www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Primerjava robotskih sesalcev uporabniška izkušnja.
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2066
Aktiv.: 9.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 02, 2009 3:08 am    Naslov sporočila:  Primerjava robotskih sesalcev uporabniška izkušnja. Odgovori s citatom

Sam sem "treščen" na razne elektronske igračke. Pred časom mi je v roke prišel en starejši pokvarjen robotski sesalec. Uspelo mi ga je popraviti in še danes mi dobro služi.
Med tem, so ožji družinski člani dobili pomoč pri gospodinskih opravilih v obliki dveh robotskih sesalcev :
Roomba 530 in CleanMate QQ-2L.
Sam nobenega od obeh modelov sesalcev ne prodajam in nisem povezan s podjetji, ki te sesalce tržijo.

Slika obeh sesalcev

Roomba na sliki ni čisto tak, kot je prišel iz trgovine. Na "odbijač" sem nalepil filc z namenom zavarovati IR senzor in zmanjšati pok, kadar se robotek zaleti v nogo stola, ali vrata. Enaka predelava čaka tudi CleanMate.

Robotka sta fizično skoraj enakih mer.


Mehanika:
Oba imata dve pogonski kolesi in pomožno kolesce. Roombino pomožno kolesce se lahko obrača okoli navpične osi in opravlja svojo funkcijo tudi med obračanjem robotka.

Oba robotka imata krtačo, vendar le Roomba z njeno pomočjo pobira večje smeti.
Roomba ima še eno gumijasto krtačo, ki mu pomaga pometati.

Oba robotka imata malo krožno (stransko) krtačo, s katerima pometata ob stenah.
Roomba ima dva ločena prekata za smeti. Enega za pometanje in drugega za sesanje. CleanMate ima le en prekat za sesalec.

CleanMate ima še UV lučko, s pomočjo katere naj bi razkuževal tla. Lučko je potrebno vklopiti posebaj.


Roomba:
Roomba530
Roomba530 spodaj

CleanMate:
CleanMate QQ-2L
CleanMate QQ-2Lspodaj

Senzorji:
Senzor za dotik "odbijač" imata oba, s tem da je za premik Roombinega potrebna malo večja sila.

Roomba ima tudi IR senzorje za zaznavanje bližine (preden zadane ob steno upočasni).

Za zaznavanje tal (da ne pade po stopnicah) ima Roomba 4 IR senzorje, Cleanmate pa 3.

Oba imata IR senzor, s pomočjo katerega najdeta polnilno postajo.

Roomba verjetno s tem senzorjem zaznava tudi "virtualne stene", ki jih CleanMate ne pozna.

Roomba ima še senzor količine prahu, ki ga CleanMate nima. Principa delovanja tega senzorja še ne poznam.

Cleanmate ima senzor svetlobe (se ne ustavi na temnem mestu npr. pod posteljo) in sprejemnik za IR upravljalnik. Roomba nima ne enega ne drugega.


Uporabniški vmesnik:
Roomba ima tri tipke, dve enobarvni in eno večbarvno LED. Cleanmate ima dve tipki, osvetljen LCD, daljinski upravljalnik in okenjce za kontrolo količine prahu.
Roombina polnilna postaja je brez tipk in z dvema zelenima LED. Polnilna postaja za Cleanmate ima 2 LED, tipko in piskač.

Funkcije:
Oba robotka je mogoče ročno postaviti v režim iskanja polnilne postaje.

Roomba pozna dva načina čiščenja: Vse površine, do katerih pride in "spot" (omejena majhna tovarniško prednastavljena površina). Čas čiščenja naj bi se odmerjal avtomatično. Metoda v navodilih ni razložena. Robotek med premikalnjem in iskanjem polnilne postaje čisti. Ob trkih za kratek čas izklaplja majhno krožno (stransko) krtačo.

Cleanmate ne pozna načina "spot". S pomočjo daljinskega upravljalca je mogoče izklapljati in vklapljati UV lučko, sesanje, nastavljati čas trajanja čiščenja, ga postaviti v način iskanja polnilne postaje, preklapljati med načini premikanja, ter voziti Robotek kot RC avto.

