www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Nakup spajkalnika
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Timotejpl
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 18 Jan 2018 20:28
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.12
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2018 12:12 pm    Naslov sporočila:  Nakup spajkalnika Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Jaz že nekaj časa razmišljam, da bi kupil spajkalnik, a ravno nevem kateri je najbolj primeren zame. Uporabljal bi ga predvsem za Arduino-ta. Katerega bi mi priporočali?

Lep Pozdrav

_________________
to je to


Nazadnje urejal/a Timotejpl Pon Feb 05, 2018 4:02 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boriskozjan
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Nov 2008 23:23
Prispevkov: 956
Aktiv.: 5.11
Kraj: Šmarje pri Jelšah

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2018 1:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

za začetnika je po mojem najboljša zadeva klon hako 936, za katerega dobiš vse sorte konic in nadomestnih ročk, pa tudi precej poceni je.

sam imam tole:
https://hobbyking.com/en_us/soldering-station-with-adjustable-heat-range-with-eu-plug.html?___store=en_us


imaš osnovni nadzor nad temperaturo in dobavljive dele.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Timotejpl
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 18 Jan 2018 20:28
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.12
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2018 4:21 pm    Naslov sporočila:  RE Odgovori s citatom

kaj pa kakšen weller?

Sicer je malo dražji

https://www.amazon.com/Weller-WLC100-40-Watt-Soldering-Station/dp/B000AS28UC/ref=sr_1_7?s=hi&ie=UTF8&qid=1517840385&sr=1-7&keywords=soldering+iron

_________________
to je to


Nazadnje urejal/a Timotejpl Pon Feb 05, 2018 7:05 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Nov 2017 0:42
Prispevkov: 270
Aktiv.: 3.48
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2018 6:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na Ebayu si kupi rabljen WECP50 Weller pa imaš za večno mir. Ostalo ni nič vredno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2018 6:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Rdeči Weller, ki je viden na podani povezavi je zelo verjetno večji klump od hako klona, na katerega je dal povezavo boriskozjan. WECP je druga zgodba, ampak tudi po mojem mnenju je Borisov predlog kar primeren. Ko bo delo preraslo zmogljivosti kitajca se boš pa veliko lažje odločil za kako kvalitetnejšo zadevo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Timotejpl
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 18 Jan 2018 20:28
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.12
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2018 7:25 pm    Naslov sporočila:  RE Odgovori s citatom

Hvala frenki!

Prroblem pri tem spajkalniku je edino, da je poštnina 25€, čas dpstave pa 20-30 dni.

_________________
to je to


Nazadnje urejal/a Timotejpl Tor Feb 06, 2018 1:13 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.96
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2018 9:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
Rdeči Weller, ki je viden na podani povezavi je zelo verjetno večji klump od hako klona, na katerega je dal povezavo .....
Hm, ne vem kdo je komu podoben. Ali Weller tej postaji ali le ta Wellerju.

Timotejpl na eBayu imaš tega kar nekaj..
Problem je edino, ker se približuje kitajsko novo leto.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boriskozjan
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Nov 2008 23:23
Prispevkov: 956
Aktiv.: 5.11
Kraj: Šmarje pri Jelšah

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2018 7:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tisto 936 iz hobikinga sem naročil iz evropskega skladišča, tako da je prišla v nekaj dneh s hitor pošto za slabih 10€. je pa trenutno res ni na zalogi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2018 8:19 am    Naslov sporočila:  Re: Nakup spajkalnika Odgovori s citatom

Timotejpl je napisal/a:
Pozdravljeni!

Jaz že nekaj časa razmišljam, da bi kupil spajkalnik, a ravno nevem kateri je najbolj primeren zame. Uporabljal bi ga predvsem za Arduino-ta. Katerega bi mi priporočali?

