www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kaj trenutno počnem januar 2018
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
klemen88
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Jan 2008 17:37
Prispevkov: 747
Aktiv.: 3.76
Kraj: Slovenj Gradec

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 20, 2018 6:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vidim, da je za lokalno prezračevanje od Lunosa...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5334
Aktiv.: 24.73
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 20, 2018 8:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jap, konkretno ta je od Lunosa, so si pa vsi precej podobni ... In neumni, zato sem naredil svoje krmilje. Originalna logika je preprosta: ventilator siba 70 sekund zrak iz stanovanja ven cez ketamicno satovje, ki se segreje. Naslednjih 70 sekund obrne smer in piha v prostor zrak od zunaj, ki se seveda ogreje v taistem (poprej segretem) keramicnem satovju.
Idealno je, da so "uparjeni", tako da ko eden piha ven, drugi piha noter (in obratno). Njihovi krmilniki so rahlo butasti in za tako delovanje bi rabil stemati kabel med obema enotama, da drugih zadev niti ne omenjam ... Pa da vidis se ceno njohovega "krmilnika", pa se ti spimpa Wink

Skratka, na moji elektroniki imam gor ATmega164P, SHT11 kombinirani senzor vlage in temperature, HM TRP RF modul, ACDC napajalnik in 0-10 V izhod za krmiljenje ventilatorja (krmili se ga napetostno: 5V je pri miru, potem pa proti 0V ena smer in proti 10V druga smer.

Lp, G

P. s. ce se koga mika, imam se par platk ...

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
klemen88
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Jan 2008 17:37
Prispevkov: 747
Aktiv.: 3.76
Kraj: Slovenj Gradec

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 20, 2018 9:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nisem še pogledal kako stvar deluje, ampak pred kakšnim mesecem sem delal kolegu “grobo” inštalacijo in je imel to prezračevanje. Od vsakega “rekuperatorja” sem moral potegniti 4x0,75 kabel do “elektronike” do katere je dovod 3x1,5 mm2. Elektronike še nisem videl, ker so mu prišli ta teden montirati sistem...

Koliko sem bral glede lokalnega prezračevanja se ne more primerjati s centralnim sistemom. Bomo videli, v svoji hiši pravkar vgrajujem Heliosov sisistem centralnega prezračevanja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5334
Aktiv.: 24.73
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 20, 2018 10:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jap, bi se kar strinjal ... Žal v 50+ let starem bloku centralni sistem ni ravno opcija Wink

Lunosi rabi sicer 3x0,75mm2 od rekuperatorja do krmilnika v dozi (noter natlačijo še ACDC pretvornik) in do enega krmilnika lahko pripelješ 2 kabla (za 2 rekuperatorja), da potem delata "uglašeno". Pri moji elektorniki rabiš samo 230 VAC dovod in to je to Wink

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blay44
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Dec 2010 18:17
Prispevkov: 603
Aktiv.: 3.71

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 21, 2018 10:33 am    Naslov sporočila:  Nov projekt Odgovori s citatom

Mucek hudo. Ravno za mojo luknjo, ki poleti služi za prenosno klimo v moji sobi.
Kakšna je pa razlika vstopne/ izstopne temperature zraka? Jo ohranjaš konstantno preko PWM regulacije ventilatorja? Glede na to, da po mojem prenos toplotnega toka poteka po izobari, najbrž.
Mogoče bi bilo dobro dodati dva cikla. Eden za prezračevanje, drugi pa za stalno delovanje. Tukaj bi bilo treba zrak "ujeti" v prenosniku(zaradi počasnosti toplotnega toka in omejene dolžine izmenjevalnika) in ga po izenačitvi temperatur izpihati v eno ali drugo stran. To bi še Fotra prepričalo Smile
Mogoče celo tri cilke. En fuuull power Smile
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.07

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 21, 2018 11:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A se bi dalo tole povezat z malino? V zidanici imam ventilator na timer, bi pa bilo odlicno, ce bi ga imel malo bolj smart...

Tule se vidi temperatura kleti:
http://pavlin.si/krozek/podatki.php?nodeid=5&address=7&device=calc&parameter=avgtemp

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7770
Aktiv.: 34.88
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 21, 2018 11:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Avto želiš imeti čimbolj simpl, klet pa čimbolj smart. Whistle d'oh!
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5334
Aktiv.: 24.73
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 21, 2018 12:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni problema. Ceprav na malino lahko direkt na I2C SHT31 priklopis, ce jo ze imas tam ... Imam platke tud samo za sht, javi ce rabis in ti posljem.
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.07

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 21, 2018 12:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Samo v avtu sem jaz, v kletti je pa cvicek.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7770
Aktiv.: 34.88
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 21, 2018 12:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
... v kletti je pa cvicek.
Ob štirih zjutraj, ko je najbolj veselo pa mrzel, da v zobe boli, klobase pa zmrzjejo. Dancing

Whistle tehniko.



cvicek.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  135.09 KB
 Pogledana:  28 krat

cvicek.png



_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.07

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 21, 2018 3:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekako je treba pijance zbrihtat:)
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.91
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 21, 2018 5:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lesenjača škriplje na vse pretege Very Happy ......
Tiskam nosilec za tole glavo, Titan Aero:


Tiskam s Trčkovo plastiko ASA in moram reči, da izredno lepo teče. Prvič tudi tiskam z gkodo, ki jo je naredil Simplify 3D.



Toda preden sem prišel, do tega tiskanja, sem se kakšno uro po glavi tepel, ker plastika nikakor ni hotela iz hotenda, tako kot bi morala,
ko sem jo porival na roke je šla, extruder pa jo je malo porival in malo ne.
Ko sem odstranil ležaj z nosilcem, ki pritiska na zobato kolo extruderja, sta mi brez kakršne koli sile v roki ostala dva kosa.


Ni kaj, v roke čopič, malo acetona in zadevo popravit. Toda popravilo je vzržalo samo začetek tiskanja, zato je bilo potrebno natisnit novega,
ki je na gornji sliki poleg tistega počenega modrega zmazka, ki je bil menda natisnjen na supertruper tiskalniku.
Da sem lahko natisnil nov nosilec ležaja, sem moral cca. 23 minut pritikat s prsti počen nosilec.
Ha je pa sedaj veselje toliko večje, ko drvarnica zopet tiska BP Dancing .

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7770
Aktiv.: 34.88
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 21, 2018 5:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne ogovarjaj Troublemakerja! Zarečenega kruha se največ poje.

Ko bo tale tvoj Titan okrog planeta, bo še dosti vode preteklo čez vsemogoče slape. Think

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 21, 2018 6:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Rišem, printam...Pojeta oba printerja. Tole je ustvaril Toyrep.

Kaj bo nastalo? ... Ja napišem čez kak dan. Ni "predalnik" ... S čipom nima kake veze. Tja sem ga dal za primerjavo velikosti.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.07

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 21, 2018 7:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
Lesenjača škriplje na vse pretege Very Happy ......
Tiskam nosilec za tole glavo, Titan Aero:


Kako se ti zdi "na prvi otip" ta glava? Je vredno nabave?

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Stran 6 od 8

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group