www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Ugoden dobavitelj električne energije 2018
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2018 6:49 pm    Naslov sporočila:  Ugoden dobavitelj električne energije 2018 Odgovori s citatom

Glede na obnašanje trenutnega dobavitelja (Elektro Energija) bo kot kaže skrajni čas za menjavo. Zanima me, ali obstaja kje kak primerjalni izračun med dobavitelji glede na predvideno porabo? Pri katerih dobaviteljih ste ostali in kako ste z njimi zadovoljni? Kje so morebitne pasti raznih akcijskih ponudb?

Res bi rad prišel do neke realne slike in informacij predno se zakopljem v menjavo.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
robika
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Apr 2004 20:55
Prispevkov: 266
Aktiv.: 1.20
Kraj: ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2018 7:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem strošek elektrike primerjal tukaj. Prišel do zaključka, da za razliko v celem letu cca 50€ raje še naprej ostanem kjer sem. Razlika itak velja le za prvo leto ko prestopiš k drugemu ponudniku, potem pa je ponavadi dražje kot pred menjavo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1737
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2018 8:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče je tale stran malce bolj natančna, ker lahko izbiraš še kakšen je tvoj trenutni paket.
Rezultat je sortiran od najugodnejšega navzdol. Vmes je tudi isti dobavitelj, a z drugim paketom itd.
Včasih se pozna nekaj €, če samo spremeniš paket pri istem dobavitelju a se je potrebno kar poglobiti v paketne pogoje/ugodnosti.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.54
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2018 11:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če mene vprašate, strašnih razlik več ni med dobavitelji, največ požre sistemski operater in "davščine" na računu ... cena štroma je samo nekje slabe 1/4 cene in če ne potrošite vsaj % 40/60 v korist poceni tarife, se vam bolj splača enotarifno merjenje ...

robika je napisal/a:
...za razliko v celem letu cca 50€ raje še naprej ostanem ..

"...50€... pa to je čitavo malo bogatstvo" Mr. Green
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1325
Aktiv.: 11.93
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 03, 2018 9:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenki, čudi me, kako to, da pri EE tako dolgo vztrajaš, očitno si nisi vzel toliko časa, da bi preveril cene na trgu. Dobaviteljev je komaj nekaj čez 10, tako da preverba gre hiitro skozi.

Jaz preverjam cene vsaj 2x letno, porabo imamo kar veliko, giblje se v območju od 600 do 800 kWh mesečno vse skupaj, odvisno od letnega časa... Ko preverjam cene, vedno povem 3 podatke in postavim eno samo vprašanje. Za izračun povem moč priklopa 10kW (3x25A), poraba MT 400kWh in VT 400 kWh, vprašanje je, "kakšen bo znesek položnice".

Kot potrošnika in plačnika me v bistvu ne zanima ddv, me ne zanima omrežnina, takse, dajatve, cena električne energije, zanima me izključno in samo znesek na položnici glede na dane podatke.

Če kateri od dobaviteljev iz neznanih razlogov ne more, ne zna ali noče izračunati zneska položnice, potem je jasno, da skriva visoko ceno, to je potrjeno pravilo, ki sem ga odkril na podlagi večletnega preverjanja cen.

Čeprav me zanima le znesek položnice, sem se močno poglobil v vse postavke na računu in če kateri od dobaviteljev zaradi prikrivanja in zavajanja noče izdati zneska položnice, ga seveda izračunam sam, razlike so tudi več kot 5%. Pri računu nekje od 80 do 100 eur in včasih celo več, je 5% tako na okroglo 5eur, letno je to 60eur. Komur je ta znesek premajhen za menjavo, naj pač vztraja pri najdražjih in se veseli, kako čisto, zeleno, boljšo, .... električno energijo prejema Liar

Ko sem nazadnje preverjal je bil spet najugodnejši Gen-i, seveda tudi pri njih ne smemo "zaspati na lovorikah" saj pri novi akciji potrošnik ni avtomatično vključen, treba se je potrudit in vprašat, samo telefonski klic je dovolj, da vklopijo akcijo in to deluje tudi za nazaj 1 mesec, če je potrebno, potrditev pride na e-mail v roku nekaj dni, običajno isti ali naslednji dan. Lansko leto se je z eno z eno akcijo močno približal RWE (razlika na položnici bi bila natanko 1 cent), vandar je naslednji mesec Gen-i že dal novo akcijo in razlika je bila takoj spet večja.

