www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Pešci in promet
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 18, 2018 10:19 am    Naslov sporočila:  Pešci in promet Odgovori s citatom

Resnično se ne čudim, da toliko prometnih nesreč, kjer je udeležen pešec, sploh na to kar sem recimo videl včeraj.
Baba (oprostite izrazu) kakih 60 let je krenila čez prehod za pešče med spremljevalnim vozilom in izrednim prevozom. Vozilo izrednega prevoza je moglo kar močno zavirati. K sreči je bila hitrost nizka. Sicer bi babo zgazil.
Drug primer, s katerim se dnevno srečujem - sigurno nisem edini je raba mobilnega telefona pri prešcih. Zjutraj, ko se peljem v službo gledam šolarje, ki hodijo kot mesečniki s telefonom v roki. Ne pogleda ne levo ne desno in krene čez prehod. Bo treba prepovedati rabo mobilnih telefonov tudi med pešci. Mr. Green

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.36

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 18, 2018 11:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za prvi primer: je v paragrafih sploh navedeno da ne bi smela?
Ne da se mi študirat iz firbca, morda pa kdo odgovor strese iz rokava Cool

Sicer se pa strinjam, kako se prenekater pešec obnaša kot da je sam na svetu, je Darwin še premalo na delu...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simeon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 21 Maj 2007 21:55
Prispevkov: 118
Aktiv.: 0.58
Kraj: Šentjernej

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 18, 2018 11:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Žal ženici ne bi bilo jasno zakaj jo je zbilo vozilo. Saj je vse naredila pravilno.
Tudi mene čudi da ni več nesreč. Sam ustavljam pred prehodom za pesce in ne malokrat se ljudje čudijo, da je nekdo ustavil.
O uporabi telefona je pa “never end” zgodba med vsemi udeleženci prometa. Nihče se ne zaveda, da koncentracija pade in ne spremljaš okolice med govorjenjem.
Včasih, ko prispeš na cilj sploh ne veš, da si šel čez neki kraj, odsek, pa čeprav nisi bil na telefonu. Pač zatopljen v neke misli.

_________________
Sej bo bolš!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 18, 2018 12:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uporaba odsevnih ali svetlobnih teles s strani pešcev je še vedno slaba, predvsem med mladimi.
_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 18, 2018 12:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MadMax je napisal/a:
Za prvi primer: je v paragrafih sploh navedeno da ne bi smela?
Ne da se mi študirat iz firbca, morda pa kdo odgovor strese iz rokava Cool

Sicer se pa strinjam, kako se prenekater pešec obnaša kot da je sam na svetu, je Darwin še premalo na delu...


Se seveda strinjam. Vseeno pa "normalni" človek ne bo stopil na prehod, če je vozilo pred prehodom za pešče na taki razdalji, da ne bo moglo obstati. Prav tako normalni človek vsaj toliko počaka, da vidi, da bo vozilo obstalo pred prehodom. Sam sem se peljal z nasprotne smeri vozila izrednega prevoza. Bil sem kakih 20m pred prehodom. Ženska je prečkala cesto z moje strani. Nisem opazil, da bi sploh pogledala levo in desno. Dogajalo se je v naselju, tako da so hitrosti itak bile zelo male. Izredni prevoz je malo prej speljal iz semaforiziranega križišča in je zavijal desno. Ja, če bi bila hitrost večja bi jo skupila ženska, nastradal pa bi šofer.
Sem pa prepričan, da so najnevarnejši pešci, ki nimajo vozniške oz niso šoferji.

_________________
lp
Silvo


Nazadnje urejal/a Silvo Čet Jan 18, 2018 12:46 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vpeter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jun 2012 16:05
Prispevkov: 337
Aktiv.: 2.35
Kraj: Maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 18, 2018 12:45 pm    Naslov sporočila:  Re: Pešci in promet Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Baba (oprostite izrazu) kakih 60 let je krenila čez prehod za pešče med spremljevalnim vozilom in izrednim prevozom.
Glede na to kako daleč je lahko spremljevalno vozilo pred tovornjakom me to niti ne čudi. Saj vozili vendar ne vozita trdno eden za drugim.

