www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

K: Pretvornik 24V DC v 12V DC, 1600W(140A) za < 250ojrov
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Mali oglasi
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Mr.G.
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Feb 2010 13:17
Prispevkov: 36
Aktiv.: 0.21
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 24, 2017 9:53 pm    Naslov sporočila: icon_mocker K: Pretvornik 24V DC v 12V DC, 1600W(140A) za < 250ojrov Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Gledam po internetnih straneh(takih in drugačnih) in me zanima ali je kdo, ki bi naredil pretvornik iz 24V DC v 12V DC napetost z čim večjo močjo na strani 12V DC. Kaj se da narediti in kaj ne?
Sem pa bolj gluh za elektroniko

Lp,
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.89
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 24, 2017 10:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

In koli velika naj bi bila ta čim večja moč?
100W, 500W. 1000W,.....?

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mr.G.
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Feb 2010 13:17
Prispevkov: 36
Aktiv.: 0.21
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 24, 2017 11:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za to se gre:
Tovornjak - TAM 110 T7
Napajanje : 2 x 12V - 2×110A......zaporedna vezava
Original vebasto gre ven, ker je brezveze. Vgrajeni bodo električni grelci 3x300w. Dodatno bo na strehi LED bar 200 - 250W. Če seštejemo še 12x21W =~250W. Sprednje luči ostanejo take kot so 2x55W=110W. Alora, če seštejemo je to čez palec 1600+W.....raj se računa kakšen W več kot manj.
Zaganjač ostane 24V, alternator bo(ker zdej je še tastar) 28V 80A.
To je to.......kaj se da naredit?

Lp,
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
sscott
Član
Član



Pridružen-a: Pet 10 Jul 2009 12:11
Prispevkov: 1133
Aktiv.: 6.29
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 25, 2017 10:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

grelce naredi za 24V. Če to ni možno dodaj še 4 grelec in jih veži 2 zaporedno, 2 veji.

ostalo lahko na switcher 500w
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.94
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 25, 2017 12:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Gluh za elektroniko, bi pa šel predelovat inštalacijo iz 24V na 12V Brick wall

Kot je napisal sscott, grelce na 24V.
Dodam še LED bar, ki večinoma že ima notri napajalni del in mu je vseeno ali je 12V ali 24V.

Sprednje luči ostanejo take kot so??? a to misliš 24V ???

Zakaj torej kombinacijo 24V in 12V... vrni se na prvi stavek tega prispevka!

Imej na 12V res le tisto, kar je nujno, kar ne moreš narediti drugače, lahko uporabiš več manjših pretvornikov 24/12V namesto enega generalnega velikanskega.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1871
Aktiv.: 8.39
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 25, 2017 12:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot je napisal v.j.

Če boš že toliko "čaral" lahko povlečeš tudi dodaten kabel za 12V iz mostička med akumulatorjema - vendar ne za vse kar si naštel zgoraj !

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.27

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 25, 2017 2:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Grelce 4x pa na 24v kot že rečeno. (s tem da je venmetanje webasta šus v koleno)
Žarnice vseh H standardov že dooolgo obstajajo 24V.

Četrt kilovata led bar na strehi?
A misliš izzivat policaje (kazen) ali koga drugega (dekaparty)?

Pa mimogrede, seštej predvidene porabnike, pa primerjaj s tem, kar zmore alternator... Brick wall
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mr.G.
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Feb 2010 13:17
Prispevkov: 36
Aktiv.: 0.21
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 25, 2017 2:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vprašal sem za pretvornik iz 24V na 12V DC. Povedal sem koliko potrebujem moči. Kaj zdej tukej ni jasno? Zakaj se na vsakem forumu najdejo ljudje, ki ne upoštevajo želja posameznikov.
In ne, ne bom imel en kup pretvornikov!
In HOČEM imeti 12V DC napetost...in konec. A imajo LED- ice od 9-30V me ne zanima.
In DA!!!!!....sprednje luči so 24V in take ostanejo.
Grelci....lahko bi bili 24V...in edino to se strinjam. In evo to se lohk odšteje od maksimalne moči.
Torej....še vedno nimam pojma od elektronike in bi prosil če ali kako in kje in kdo lahko NAREDI TAK PRETVORNIK za eno pametno ceno.

