www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Panorama 53
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Nostalgija - splošno
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.77
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 28, 2018 5:40 pm    Naslov sporočila:  Panorama 53 Odgovori s citatom

Ima mogoče kdo shemo Panorame 53-110?
_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.96
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 28, 2018 7:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

laura, dve temi sta že bili na tem forumu. Eno si začel ti leta 2010, druga je pa še malo starejša.
_________________
Lp, Jaka


Nazadnje urejal/a Jaka57 Pon Jan 29, 2018 6:36 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.77
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 29, 2018 5:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57, saj vem da sem o tem že spraševal.
Na novo sem pa vprašal ker sem hotel prenesti načrt na disk, pa mi vedno ko to hočem narediti prekine (ne prenese) in me pošlje na seznam forumov?
Imel sem že načrt na bivših diskih, pa sem dobil neke črve, viruse na njih tako da sem jih lahko samo zamenjal in potem zopet "jovo na novo" vse inštalirat...
Podatke sem pa seveda izgubil.
In tudi zdaj ko sem hotel prenesti načrt z linkov ki si mi jih dal, me ob kliku vrne na seznam forumov!?
Res ne vem kje imam problem.
Načrt bi pa rabil ker imam v "obdelavi" omenjeni TV in ne vem nekaterih vrednosti (zažgani upori, zbrisane oznake na kondenzatorjih, elektronkah,...).

_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1736
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 29, 2018 6:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prijavljen moraš biti na tisti strani pa bo šlo.

Ampak pazi!
Če zgolj klikneš npr. na drugi link, ki ga je dal @Jaka57 se ti odpre stara tema, kjer je zadnji post od @Azraela s priponkami načrtov. Vendar na tisti strani nisi prijavljen in klik na priponko zato ne deluje ampak te vrže na začetno stran foruma/kazala.

Idealno bi torej bilo, da če si prijavljen na forumu in klikneš na neki link, ki te preusmeri na neko staro temo istega foruma, da tudi v tisti stari temi ostaneš prijavljen, a tega ni.
Ali pa vsaj, če se v neki stari temi na tisti strani na novo prijaviš, da ostaneš na tisti strani in ne da te vrže na začetek foruma/kazala.
Vendar je ta želja že za drugo temo. Mogoče je vzrok v kakih admin nastavitvah ali stari/novi verziji phpBB.

Edina varianta je torej, da se normalno prijaviš na forum in preko iskalnika "Išči" najdeš to staro temo (iskalnik sam je zame nerazumljiv in očitno ne znam iskati), da sfiltriraš in skrčiš iskanje na zgolj nekaj zadetkov in ne npr. na 23277, da najdeš temo "Še ena stara televizija".
Že večkrat sem se raje poslužil Googla kot forumskega iskalnika, ki hitreje in bolj točno najde ključne besede. Smile

Jaz sem šel tako, da sem v iskalnik po ključnih besedah odtipkal zgolj "televizija", v iskalno vrstico pod Forum pa izbral "Nostalgija-splošno" in je našel 5 zadetkov, zadnji "Še ena stara televizija" je pravi.
Ko ga izbereš ostaneš tako prijavljen v tisti temi in boš lahko dolpovlekel priponki.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.96
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 29, 2018 6:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za oba, dovolj bi bilo, da pred povezavo v naslovni vrstici vpišeš https.
Ko sem oddajal svoj prispevek nisem bil pozoren na to, sedaj sem popravil povezavi (http->https) in ne bi smelo metat nazaj na prijavo.

_________________
Lp, Jaka


Nazadnje urejal/a Jaka57 Pon Jan 29, 2018 6:42 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1736
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 29, 2018 6:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odlično in hvala za info.
_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.96
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 29, 2018 6:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja to se dogaja vedno, ko klikneš na staro povezavo (ne https).
Saj redno popravljam prispevke, če le opazim.
Enako je sedaj pri slikah (thumbnailih), zato jih v starih prispevkih ni, je samo prazna ikona.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitchW
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2014 20:58
Prispevkov: 523
Aktiv.: 4.43
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 29, 2018 10:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če je identična kot Ei 865, potem poglej tukaj.

V objavi od @jozede imaš pripeto shemo in fizičen razpored elementov.

Drugače iščem shemo od Telekomunikacije Panorame 43 (drugačna od 865, z PL81 horizontalo in PY82 usmerjevalkami namesto silicijevih diod). Na forumu je nisem našel...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1736
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 30, 2018 12:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mitchW je napisal/a:
...Drugače iščem shemo od Telekomunikacije Panorame 43 (drugačna od 865, z PL81 horizontalo in PY82 usmerjevalkami namesto silicijevih diod). Na forumu je nisem našel...