Sicer iščem po ZVCP-ju ampak ne najdem kaj napisanega o tej situaciji.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 18, 2018 12:47 pm    Naslov sporočila:  Re: Pešci in promet Odgovori s citatom

vpeter je napisal/a:
Silvo je napisal/a:
Baba (oprostite izrazu) kakih 60 let je krenila čez prehod za pešče med spremljevalnim vozilom in izrednim prevozom.
Glede na to kako daleč je lahko spremljevalno vozilo pred tovornjakom me to niti ne čudi. Saj vozili vendar ne vozita trdno eden za drugim.

Sicer iščem po ZVCP-ju ampak ne najdem kaj napisanega o tej situaciji.


Bila sta praktično popolnoma skupaj. Malo prej sta speljala iz križišča. Po občutku bi rekel, da je spremljevalno vozilo zapeljalo čez prehod ob istem času, ko je ženska stopila na prehod.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.36

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 18, 2018 1:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede določenih "izrednih" prevozov (skoraj vsak dan) v naših krajih (hiše Adria) bi se dalo pa tudi ogromno napisat.
Ako bi se kak vesten policaj poglobil v tahograf, bi hitro opazil, da kljub zares izrednemu prevozu malokdaj (=če se da, nikoli) upoštevajo omejitev po naselju...

O "normalnem" človeku pa... Se strinjam, samozaščitno obnašanje bi lahko bilo bolj na nivoju.
Pa eni se res zabudalijo, drugi pa se prav namenoma tako obnašajo. Slednjim bi včasih kar privoščil napis na nagrobniku "Tu počiva Peclov Joži, ki je imel prednost". Žal bi tudi voznik posledično imel zafurano življenje...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ticla
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Dec 2007 22:52
Prispevkov: 440
Aktiv.: 2.22
Kraj: Župečja vas

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 18, 2018 3:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uporaba telefona med hojo

Mene je kar strah, ker se več ne sprašujem če, ampak kdaj bom tako neprevidnega kolesarja ali pešca povozil. Problem nastane, ko je stalno več takih in če si preveč pozoren na eno stran ceste, je še lahko na drugi stani takšen človek.

_________________
Moja delavnica ni razmetana, je samo taktično urejena.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljoš
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Sep 2005 20:03
Prispevkov: 3132
Aktiv.: 14.10
Kraj: Škofja loka-poljanska dolina

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 19, 2018 7:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pešaci su dosadni i spori, zato jih obori.....
_________________
Najprej se je pokadilo, nato izjavi Sokrat: dva Watt-a my ass...LOOOLL:::
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Tidra
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Maj 2008 20:36
Prispevkov: 186
Aktiv.: 0.96
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 19, 2018 2:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No pa dejmo to tako pogledat,...
Praktično vsi udeleženci v prometu "morajo" imeti nek izpit,.. tudi za kolo smo včasih delali v osnovni šoli izpit,... a sem vseeno morali dal v narekovaje,...

No razen pešci,... ki so s svojo prisotnostjo na pločniku ali ob robu cestišča, prav tako udeleženci v prometu

No v "moji" državi, bi pešči prav tako morali opravit izpit preden bi se smeli prosto "kot kure" sprehajati in biti kod pešci udeleženi v prometu,...

Tako neodgovorni kot so pešci in predvsem cestni in mestni kolesarji,... je resnično čudež da ni več nesreč,...

Kaj ti pomaga če imaš prednost in se zanašaš na to,... kot pešec ali kolesar si toliko bolj ranljiv a večina še toliko bolj izsiljuje in izkorišča "prednost",... super kaj ti bo pol na nagrobnem kamnu pisalo "imel sem prednost"

Neodgovorno do konca in naprej,...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 19, 2018 10:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V prometu se pojavljam kot voznik osebnega avtomobila, kolesar, pešec, profesionalni voznik (prevozi oseb ali stvari), voznik traktorja in voznik kolesa z motorjem. Napisal sem v vrstnem redu glede na količino. Na cesti vidim in doživim kar veliko zanimivih dogodkov.

Tidra je napisal/a:
Tako neodgovorni kot so pešci in predvsem cestni in mestni kolesarji,... je resnično čudež da ni več nesreč,...

Kaj kolesarji, avtomobilisti, to so ti največja drhal na cesti, vsaj četrtino bi jih ponovno poslal na preverjanje znanja CPP in izpitno vožnjo.
Ne vem kje se voziš, da opažaš toliko problematičnih kolesarjev, jaz jih bolj malo.

