www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kaj trenutno počnem, marec 2018
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3243
Aktiv.: 33.08

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 1:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dorijan je napisal/a:
mosqito je napisal/a:
Namesto tratenja dragocenega časa z po(beda)Labštinami in BorisZmi sem se raje lotil konkretnega dela. Dva modula za stratosferski balon sta bila dokončno preizkušena in dobila končno obliko. Kitajci že delajo tiskanine.

Večji sestavni deli pa tudi počasi dobivajo obliko. Več na https://scidrom.splet.arnes.si/
kjer je objavljen tudi en zanimiv projekt.

Glede na to, da je skopnel sneg, bomo počasi spet zakurblali gnezdilnice. Upam, da se bo kmalu pričelo kaj dogajati v tem resničnem resničnostnem šovu.
si si dal delati tudi šablono, je precej lepše delati z temi muratimi moduli če jo imaš
Drugače si poglej osh stencill, oz še si dal na PCB way jo lahko dodaš v košarico da jo pošljejo zraven.


Ja, hvala za namig. Za teh nekaj prvih kosov (5-10) se bom pomatral kar z vročim zrakom. Če nadoziraš primerno količino spajke s spajkalnikom, se tudi kar lepo pospajka. Stencil sem naročal že pri all-pcb in je res poceni in kvalitetno (lasrski odrez, odlično definiran rob). Za kos, ki bo šel v vesolje bom verjetno res stencil naročil, da bo bolj zanesljivo. Bi pa rad prej preveril, da ni slučajno še kakih napak.


Pa še ena na temo "kaj trenutno počnem"... pravkar sem sestavil dvigovalec krožnika. To je invalidski pripomoček za ljudi, ki so paralizirani po eni strani. Pomaga pri jedi, predvsem iz globokega krožnika in pomaga pojesti vso juh'co.

Tule so STL datoteke, če ima slučajno kdo potrebo:
https://drive.google.com/drive/folders/12dVdyHqhMfD2bs24wC6GRg7V2oG7Y5rm

Pa kratek posnetek delovanja:
https://youtu.be/MLZLMfhS0bM

LP,
M.



juhca1.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  59.86 KB
 Pogledana:  3 krat

juhca1.JPG



juhca2.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  35.46 KB
 Pogledana:  3 krat

juhca2.JPG



_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3243
Aktiv.: 33.08

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2018 1:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Printam helix anteno za LoRa na 868MHz. V kratkem dobim tudi lorawan gateway, potem bo pa šele zanimivo.

Če koga zanima, lahko objavim 3D modele. Je pa kar velika zadeva. 3d printer rabi cca 40cm v eno smer:

https://www.youtube.com/watch?v=GKqI41Mn4ow&feature=youtu.be

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.39
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2018 8:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
Namesto tratenja dragocenega časa z po(beda)Labštinami in BorisZmi sem se raje lotil konkretnega dela.

Do podobnih stališč sem tudi jaz prišel pred par leti, pa verjetno še kdo drug tudi ... Mogoče kdaj prideš do podobnih ugotovitev tudi o nekaterih drugih cvetličarjih Rolling Eyes

Ob spremljanju dogajanja na SCIDROM-u, pa objavah na spletu, rednem delu, familiji, ... me fascinira predvsem eno. Kako uspeš vse skupaj spravit v 24 ur?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
eddie
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Dec 2003 21:02
Prispevkov: 706
Aktiv.: 3.17
Kraj: Severna primorska

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2018 9:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:


Ob spremljanju dogajanja na SCIDROM-u, pa objavah na spletu, rednem delu, familiji, ... me fascinira predvsem eno. Kako uspeš vse skupaj spravit v 24 ur?


No. tole zadnje pa tudi meni ne gre v račun. Confused Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.88
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2018 11:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
Do podobnih stališč sem tudi jaz prišel pred par leti, pa verjetno še kdo drug tudi ... Mogoče kdaj prideš do podobnih ugotovitev tudi o nekaterih drugih cvetličarjih Rolling Eyes
Drži kot pribito.
Še dobro, da imajo vezalke na čevljih, da jih bodo lahko ven potegnili Very Happy

frenki je napisal/a:
Ob spremljanju dogajanja na SCIDROM-u, pa objavah na spletu, rednem delu, familiji, ... me fascinira predvsem eno. Kako uspeš vse skupaj spravit v 24 ur?
Dolenjci imamo n'mal drugačen čas Very Happy
Izgleda, da bolj, ko greš proti jugovzhodu Slovenije, daljši je dan d'oh! .