Lp,
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.27

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 25, 2017 2:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Daj človek pomiri se, vse pripombe in nasveti so dobronamerni...
Smo že velikokrat reševali po taki poti, okoli žepa v rit, pa se je na koncu izkazalo za nepotrebno kompliciranje in višanje stroškov.
Aja, ups... Spet pametujem... Ne bom več... Sick
pa še zadnji stavek bom namenoma spregledal, ker bom s tem naredil veliko uslugo tistim ki znajo in zmorejo, torej jim ne bom naprtil takega živčkota za praznično darilo...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s56al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Sep 2005 12:03
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.32
Kraj: JN66SI & JN76TM

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 25, 2017 2:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mr.G. je napisal/a:

Torej....še vedno nimam pojma od elektronike in bi prosil če ali kako in kje in kdo lahko NAREDI TAK PRETVORNIK za eno pametno ceno.
Lp,


Dvomim, da se da tak pretvornik ceneje izdelati doma, kot pa kupiti gotovega tovarniškega, pa tudi če se ura dela obračuna po "samo" recimo temu "zidarski" urni postavki. Ponudbe na trgu je veliko, pogooglaj, ali za začetek poglej recimo tule:

http://www.tpe-elektronika.com/avtomobilska-elektronika-pretvornik.php
http://www.tovornjak.net/shop/article/21/91/6364/DC/DC_pretvornik_PerfectPower_DCDC_40_24V%3E12V

Kot je že napisal MadMax, razpoložljiva moč iz alternatorja še vedno ostaja omejena na dano...

Ideja o več pretvornikih manjše moči je smiselna, ker jih lahko namestiš bližje porabnikom, kar ugodno vpliva na izgube v priključnih (dovodnih) vodnikih.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1751
Aktiv.: 12.59
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 25, 2017 3:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Torej sprva 1600W okleščeno za 3x300W grelce = 700W kar da na 12V cca. 58A.
Pretvornik 24/12V 720W/60A ali še močnejša zverina.
Če si googlal si zagotovo naletel tudi na to in če prav razumem, sprašuješ, če bi kdo izdelal tak pretvornik še cenejše? Rolling Eyes

_________________
Največji čar - električar


Nazadnje urejal/a DusanK Pon Dec 25, 2017 3:11 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.89
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 25, 2017 3:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mr.G. je napisal/a:
Vprašal sem za pretvornik iz 24V na 12V DC. Povedal sem koliko.........
In HOČEM imeti 12V DC napetost...in konec. .......Lp,

Počasi, ne gre za nikakršno pametovanje, fantje, ki se n' malo bolj spoznajo na napetost in posledične tokove, so napisali, kar so in z njimi se popolnoma strinjam, v popolnoma vsem, z namenom pomagati.
Če si se odločil namesto Webasta za električne grelce, tudi prav, toda tukaj se popolnoma strinjam z MadMaxom.
Samo en primer, pa gre za osebni avto Honda CRV, ki ima v ponudbi dodatne opreme tudi dodatno ogrevanje, toda ne električno, temveč Webasto Wink .
Ja =biga, Slovenci smo itak najpametnejši, kanede?
Hm, delanje DC/DC pretvornika 24V/12V v domači delavnici je zguba časa in denarja, ker se te stvari lahko kupijo že narejene in to za ceno, za katero ti ne bo nihče tega naredil v domači delavnici.
Nekaj primerkov DC/DC pretvornikov:
- klik,
- klik,
- klik,
- samo nekaj primerkov najdenih v minuti, poglej drugo povezavo od DusanaK spodaj je še več takih pretvornikov, tudi 120A Brick wall ..........

In kaj je za tebe PAMETNA CENA?

_________________
Lp, Jaka


Nazadnje urejal/a Jaka57 Pon Dec 25, 2017 3:19 pm; skupaj popravljeno 3 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.94
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 25, 2017 3:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

robert je napisal/a:
Kot je napisal v.j.

Če boš že toliko "čaral" lahko povlečeš tudi dodaten kabel za 12V iz mostička med akumulatorjema - vendar ne za vse kar si naštel zgoraj !


Nikjer nisem omenjal 12V odcep na akumulatorjih. Uporabo 12V odcepa ODSVETUJEM, razen v primeru, kadar je zmontiran primeren in dovolj zmogljiv "izenačevalnik". Kdor ne ve kaj to pomeni in kako deluje naj NIKAR ne razmišlja o uporabi 12V odcepa Exclamation

@Mr.G.
Če si se tako odločil, potem v redu, tehnično je izvedljivo, nisem pa prepričan če ti bo cena všeč. Lahko sicer tvegaš s cenejšimi kitajskimi pretvorniki 24/12V večjih moči, ampak... Rolling Eyes za zanesljivost in na dolgi rok je vseeno vprašlivo. Po drugi strani pa imam še vedno zelo dobre izkušnje z manjšimi pretvorniki tja do 10A (kitajskih 20A).

Na vprašanje kje in če kdo lahko naredi pa takole:
Kaj je zate pametna cena?
Lahko ti naredim, zrihtam, cenovno bo to nekje od 300-500eur, lahko tudi precej več, če bo zahteva po moči večja. Vse se da narediti za primerno ceno.