Cleanmate se da prepričati, da sam začne čistiti, ko ima polne baterije.


Delovanje:
Če ima Roomba prazne baterije, oz. ne najde / se mu ne uspe priklopiti se na polnilno postajo, se ustavi kjerkoli (na sredini pod francosko posteljo). CleanMate se ustavi na mestu, ki ni najbolj temno (navadno na mestu, kjer je precej lahko priti do njega).

Roomba se v primerjavi s CleanMate premika precej hitreje in je sposoben slediti steni, brez dotikanja le te. Preden se zaleti v steno, hitrost zmanjša, med tem, ko se v npr. nogo stola zaleti s polno hitrostjo.

CleanMate je v primerjavi z Roombo zelo počasen. Pri sledenju stene se le te zelo
pogosto dotika in pri tem drsi po tleh s tretjim (pomožnim) koleščkom. Zaradi nižje hitrosti, so njegovi trki bolj nežni, vendar zelo pogosti.

Roomba pozna "navidezno steno" - IR svetilko. Območja, ki ga ta IR svetilka osvetljuje, se Roomba izogiba.

Prah pobirata oba sesalca približno enako dobro. Roomba z lahkoto pobira dražeje Orbit čigumija (večjih predmetov nisem probal), pisarniške sponke za papir, ali 3-4 cm2 velike kose čebulnih olupkov. Za CleanMate je prevelika že BB kroglica za Airsoft pištolo. Čebuljni olupek pa se zatakne v reži, skozi katero bi ga moral posesati.

Najvišji del roombe je IR senzor, ki je občasno kriv, da se robotek zatakne za cev od radiatorja. (Če roobma v pravem trenutku zavije, pride senzor med cev in steno). Cev je ravno prav visoko, da bi šel Roomba lahko spodaj, če ne bi imel tega senzorja. Iz tega položaja se ne izmota vedno.
Rešitev je uporaba "virtualne stene". Pri modelu Roomba 530 je priložena samo ena, jaz pa bi rabil vsaj tri.

CleanMate je ravno prav visok, da se zagozdi pod radiator. Iz tega položaja se skoraj nikoli ne reši sam. Edina rešitev je , da se pred radiator postavi ovira.


Čiščenje / vzdrževanje:
Najbolj pogosto je potrebno prazniti posodo za smeti / prah.
Pri Roombi se le to enostavno izvleče iz zadnjega dela sesalca. Filter za prah je na tečaju. Edino pripombo imam nad diltrom za prah, ki bi lahko bil malo bolj robustno narejen. Vendar je dovolj trden, da posodo praznim po vsaki uporabi.

Cleanmate ima na vrhu snemnljiv pokrov, ki ga je potrebno odstraniti. Nato se lahko dvigne posodo zaprah. V primerjavi z Roombo je filter za prah obupno krhek, zato ga ne čistim po vsaki uporabi.

Okoli velike krtače pri Roombi se ne navija veliko las, kar pa ne velja za malo stransko krožno krtačo. Krožna krtača npr pri čiščenju kuhinje zelo rada umaže enega od kontaktov za polnenje na polnilni postaji.

Okoli velike krtače pri CleanMate se navije več dolgih las, kot pri Roombi. Z malo stransko krtačo je podobno, kot pri Roombi.


Ostalo:
Oba robotka imata (stikalni) napajalnik ločen od polnilne postaje.

Roombin napajalnik je deklariran kot 22,5V 1,25A, Cleanmatov pa 22V, 1,0A.

Oba robotka se lahko polni direktno z napajalnikom, brez uporabe polnilne postaje.

Cleanmate ima priložen daljinski upravljalnik. Določene funkcije so dosegljive samo z njegovo pomočjo.

Med čiščenjem se Roombina polnilna postaja obnaša kot IR svetilka, zaradi česar se Roomba med čiščenjem ne zaletava vanjo. Posledica tega je, da cca 20-30cm levo in desno od polnilne postaje Roomba ne čisti. CleanMate se med čiščenjem zaletava v lastno polnilno postajo.