Tukaj (pod Notes) piše, da je YU model Panorama 43 (Telekomunikacije Lj) identičen s Philipsom 17TX210A. Za slednjega je načrt TUKAJ.
Če je pravi boš sam takoj videl, na hitro sem pogledal in se na vhodu (v načrtu levo zgoraj) nahajata dve PY82 (B19/B20) ter v HS (Horizontale Stabiliteit) delu tudi PL81 (B14). Če je to to?

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitchW
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2014 20:58
Prispevkov: 523
Aktiv.: 4.43
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 30, 2018 4:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To shemo sem sicer že videl, ampak vseeno hvala!. Od vseh shem v datoteki, se zadnja najbolj ujema s Panoramo 43, ampak vseeno je nekaj odstopanj v primerjavi s Philipsom (dodano par uporov, spremenjene vrednosti določenih kondenzatorjev).

V kolikor obstaja kakšna "naša" shema, po kateri so bili narejeni sprejemniki v Telekomunikacijah in drugod, mogoče iz knjige Opravka TV prijemnika, bi bil interesent.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jozede
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jul 2014 18:32
Prispevkov: 342
Aktiv.: 2.90
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 30, 2018 8:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mitchW je napisal/a:


V kolikor obstaja kakšna "naša" shema, po kateri so bili narejeni sprejemniki v Telekomunikacijah in drugod, mogoče iz knjige Opravka TV prijemnika, bi bil interesent.


V knjigi, ki jo imam je panorama 53-110 T v shemi ima pl36 in py81 bom poskeniral, vendar je shema izven formata in ne bo v enem kosu.

v priponki spisek shem, ki so v knjig.
lp Jože



Sheme TV seznam 01.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  715.21 KB
 Pogledana:  5 krat

Sheme TV seznam 01.jpg



Sheme TV seznam 03.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.44 MB
 Pogledana:  8 krat

Sheme TV seznam 03.jpg



Sheme TV seznam 02.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.67 MB
 Pogledana:  4 krat

Sheme TV seznam 02.jpg



Sheme TV seznam 04.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.16 MB
 Pogledana:  5 krat

Sheme TV seznam 04.jpg



Sheme TV seznam 05.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  484.26 KB
 Pogledana:  2 krat

Sheme TV seznam 05.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jozede
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jul 2014 18:32
Prispevkov: 342
Aktiv.: 2.90
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 30, 2018 9:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še shema Panorama 53 110 T


Panorama 53 110 t 01_.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.68 MB
 Pogledana:  17 krat

Panorama 53 110 t 01_.jpg



Panorama 53 110 t 02_.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.77 MB
 Pogledana:  15 krat

Panorama 53 110 t 02_.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jozede
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jul 2014 18:32
Prispevkov: 342
Aktiv.: 2.90
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 30, 2018 10:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mitchW je napisal/a:


V kolikor obstaja kakšna "naša" shema, po kateri so bili narejeni sprejemniki v Telekomunikacijah in drugod, mogoče iz knjige Opravka TV prijemnika, bi bil interesent.


Sem na hitro pogledal mogoče philips 17 TX140
lp Jože



Philips 17 TX 140_01_.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.95 MB
 Pogledana:  4 krat

Philips 17 TX 140_01_.jpg



Philips 17 TX 140_02_.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.57 MB
 Pogledana:  6 krat

Philips 17 TX 140_02_.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitchW
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2014 20:58
Prispevkov: 523
Aktiv.: 4.43
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 31, 2018 12:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala.

Tale zadnji Philips je kar drugačen od 17TX210A, očitno pa tudi v knjigi ne bo neke pametne sheme...

V kolikor je mogoče aktualno: kateri VHF PAL modulator priporočate za gledanje TV programa na teh starih sprejemnikih? Do lani smo še imeli nekaj kanalov na VHF frekvencah na kabelski, vendar so jih z lanskim novembrom ukinili.

Trenutno preizkušam posojeni Revez MOD 200, sicer relativno dobro deluje, ampak očitno ima dokaj slabo filtriranje napajanja in prebija nekaj visokofrekvenčnih komponent v sam signal, vsaj toliko, da se opazi. Verjetno bi pomagala kakšna common mode dušilka v kombinaciji s kondenzatorji med fazo in nulo...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitchW
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2014 20:58
Prispevkov: 523
Aktiv.: 4.43
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 31, 2018 2:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tule je RIZ-ov model, ki je vizualno skoraj identičen Panorami 43.

https://www.njuskalo.hr/stare-stvari/riz-televizor-oglas-1635145

Šasija je popolnoma identična. Mogoče je še kateri drug exYU proizvajalec izdeloval ta model pod drugim imenom in modelom. Katodna cev je zagovotvo AW43-80 (17-col).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Nostalgija - splošno Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group