www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Naležni termostat
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Nace
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Maj 2003 0:12
Prispevkov: 828
Aktiv.: 3.71
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 21, 2017 6:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odpreš shemo 212b, spodaj pa imaš temperature T1, pritisneš smerno tipko se pojavi T2in tako naprej kolikor temperatur je v shemi. Najprej nastaviš na T2 pritisneš OK in naprej tisti termometer pa spet OK mislim da bo tisti bojler in OK pa se pokaže tisti slajder in nastaviš 60°C, potrdiš z OK in greš ven z Esc do sheme.
Upam dati bo sedaj uspelo.
Poročaj.

Popravi še P1.1 5.0st.C T1-T2
Se opravičujem za napačne trditve.

_________________
LP Nace
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek3211
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Nov 2012 19:51
Prispevkov: 195
Aktiv.: 1.40

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 23, 2017 2:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala,sem naredil da krmili samo ON OF ventil ne tudi vklopa peči.

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojz54
Član
Član



Pridružen-a: Čet 30 Dec 2010 15:20
Prispevkov: 145
Aktiv.: 0.89
Kraj: Portorož

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 26, 2017 9:36 am    Naslov sporočila:  naležni termostat Odgovori s citatom

Ali ti sedaj dela dobro?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek3211
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Nov 2012 19:51
Prispevkov: 195
Aktiv.: 1.40

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 27, 2017 4:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je bilo malo spremebe:)

Naredil sem tako,sobni termostat krmili peč.
On of ventil mi krmili ta nova elektronika in sicer preko tipala v bojlerju. OF ventil ko pade voda pod 57c ON ventil ko segreje na 60C

Deluje tako kot treba,pač brez da mi vklaplja peč če pade temp pod 57c. Zato pa mi dela peč skoz.

Hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek3211
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Nov 2012 19:51
Prispevkov: 195
Aktiv.: 1.40

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2018 3:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo!

Imam še eno vprašanje,če mi lahko pomagate.

Sedaj imam narejeno tako,da mi sobni termostat vklaplja in izklaplja peč.
Diferenčni regulator mi vklopi peč ko pade voda v bojlerju na 57c in jo segreje na 62c in peč izklopi.
Za vklop peči imam priklopljeno v relejni izhod X In R1 na diferenčnem regulatorju. Ko se rele sklene,se peč vklopi in ko se razklene se peč izklopi (57c vklop 62c izklop).

Sedaj bi rad priklopil na ta regulator še črpalko bojlerja,da bi se vklopila na 57c in izklopila na 62c. Ali je to mogoče kako izvesti?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Nov 2017 0:42
Prispevkov: 273
Aktiv.: 3.48
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2018 4:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nad 56°C se izloča kamen iz vode in to je najvišja racionalna vrednost za bojler. Čemu imaš tako vročo vodo nastavljeno? Edino, če imaš s polifosfati oborjeno vodo ali ta hude magnete, kar preprečuje izločanje apnenca.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek3211
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Nov 2012 19:51
Prispevkov: 195
Aktiv.: 1.40

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2018 4:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hja,zaradi banje. Če ni voda vsaj na 60c je pre malo vode.
Bojler je sicer 200l. Ampak 100l kolektorji 100Peč.

Ima mogoče kdo Sobni termostat Seltron T1,in pozna nastavitve?
Zanima me, ali je nastavljivo,koliko mora pasti temperatura od nastavljene da vklopi peč? Ali pa koliko čez nastavljeno temperaturo bo grelo prostor?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Stran 7 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group