Ko sem v prometu kot kolesar, vidim in doživim veliko nestrpnosti s strani avtomobilistov, nekateri prehitevajo v škarje in povzročajo nevarnost meni in nasprotno vozečemu, ki se pogosto mora umikat na rob in čez rob vozišča da ne poči. Da ne bo pomote, s kolesom vozim precej hitreje kot drugi kolesarji, torej se ne cijazim slabih 15km/h.

Mnogi avtomobilisti žal ne poznajo pravila, da je kolesar enakovredni udeleženec v prometu in da se kolesarja ne sme prehitevati medtem ko z nasprotne smeri prihaja drugo vozilo. Takih primerov je kar veliko in ravno ti avtomobilisti najbolj "pljuvajo" čez kolesarje in večina teh drekačev najbrž nikoli ne sede na kolo...

Če grem v naselju po ravnini nekje med 25 in 35 km/h nima noben avtomobilist kaj sikat in prehitevat v škarje, še posebej tam kjer je omejitev 40.

Kolesar je res šibki in ranljivi udeleženec v prometu, prav je, da se tega zavedamo prav vsi, kolesarji in še posebej vozniki vozil na 4 ali več kolesih!



Tidra je napisal/a:
Neodgovorno do konca in naprej,...


Imaš prav... največ neodgovornih je prav na 4 kolesih.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 19, 2018 11:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
......
Kaj kolesarji, avtomobilisti, to so ti največja drhal na cesti, vsaj četrtino bi jih ponovno poslal na preverjanje znanja CPP in izpitno vožnjo.........
Ne vem, če ravno drži, je pa res, da so najbolj ogroženi, ravno zaradi drhali, kot si omenil, saj marsikateri izmed drhali, pri prehitevanju kolesarja,
nima časa počakat, da gre nasproti vozeča drhal mimo in nato varno prehiti kolesarja.
Ko gledam kaj počenjajo, kako prehitevajo kolesarji, ti resnično postane slabo in čudim se, da jih ta drhal ne sname več iz koles.

In verjamem (že velikokrat videl), da ta drhal, ko se prelevi v pešca, postane še večja drhal, saj nima časa čakat, da vozilo pelje mimo njega, temveč, seveda, saj je drhal, takoj na cesto!

To so eni in isti ljudje, enkrat pešci, drugič avtomobilisti, nato kolesarji,....., ki mislijo, da je ta svet samo njihov in ustvarjen samo za njih.
In bog ne daj, da bi nekdo iz te drhali komerkoli odstopil prednost Brick wall .

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simeon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 21 Maj 2007 21:55
Prispevkov: 118
Aktiv.: 0.58
Kraj: Šentjernej

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 20, 2018 7:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko se ljudem ne bo več mudilo, in bodo videli v drugih sebe, bo svet postal lepši.
Do takrat pa bo dirka in merjenje kdo ima daljšega in kdo ima bolj prav.

Pred enim letom sem šel čez Žumberačko novo selo, na cesti je bila ženička s tremi psi in petimi kravami. Očitno je gnala krave na pašo, v trenutku se mi ni več mudilo, tako kot se njej ni. Pri njih se je čas ustavil v 80ih letih in znajo še živet in ne samo hitet in bentit.

_________________
Sej bo bolš!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 20, 2018 8:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vpeter je napisal/a:
Sicer iščem po ZVCP-ju ampak ne najdem kaj napisanega o tej situaciji.

Upoštevati je potrebno tudi Zakon o pravilih cestnega prometa. 83. člen (8. alineja) je glede prečkanja prehoda za pešce jasen. Problem je samo v tem, da ne pomnim, kdaj sem nazadnje zasledil, da je kak policaj pešca oglobil zaradi tovrstnega prekrška. Temu primeren pa je potem tudi odnos pešcev.

v.j. je napisal/a:
Kaj kolesarji, avtomobilisti, to so ti največja drhal na cesti, vsaj četrtino bi jih ponovno poslal na preverjanje znanja CPP in izpitno vožnjo.
Ne vem kje se voziš, da opažaš toliko problematičnih kolesarjev, jaz jih bolj malo.

Tole pa niti ni vredno komentarja. Ti se seveda med to drhal ne šteješ Brick wall

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group