www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Okvara upravljalne enote na pralnem stroju.

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
s57be
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Nov 2012 23:06
Prispevkov: 65
Aktiv.: 0.47
Kraj: polzela

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 19, 2018 11:17 pm    Naslov sporočila:  Okvara upravljalne enote na pralnem stroju. Odgovori s citatom

Imam pralni stroj ws42102,ugotovil sem da je v okvari upravljalna enota.
Je mogoče kdo,ki bi mi svetoval,kako do rabljene enote a da bi bila o.k.
Nova je c.c.70eur.Če ima kdo kakšno rabljeno,se priporočam.Problem je pri krmiljenju elektro motorja,ne doseže 1100 o/min.V priponki je šifrant te enote.



20171114_112925.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.36 MB
 Pogledana:  5 krat

20171114_112925.jpg



20171114_113056.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1020.47 KB
 Pogledana:  13 krat

20171114_113056.jpg



_________________
radioamater
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MK
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Okt 2009 0:42
Prispevkov: 76
Aktiv.: 0.43
Kraj: Okolica Sežane

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 23, 2018 9:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Eno podobno elektroniko imam, ker so bili uničeni ležaji je šel stroj na odpad, elektroniko pa sem vzel ven.
Model stroja je bil WA 62111 Gorenje; ne vem če bo to v redu za vaš model.
Glejte slike.

Lp MK



20180122_210234.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.7 MB
 Pogledana:  0 krat

20180122_210234.jpg



20180122_210234.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.7 MB
 Pogledana:  0 krat

20180122_210234.jpg



20180122_210305.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.9 MB
 Pogledana:  13 krat

20180122_210305.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s57be
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Nov 2012 23:06
Prispevkov: 65
Aktiv.: 0.47
Kraj: polzela

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 25, 2018 12:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ta upravljalna enota je original za ta model pralnega stroja.Je mogoč kontakt preko telefona ali g maila da se dogovoriva za ceno.Bi mi bilo v veliko veselje da stroj
popravim,ker je vse o.k.razen upravljalne enote.Prosim če mi po meilu sporočite vašo kontaktno številko telefona. moj g mail naslov berni.urska@gmail.com.

_________________
radioamater
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hacker007
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Jan 2007 23:16
Prispevkov: 27
Aktiv.: 0.13
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2018 12:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kakšno naključje. Pred časom sem popravljal moj 12 let star pralni stroj (in od praktično vseh kolegov) in sem zraven še video popravila posnel. Elektronika je praktično ista ali zelo podobna med stroji. Sem tudi različne elektronike menjal med stroji, pa ravno tako dela (Ne gre pri vseh!)... Za Gorenje in še za nekaj drugih firm jo izdeluje Remco. Rezervne dele praktično od Remca ne moreš dobiti, serviser pa proda le celo tiskanino za 70€. Ta pa ima ideje o oderuštvu!
Če koga zanima: https://youtu.be/P0d0DU8kRso
lp Rok
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
hacker007
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Jan 2007 23:16
Prispevkov: 27
Aktiv.: 0.13
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2018 12:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, še to. Če ne dosega vrtljajev je dobro pogledati tudi jermen na boben. Krtačke motorja tudi - kolikor se mi zdi, sta oba zgoraj opisana stroja stara vsaj 5-10 let...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
b3no
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 05 Nov 2009 15:15
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.01
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 04, 2018 7:26 pm    Naslov sporočila:  Candy EVO1473DW3 Odgovori s citatom

Živjo,
Imam omenjen pralni stroj star cca 4 leta. zadnji teden mi je začel ful ropotati med tem ko prazne vodo iz bobna. Kaj bi to bilo? Je najbolje da kupim novo pumpo za črpanje vode in zamenjam sam? Ali je lahko kaj drugega?
https://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Candy-Washing-Machine-Drain-Pump-/162681838208

Hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s57be
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Nov 2012 23:06
Prispevkov: 65
Aktiv.: 0.47
Kraj: polzela