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3356
Aktiv.: 16.96

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2018 11:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Končno usposobil povezavo med krmiljem centralne in malino z WEB dostopom. Delujeeeee Smile ) Krmilnik pošilja podatke malini... In tu je en mali screenshot. Delam preko TWI - UART vmesnika, za katerega sem pred časom tu spraševal in potem sam naredil..

Na žalost pa sem pri montaži "uspel" uničiti RTC mudulček z enim zelo kratkim dimnim efektom. Zato so podatki o časih vsi enaki časi, vsi na 0... Sad

Sedaj pa učenje, kako te podatke na malini spravit v WEB obliko in narisat kakšen graf... Mi kdo lahko da kak nasvet kje začeti?



Screenshot.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  545.38 KB
 Pogledana:  25 krat

Screenshot.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3243
Aktiv.: 33.08

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2018 12:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
frenki je napisal/a:
Do podobnih stališč sem tudi jaz prišel pred par leti, pa verjetno še kdo drug tudi ... Mogoče kdaj prideš do podobnih ugotovitev tudi o nekaterih drugih cvetličarjih Rolling Eyes
Drži kot pribito.
Še dobro, da imajo vezalke na čevljih, da jih bodo lahko ven potegnili Very Happy

frenki je napisal/a:
Ob spremljanju dogajanja na SCIDROM-u, pa objavah na spletu, rednem delu, familiji, ... me fascinira predvsem eno. Kako uspeš vse skupaj spravit v 24 ur?
Dolenjci imamo n'mal drugačen čas Very Happy
Izgleda, da bolj, ko greš proti jugovzhodu Slovenije, daljši je dan d'oh! .


Po mojem je res nekaj na tem. Pa še to: ko nekaj delaš s strastjo, bo narejeno, pa če imaš čas ali ne. Kadar pa samo trobezljaš kaj bi drugi morali narediti, kaj niso naredili un kaj narobe naredili, pa ti ponavadi zmanjka časa za kaj drugega kot zmerjanje in jamranje Laughing

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3243
Aktiv.: 33.08

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 19, 2018 12:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Med kuhanjem kosila sem pa naredil še par zvez v RuDX contestu.


rudx.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  203.85 KB
 Pogledana:  35 krat

rudx.JPG



_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roby
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Avg 2003 15:29
Prispevkov: 233
Aktiv.: 1.04

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 19, 2018 10:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lojzek je napisal/a:

Sedaj pa učenje, kako te podatke na malini spravit v WEB obliko in narisat kakšen graf... Mi kdo lahko da kak nasvet kje začeti?

Ponavadi se to opravlja z programjem ki sliši na ime SCADA. So pa tudi drugi načini...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3356
Aktiv.: 16.96

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 20, 2018 12:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

U saj res.... Sem že nekaj časa nazaj z enim sodelavcem govoril in je takrat omenil, da obstaja program za take opravila, tudi za Raspberry-ja.

Se bom še enkrat pozanimal kako je s tem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3243
Aktiv.: 33.08

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2018 7:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

"Pišem" kartice. V treh mesecih se je spet nabralo par QSO-jev.


IMG_20180323_180520.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.54 MB
 Pogledana:  30 krat

IMG_20180323_180520.jpg



_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 11.96
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2018 8:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Končno sem se spravil narediti dodatek k moji "hitri modelarski žagici":
(za prototip kar dobro deluje Smile)



20180324_191504.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  331.28 KB
 Pogledana:  16 krat

20180324_191504.jpg



_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
me2d
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Sep 2009 11:10
Prispevkov: 291
Aktiv.: 1.64

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2018 7:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
"Pišem" kartice. V treh mesecih se je spet nabralo par QSO-jev.


Direktno na kartico ali nalepke? Ne pozabi se podpisati na vsako. Sicer pa pohvalno. Mnogo HAM-ov ne pošilja papirnih kartic. Jaz pošljem za vsako 1 zvezo band/mode tudi papirno. Vrnjenih dobim cca 1/3 (je pa res da operiram le preko biroja).

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3243
Aktiv.: 33.08

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2018 9:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Digi mode je na nalepkah. SWL odgivorim "ročno", prav tako ostale v foniji.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7772
Aktiv.: 34.85
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2018 9:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
... SWL odgivorim "ročno", prav tako ostale v foniji.
Jaz sem te slišal, a kartice nisem dobil. Shame on you
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 77 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group