Lep Pozdrav


Spajkalnika ravno ne kupuješ vsako leto. Moje mnenje je, da že v štartu nabavi "malo" boljši spajkalnik. Čez čas ti ne bo žal.
Moje priporočilo, govorim iz lastnih izkušenj, je Ersa

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2018 8:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ce lahko das 100 eur, je ersa sigurno bestbuy. Drugace pa tudi kitajcek z linka ni napacen, ampak vec kot 25, 30 eur za kitajca ne bi dajal, ce ze, potem bi se stegnil za erso.
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2018 9:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moj nasvet (spajkalo držim v rokah že kakih 40 let). Za začetnika se da dobiti solidno spajkalo že za kakih 30€. Spajkalnik profi ranga je smiselno nabavit tistemu, ki ga drži dnenvo v roki 8h in si z njim služi denar.
V delavnici imam tri spajkala tam do ranga 50€. Testiral sem tudi opevano Erso, ki pa vsaj name ni naredila posebnega vtisa.
Največ uporabljam ta dva spajkalnika spajkalo1 spajkalo2 Na slednjem gre temperatura do 550°C . Z njim sem zmenjal na stotine kondezatorjev na raznih osnovnih in industrijskih ploščah. (Običajna spajkala so običajno do temperature do 400°C, kar pa je bistveno premalo za večplastno vezje z veliko mase) Tudi konica neverjetno drži. Do sedaj sem zamenjal le eno, pa še to je bila posledica padca na konico. V rabi pa je sigurno že 4 leta. (dva taka spajkalnika sta bila tudi "udeležena" na prvem srečanju mladih elektronikov na Mašunu - fotografije bi moral najti)

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mato1111
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Dec 2012 14:42
Prispevkov: 611
Aktiv.: 4.46
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2018 9:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem si pred časom kupil tole spajkalno postajo in sem zelo zadovoljen za hobi uporabo je super tako za THT kot SMD elemente in konica se res zelo hitro segreje na delavno temperaturo. Edino kar me malo moti je to da je odlagališče za spajkalnik iz neke plastike ampak zaenkrat je še nisem nikjer stopil Mr. Green Tako da je za slabih 60€ z brezplačno poštnino iz nemčije kar super (dobil sem v roku enega tedna) .
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.96
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2018 3:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S Silvotom se popolnoma strinjam, in kot je omenil, pomembno je koliko časa ti bo držala konica, seveda, da imaš izbor konic, da doseže želeno temperaturo in jo drži, vse ostalo je pa mojstrsvo lotanja.
Sam imam sicer Wellerje, ker imam zalogo konic, ko bodo pošle, bo pa definitivno Kitajec na vrsti,
toda, vajenec sem bil pa na prastari Ersi, za katero sem imel kakih 5 različnih konic, napajala pa se je iz 6V transformatorja, ki je imel še odcep 5V.
Kar nekaj časa sem moral gledat starejšega sodelavca, ki je imel takrat dragega Wellerja (magnastat, s kakšnimi desetimi različnimi konicami od 6 do 8), preden sem ga tudi sam dobil.
Toda, škodovalo ni popolnoma nič, upam si celo trdit, da je bilo koristno, saj, če ne znaš lotat, ti super truper spajkalnik popolnoma nič ne koristi.
In tistim spajkalnikom iz Neuholda, za katere je dal povezave Silvo, popolnoma nič ne fali, poštnina je cca. 10€ in ponavadi imaš paket v enem tednu doma,
pa še za ceno ene konice Wellerja ali Erse, dobiš cel set konic.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tidra
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Maj 2008 20:36
Prispevkov: 186
Aktiv.: 0.96
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2018 4:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Weller je seveda top spajkalnik, ki se mu nikakor ne bi odpovedal tudi ko bi mi konice pošle, saj je konica cca 5€.... kolk je že pir v oštariji al škatla cigaret,...

Kupiš kakih 3 različne konice in mislim da nimaš problemov karkoli lotat,...

Se pa vsekakor strinjam s tem da je kar drag,... jaz sem svojega temperaturno nastavljivega kupil rabljenega na bolhi in mi ni žal,...

Je pa opcija tud ta ki ga je omenil "mato1111",... zanimiva in cenovno kar sprejemljiva zadeva,...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2018 5:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mato1111 - tudi sam sem s tem začel in bil zadovoljen precej let (it's been a while Wink ). Je super za začetek in tudi kaj več, sploh ker ima še vroč zrak, ki je, ko se ga enkrat navadiš, nepogrešljiv pripomoček.


LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group