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 04, 2018 10:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še predno ko kupiš novo črpalko,preveri če ti ni v črpalko prišel kakšen euro ali kaj podobnega.L.p.
_________________
radioamater
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hacker007
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Jan 2007 23:16
Prispevkov: 27
Aktiv.: 0.13
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 05, 2018 7:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Živijo. Pa garancijo preveri. Imajo jo 5 let. Res je verjetno kakšen predmet v črpalki...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Milek
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Avg 2015 13:50
Prispevkov: 104
Aktiv.: 0.99
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 05, 2018 2:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hacker007 je napisal/a:
Kakšno naključje. Pred časom sem popravljal moj 12 let star pralni stroj (in od praktično vseh kolegov) in sem zraven še video popravila posnel. Elektronika je praktično ista ali zelo podobna med stroji. Sem tudi različne elektronike menjal med stroji, pa ravno tako dela (Ne gre pri vseh!)... Za Gorenje in še za nekaj drugih firm jo izdeluje Remco. Rezervne dele praktično od Remca ne moreš dobiti, serviser pa proda le celo tiskanino za 70€. Ta pa ima ideje o oderuštvu!
Če koga zanima: https://youtu.be/P0d0DU8kRso
lp Rok


Helou

Odličen in zabaven video Wink.Dal si mi motivacijo,da se še lotim svojega Indesit Witl105EU (Arcadia panel)stroja,ki še čaka na popravilo.Mislim,da rabim samo flash za SP101655 (FreeScale) uC.
lp Dancing
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
hacker007
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Jan 2007 23:16
Prispevkov: 27
Aktiv.: 0.13
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 06, 2018 6:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala. To je tudi moj namen. Serviserji nam dostikrat "prevec" prodajo Smile. Ce ima clovek malo zilice, se da na netu poiskat resitev... Smile Meni je stroj zopet crknil. Sedaj je dvakrat utripal - zapora vrat. Pa sem brikal se stikalo. Sedaj misli, da so vrata zaprta cel cas in lepo pere naprej. Najvecji problem pri strojih so PCBji. Skart roba. Bo treba cisto svojo elektroniko naredit?!? Dokumentacije je se prevec na netu...
Lp Rok
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
S57KSL
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2012 14:52
Prispevkov: 227
Aktiv.: 1.56
Kraj: Slov. Konjice

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 06, 2018 7:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Večinoma je dovolj že pri novih napravah preveriti, kako je s pregrevanjem in dodati ventilator na znižanih vrtljajih ali kako drugače poskrbeti za boljše hlajenje elektronike.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milek
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Avg 2015 13:50
Prispevkov: 104
Aktiv.: 0.99
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 06, 2018 11:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hacker007 je napisal/a:
Hvala. To je tudi moj namen. Serviserji nam dostikrat "prevec" prodajo Smile. Ce ima clovek malo zilice, se da na netu poiskat resitev... Smile Meni je stroj zopet crknil. Sedaj je dvakrat utripal - zapora vrat. Pa sem brikal se stikalo. Sedaj misli, da so vrata zaprta cel cas in lepo pere naprej. Najvecji problem pri strojih so PCBji. Skart roba. Bo treba cisto svojo elektroniko naredit?!? Dokumentacije je se prevec na netu...
Lp Rok


Zaradi varnosti je bolje,da zamenjaš stikalo na vratih.Proizvdnji strošek izdelka mora biti čim nižji,zato so komponenete slabe kakovosti.Pa zaradi poslovnega modela potrošništva niti ne sme zdržati več kot 5 let. Sad.Ta elektronika po moje ne presega 10Eur,to je količina,dolgoročna pogodba,itd.Pa serviserji morajo nekaj zaslužit.
Sem pa takoj za to,da bi se dalo narediti dosti bolj zanesljiv HW in SW in sem pripravljen izdelati.V sodelovanje vabim izkušeno gospodinjo,ker moramo zvedeti sekvenco pranja Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group