LED na polnilni postaji CleanMate je precej močna modra LED. Poleg tega je LCD med polnenjem osvetljen. V popolni temi je oboje precej moteče. Stikalni napajalnik za elektroniko v sesalčku deluje s slišno frekvenco delovanja.

Pri obeh robotkih imata pogonski kolesi nekaj hoda, da lahko premagata manjše višinske razlike. Kolesi se pri Roombi premikata za cca 30mm, pri CleanMate cca 13mm. Posledica tega je, da Roomba poskuša plezati čez prag, ali nogo stola, ki je rahlo nad njegovimi zmožnostmi in s tem zgubi kar nekaj časa.

Roomba je pri hiši malce več časa, zato je tukaj opisan prvi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2066
Aktiv.: 9.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 27, 2009 8:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oba sesalčka sta še vedno delujoča in v uporabi.

Nad delovanjem Roomba 530 nimam večjih pripomb.
Senzor, ki zaznava tla je ravno dovolj ne občutljiv, da gre v kopalnico (tla v kopalnici so cca 27mm nižja), iz katere ne pride več (CleanMate zazna višinsko razliko kot oviro in ne zapelje v kopalnico).
Občasno je potrebno očistiti kontakte za priklop na polnilno postajo, to je pa tudi vse.
V primeru težave se ustavi in "pove" kaj je narobe: (posnet ženski glas) : "Please inspect and clean roomba 's brushes".

CleanMate QQ-2L modelu se čedalje bolj pogosto "sfuzla". Namesto na polnilno postajo se "priklopi" na sedežno garnituro, ali rob omare.
Pri vsakem poskusu priklopa na polnilno postajo le to premaknre za par cm, tako dolgo, da jo zrine v kot, kjer priklop ni več mogoč.
Polnilna postaja mora biti nujno ob steni, saj jo zazna šele iz razdalje par cm (Roomba 530 "vidi" polnilno postajo iz razdalje 3-4 m).
V primeru težave na LCD-ju nariše simbol za napako.

Ugotovil sem, da je ponudba rezervnih delov na Ebay-u za Roombo kar pestra, medtem ko mi delov za CleanMate ni uspelo najti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.71
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 27, 2009 12:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iz tvojega pisanja mi je uspelo izluščiti, da je Roomba precej boljša od tekmeca (hecno še ime mi je lepše); Koliko pa taka zadevica stane?


Citiram:

CleanMate QQ-2L modelu se čedalje bolj pogosto "sfuzla". Namesto na polnilno postajo se "priklopi" na sedežno garnituro, ali rob omare.


He he...dokler se ne priklopi na šank je vse v redu ane?

LP G

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2066
Aktiv.: 9.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 27, 2009 7:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi meni je Roomba bolj všeč, deluje bolj robustno in se po mojem mnenju malce bolje znajde v prostoru natrpanem z ovirami.
Če ni potrebe po čiščenju večje površine in pometanju večjih smeti, sta oba robotka precej izenačena.

V Sloveniji je v trgovinah Roomba precej drag. Najceneje ga dobiš na Bolhi (brez garancije) od cca 320€ dalje. Roomba se izdeluje/prodaja v precej različicah in z različno priloženo opremo. Pred nakupom se splača preveriti, kaj določen model zmore in kaj je priloženo.

CleanMate v trgovinah stane od 200€ (250€), dalje. Kolikor je meni znano se prodajata le dva modela. Na Bolhi se ravnokar prodaja en kos po precej ugodni ceni.

Splača se pogledati na ebay.de. Najcenejši so na ebay.com, če ti ga uspe spraviti v Slovenijo (poština + carina).

Pri nakupu iz tujine preveri, če je polnilec 230V. Obstajajo (vsaj) tri vrste (na zunaj enakih) polnilcev. 230V, 230V z za Slovenijo neustreznim vtikačem in 120V.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 27, 2009 9:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@int47
kaj imaš to kakšni prodajni servis s malo reklame Dancing

Mimogrede - sesalec je sesalec , metla je pa metla. Sesalec da doseže primeren podtlak mora vrteti turbino z nekaj tisoč obrati - npr Domel 45000-55000 ( vsaj na toliko se testirajo njihovi kolektorji ) , medtem ko ti robotki samo s rotacijsko metlo krtačijo površino.