Potrebuješ tudi koga za izvedbo inštalacije? Lahko se dogovoriva, spet za primerno ceno. Treba bo povleči popolnoma novo inštalacijo, ker jaz stare (ki je primerna za 24V) ne bom uporabil.
Cenovno? Ker v tem trenutku ne morem oceniti koliko ur bi rabil za izvedbo, bi se dogovarjal za delo na uro, zaželjeno je, da bi bil prisoten pri izvedbi, da boš videl kako se dela in kako bo narejeno!

In še "razmišljanje na glas": prednost 24V inštalacije je tudi v pol manjših tokovih v primerjavi z 12V inštalacijo za isto moč. Pol manjši tokovi pomenijo manj padca napetosti (na tovornem vozilu so razdalje daljše), manj izgub, tanjše žice, šibkejša stikala, ... naj naštevam naprej?

Če še vedno vztrajaš na 12V, boš pač moral sprejeti dejstvo, da bo vse skupaj precej dražje.

Kakšna osvetlitev poleg predpisane je montirana na vozilu je stvar lastnika, če gre za show, potem je dovoljeno in zaželjeno VSE kar si človek zaželi, o uporabi v rednem cestnem prometu pa tukaj ne bomo.
Na zadnjem truck showu sem bil v Lescah na letališču pred... hmm, nekaj meseci, se mi zdi da je bil september, je bilo kar za videt Cool

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Mr.G.
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Feb 2010 13:17
Prispevkov: 36
Aktiv.: 0.21
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 25, 2017 3:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aha....no sej bomo skupej pršli.
Potrebujem nekej dost kvalitetnega. Po kitajskih straneh sem že bil, ampak jim tam nekako ne zaupam(zakaj že???). Še vedno pa rajši dam enmu našmu denar pa da naredi to tako kot mora bit narejeno, ne pa neka kitajska s....a. A smo tukej zdej končal???!!!
Zdej pa je tako. Nekdo je napisal(sarkastično, se meni zdi) ,da zdej je pa uredu če odštejemo grelce. Ja....kolega, ne boš verjel,kdaj pa kdaj v pisanju tud kaj pozabim. Sem pač samo en človek, ki se spozabi/pozabi/ne spozna(kot sem napisal).

Nekdo drug je napisal, da hočem/bi rad dobil poceni kvalitetno robo. Zdej....verjemte mi, da sem dovolj star, da evm koliko košta kvaliteta in kaj pomeni poceni.
Tukej pa da takoj rešimo....500€ je občutno preveč in to samo nakazuje, da nekdo hoče na hitro zaslužiti. Ha,ha. 250 €?? Se da pogovarjati.
Kolega, ki je pripel bližnjice za že narejene pretvornike za 140€?? OK. Super....pa a je to to, al je to spet kar nekej?
Ker...ni problema dat 250€ za pretvornik,ki bo funkcioniral. Problem je dat 50 ali 80 € za pretvornik, ki dela,pa ne dela,pa nekaj dela,pa potem po 2 mesecih vrže varovalko ven,pa,pa,pa... .
Kdo je govoril o inštalaciji? Za inštalacijo ni blo nobenga govora. Še enkrat govorim SAMO o pretvorniku.
Nekdo se je spomnil tudi za poseben odcep iz enega akumulatorja. No....tolk mi je pa že jasno da ne gre kar tako. Vsaj na dolgi rok ne.
Torej zaenkrat še vedno sprašujem po pretvorniku iz 24V DC v 12 V DC. Cena? Moč je lahko še vedno ista (1600W). Od viška glava ne boli, ker nismo v ekonomiji. Ne vem zakaj me sprašujete....zakaj,zakaj,zakaj.
Aja še glede osvetlitve na tovornem vozilu. Ja, po zakonu je 24V in taka bo tudi ostala. Ker za oldtimer je važno da spredaj nekaj brli. Tako je pač bilo in to ti NIKDAR, NOBEDEN NE MORE IN NE SME UGOVARJATI!!!! Kar bo pa dodano, pa tudi NIKOGAR NE BRIGA. Na tehničnem tistega NE BO GOR, v prometu pa NOBEDEN NE BO VIDEL. Pa tud če se policaj na vse štiri da. Se da vse skrit. Al pa naredit na stikalo.

Lp,
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.89
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 25, 2017 3:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To se pravi, enostavno vprašanje, kdo mi naredi pretvornik 24V na 12V 1600W (140A) za 250€ ali manj?
Torej vse skupaj sem prestavil v male oglase, kajti ne sodi tja, kjer je bila prvotno, saj ne smemo pametovati, kanede?

_________________
Lp, Jaka


Nazadnje urejal/a Jaka57 Pon Dec 25, 2017 6:08 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Mali oglasi Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group