je super. Tudi cena dobra. Dvojni paket dvoslojnih po 800 brisač pride slabih 14 eur.

Sem pa sproti naročil še "par" vrečk "ZIP", velikost 60x80 pride dobrih 6,17 eur za 1000 kos, 80x120 pa 9,83 za 1000 kos. Za naslednjih par let bo Smile

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 20, 2023 5:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mare si dobil kako informacijo od reca.si ?
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 20, 2023 11:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne še.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group