www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

HDMI mikroskop

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 19, 2017 3:12 pm    Naslov sporočila:  HDMI mikroskop Odgovori s citatom

Ali ima kdo takšen ali podoben mikroskop in če, kako je z njim zadovoljen.


Pri gornjem me je pritegnilo, da ne potrebuješ čarunalnika, ker ima že prikazovalnik, za nas,
ki imamo pa že malo zmatrane oči, ga pa lahko priključimo na večji HDMI monitor.
Povečava je 10X-300X, kar mislim, da bi moralo zadostovati.

Takole pa naj bi se videlo na zunanjem monitorju.


Ali je vreden cca. 170€?
Časa imam še 2 dni za nakup Wink .

Ko sem tole spisal in poslal, sem šel še na eBay pogledat, odtipkal "digital microscope HDMI" in je izbira še večja cene pa nižje, le pri treba malo dlje počakat.
V glavnem sem se že odločil, ne glede na komentarje Very Happy .

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 19, 2017 7:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za pregledovat kvaliteto spojev super, za delo (lotanje) pa bolj kot ne neuporabno.
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 19, 2017 7:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Že gledam za HDMI očala Wink .
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinkobalinko
Član
Član



Pridružen-a: Ned 12 Feb 2017 0:07
Prispevkov: 95
Aktiv.: 1.10

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 25, 2018 10:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po dolgih letih pavze sem si ponovno uredil majhno delavnico za štromanje. Nekaj orodja je ostalo še iz prejšnjih časov, nekaj je bilo treba pisati Miklavžu, pardon Kitajcu.
Odločil sem se, da nabavim tudi mikroskop. Po dolgem tuhtanju in prebiranju mnenj, je padla odločitev za tak HDMI mikroskop.
Na netu tečejo kar žgoče debate pro in kontra takim in drugačnim mikroskopom. Vsak berač pač svojo malho hvali.
Mi je pa nekako uspelo izluščiti, da je ADSM201 povsem primeren za delo s smd-ji, kritike pa so skoraj izključno na račun stojala. Uporabniki si večinoma pomagajo z drugimi stojali. Jaz sem se takoj spomnil, da se mi na podstrešju valja stojalo od starega foto povečevalnika, ki sem ga na lokalni šoli rešil pred kontejnerjem, z mislijo, da ga preuredim v makro stativ. Skoraj sem potem že naročil ADSM201 (140 EUR), pa sem potem raje naročil ADSM302 (250 EUR) - oboje iz Nemčije, jasno od Kitajca.
ADSM302 je v osnovi isti mikroskop, so pa v Šenzenu prisluhnili kritikam in izboljšali stojalo ter ga celo prebarvali v črno, da ni motečega odseva. Prav tako je večji vgrajen zaslon.
Ker imam na pultu bolj malo prostora sem se odločil za dražji model, saj omogoča delo "out of the box" - brez dodatnega stojala in monitorja. Kdor misli uporabiti svoje stojalo in zunanji monitor, bo verjetno povsem lepo shajal s precej cenejšim ADSM201.
No in kako se ADSM302 obnese v praksi? Presenetljivo dobro in daleč od tega, da bi bil za delo pod njim neuporaben. Lag je minimalen, opaziš ga samo če si osredotočen nanj - skratka pri delu sploh ne moti. Delovne višine je dovolj - do 20cm s priloženim stojalom. Povečava je seveda odvisna od delovne višine, premore pa ta mikroskop tudi povsem soliden digitalni zoom - do 4x, čeprav je na priloženem zaslonu uporabno nekje do 3x, sicer postane zrnatost že moteča.
Še največja težava se je bilo navaditi na delo v 2D, vendar se tudi to razmeroma hitro osvoji in je delo pod tem mikroskopom zelo udobno: brez težav sem uspel s spajkalnikom zamenjati 0201 smd (0603 - metrično), kar meni povsem zadošča.
Aja, pa tisto stojalo s podstrešja sem vseeno restavriral, sedaj ga moram še opremiti z bajoneti za fotoaparat ter mikroskop.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group