Vem kako delujejo , opazoval sem jih tudi v BTCityu . Bodimo realni če imaš preveč denarja ok , če pa ne ga lahko dosti koristneje porabiš za pravi sesalec ali pa eno putzfrau.

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2066
Aktiv.: 9.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 28, 2009 1:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oba sesalčka imata nekaj ventilatorju podobnega in zadeva ustvari dovolj podtlaka, da precej uspešno pobirata prah.

Če veš za kakšno putzfrau, ki je pripravljena za 55€ pol leta vsak dan pomesti in posesati stanovanje, se priporočam. 50€ sem odštel za prvi robotski sesalnik (Roomba 1. generacije v okvari) in 5€ za rezervno stransko ščetko, če ne štejem enega recikliranega BD138 in dobre ure dela (zadeva ima za moj okus malo preveč vijakov še posebaj, če se razdiranja lotiš z napačne strani).

Roomba na sliki je bil sicer malce dražji, vseeno pa nisem padel na glavo, da bi zanj dal 600€, kolikor je takrat zanj hotel uradni uvoznik. Ker pooblaščeni serviserji nočejo slišati za Evropsko garancijo in so cene izvengarancijskih popravil konkretno zasoljene, se da dobiti robotke z banalnimi napakami po precej razumni ceni.

CleanMate je bil kupljen v trgovini in ima edini garancijo, pa še to samo zato, ker je bilo treba zapraviti darilni bon in me je zanimalo, kakšna je razlika med njim in Roombo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2066
Aktiv.: 9.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 21, 2009 10:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prva resna okvara na Roombi. Odpovedal je motorček glavne krtače.
Nadomestnega sem dobil na Ebay-u.

Edit: cena 38$ + 9,32$ poštnine.

[edit]
Robot je res večkrat naletel na kulut sukanca, vendar sem kasneje ugotovil, da se je motor ustavil zaradi vlaken, ki so prišla pod krtačke. Po čiščenju je motor začel delovati.
[/edit]


Nazadnje urejal/a int47 Ned Mar 27, 2011 12:11 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2066
Aktiv.: 9.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 25, 2009 7:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Močno sumin, da je k okvari pripomogel podoben dogodek:


DSCF5147__a.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  147.48 KB
 Pogledana:  63 krat

DSCF5147__a.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gregoral
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Nov 2006 9:42
Prispevkov: 688
Aktiv.: 3.26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 27, 2009 8:07 pm    Naslov sporočila:  Roomba Odgovori s citatom

Čez vikend je bila pri nas na obisku prijateljica,
ki je za testiranje prinesla svojo Roombo.

Roomba je načeloma še kar solidno posesala, je pa porisala 1 m2 parketa z zanimivim vzorcem, ko je naletela na minco iz svinčnika.

Tudi dolgi lasje ji niso pretirano godili in je bilo potrebno čiščenje krtač.

Torej, če imaste otroke je pri uporabi potrebna previdnost.

V ostroško sobo roombe seveda nismo spusliti, je še za človeka preveč nevarno Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 10, 2009 11:57 am    Naslov sporočila:  od Odgovori s citatom

Kar nekaj časa je preteklo od reportaže v zvezi z sesalnikom Romba.
Zanima me, ali si po skoraj letu še vedno zadovoljen z Rombo,
in kakšna je razlika med različnimi Romba modeli, razen v ceni, ne najdem razlik. Morda je razlika v velikosti..
V naprej hvala za odgovor

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rudiP
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Avg 2007 15:30
Prispevkov: 1234
Aktiv.: 6.09
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 10, 2009 7:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri nas doma imamo roombo 560 in smo zelo zadovoljni z njo. Kupili smo jo na Ebay-u za ceno 300eur vključno z poštnino. Prvič sva z ženo videla to čudo v Celju v Tuš u kjer so jo prodajali za 860 EUR kar je bilo odločno preveč, zato sem jo začel iskati na netu, kjer sem jo dobil za 1/3 cene. Skratka nimamo pripomb na to gospodinjsko pomočnico in jo priporočamo. Zanimivo je videti koliko prahu pobere pri vsakodnevnem delu.
_________________
Lep pozdrav iz Kopra Rudi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2066
Aktiv.: 9.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 10, 2009 8:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oba robotka sta še vedno v uporabi. Nobeden pa ni preživel brez praske.

Pri Roombi mi je po nerodnosti uspelo odlomiti tečaj na prozornem pokrovu posode za prah (odprta posoda za prah mi je padla na tla). Zaradi tega je bilo filter po čiščenju malo težje spraviti na pravo mesto. Novega sem dobil na Ebay-u za 9$ + 5,8$ poštnine.

CleanMate ima na enem mestu z lepilom popravljen filter za prah, ter nedelujočo osvetlitev LCD prikazovalnika. Osvetljitev je "umrla" že v garancijski dobi. Kljub temu, ga nisem odnesel na servis, ker je bila vedno vklopljena in rahlo moteča.

Sčasoma se na senzorjih obeh sesalčkov nabere dovolj prahu, da ne delujeta več tako, kot bi morala:

Roomba se preneha voziti z večjo hitrostjo in zato izprazni baterije, preden dokonča čiščenje.
CleanMate se najprej začne izogibati delov tal, na katere sije sonce. Kasneje se občasno začne pomikati nazaj. Če pri tem zadane ob oviro, se "parkira" kot na polnilec in izklopi.

Oba sesalčka spravim "k pameti" tako, da ju enkrat na 2-3 mesece spiham s kompresorjem.

Citiram:
kakšna je razlika med različnimi Romba modeli, razen v ceni, ne najdem razlik
Kolikor sem gledal, se modeli serije 500 do 550 razlikujejo le v priloženi opremi (polnilna postaja, količina in tip virtualnih sten / oz. svetilnikov).
550 in dražji modeli imajo možnost nastavljanja urnika čiščenja, uporabo kontrolnega centra in avtomatski vklop svetilnikov ob začetku čiščenja preko RF.

Mislim, da imajo vse Roombe serije 500 vgrajen serijski port, preko katerega je mogoče prevzeti kontrolo nad sesalčkom. Protokol je dokumentiran.

Med tem sem za sorodnika naročil (Ebay) še enega novega robotka iz US. Predelava US napajalnika je razmeroma enostavna. Zamenjati je potrebno vtikač, dva kondenzatorja, varistor (napetost) in priključno vrvico (original priključna vrvica ima enojno izolacijo). Cena s poštnino, brez carine je bila cca 260$.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 10, 2009 10:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Med tem sem za sorodnika naročil (Ebay) še enega novega robotka iz US. Predelava US napajalnika je razmeroma enostavna. Zamenjati je potrebno vtikač, dva kondenzatorja, varistor (napetost) in priključno vrvico (original priključna vrvica ima enojno izolacijo). Cena s poštnino, brez carine je bila cca 260$.

Tega robotka sicer nimam, a bi še jaz dodal nekaj na to temo. Skoraj vsak teden se mi na mizi v službi znajde kakšen od teh ugodno kupljenih pometačev ...

Skupni imenovalec težav so akumulatorji v njih. So izven standardna roba azijskega porekla kot cel izdelek. Not ne gre ponavadi noben serijski akumulator C ali D velikosti, ker so nekakšna mešanica AA in C velikosti. Tako lastniku preostane le še uporaba AA velikosti z veliko lufta okrog njih, kar pa ima cca. 3x manjšo kapaciteto ... Sad

Zato lastnikom teh napravic vnaprej priporočam, da začnejo akumulatorčke iskat že sedaj ... in to ne po SLO ali EU trgovinah Cool
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sscott
Član
Član



Pridružen-a: Pet 10 Jul 2009 12:11
Prispevkov: 1133
Aktiv.: 6.32
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 10, 2009 10:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hmm, ne bi rekel

V sesalniku je 12kom sub C akumulatorjev Ni-Mh

Dobiš jih v modelarskih trgovinah. Originalna kapaciteta je 3000mAh

Kot nadomestek jaz uporabljam sub C, x-cell 4500mAh (cca 4.5eur /kom)

LP Mare
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 10, 2009 11:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Srečko Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 1 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group