Torej, ne glede na to, pri katerem dobavitelju se nahajate, vedno je treba spremljati cene, akcije in vedno znova zahtevati vklop nove akcije. Če nimate časa ali se vam ne da, potem pač plačujte več, vaš problem in točno na to računajo dobavitelji, večinoma ljudje ne skrbijo dovolj, da bi imeli vedno znova najcenejšo elektriko.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pajo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2004 8:50
Prispevkov: 687
Aktiv.: 3.09

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 03, 2018 11:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sicer ne vem če ravno spada v to temo, ampak vseeno prilepljam (mogoče že star in že prebran) članek:
Citiram:
Tako se je glasil komentar novinarke Financ Petre Sovdat, ko smo ji pojasnili 11 postavk, iz katerih je sestavljen njen račun za elektriko!

Ste kdaj poskusili razvozlati račun za elektriko? Obračunska moč, omrežnina, prispevek tu, prispevek tam. Velike besede, bolj malo pa o tem, kdo denar pobere, torej koga plačujete. Jasno je le, da plačujete vi. »Priznam, računa za elektriko ne razumem,« pravi novinarka Financ Petra Sovdat. Ko je izvedela, da je na majskem računu, ki je znašal 38,27 evra, »le« 12,14 evra plačala za elektriko, drugo je šlo za omrežnine, agencije in subvencije, je dodala: »Mater, sem zabita, da plačujem vse te mandeljce!«

PO DOMAČE BI REKLI: ČISTO ODIRANJE SLOVENCEV!!!



Razvozlati račun za elektriko se ne sliši prav preveč zapleteno, kajne? A kdo ta denar pobere, kako se razdeli in kje konča. Da je na to vprašanje zelo težko najti odgovor, ki bi ga razumel tudi petletni otrok, sta nam priznala dva direktorja državnih energetskih družb, ki se ukvarjajo s prodajo elektrike na drobno. »Nimam pojma,« je na vprašanje, kako se razdeli postavka omrežnina, v smehu priznal eden od dvojice. A se nismo vdali, ob pomoči energetikov smo poskusili račun razvozlati enkrat za vselej.

Zakaj je vse to sploh pomembno? Prav zato, ker sama električna energija na računih pomeni vse manjši delež. In ker vam država z navijanjem prispevkov draži končni račun za elektriko. Enkrat za polnjenje ene blagajne, drugič za polnjenje druge. Nekakšni skriti davki.

Komentar Financ: Seveda razumemo, da je nekatere storitve treba plačati, da je potreben mehanizem za vlaganja v omrežje... Ne razumemo pa, kako je možno, da se je na račun za elektriko »prisesalo« toliko agencij in institucij, ki od tega zelo lepo živijo inhttps://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?p=538447#538447 povrhu izvajajo še druga drugi zelo podobne dejavnosti.

Saga o »zabiti Sovdatki« se nadaljuje

A račun za elektriko še ni vse: Petra Sovdat je dobila tudi poračun elektrike za prejšnje leto. Tudi iz tega se ne znajde. Razložili ga bomo v prihodnje.

1. in 2. Električna energija VT in MT

To je prva postavka na računu za elektriko in samo ti dve se dejansko tičeta elektrike. VT pomeni »večjo tarifo«, torej porabo elektrike v »špici« med 6. in 22. uro. MT na drugi strani pomeni »manjša tarifa«, ki jo števec med delavniki beleži med 22. in 6. uro. Denar od te postavke ostane dobavitelju elektrike.

Aleksander Mervar, Eles

3. Obračunska moč

Matjaž Vodušek, SODO

Gre za pavšalni znesek, ki je vsak mesec enak. Pomeni moč, za katero se dobavitelj zavezuje, da bo stranki stalno na voljo. Bolj plastično: kot da bi plačali za to, da boste imeli vedno dostop do interneta. Denar pobere družba SODO (sistemski operater distribucijskega omrežja), del ga obdrži, del pa razdeli Elesu in posameznim distributerjem. SODO, prek katerega na leto steče 350 milijonov evrov, je imel lani 29 zaposlenih, povprečna mesečna bruto plača je bila 3.221 evrov.

4. in 5. Omrežnina VT in MT

Plastična razlaga: gre za nekakšno takso, ki jo plačujete za uporabo električnega omrežja. Pobira jo trgovec, ki jo nakaže družbi SODO (sistemski operater distribucijskega omrežja), ta del denarja obdrži zase, del ga nakaže Elesu in elektrodistributerjem (večinoma lastniki tistih trgovcev, ki denar že na začetku poberejo).

6. Prispevek za energetsko učinkovitost

Milenko Ziherl, Eko sklad

Denar iz tega prispevka se zbira v blagajni Eko sklada, ta pa z njim subvencionira energetske obnove stavb (denimo okna, fasade, strehe). Na leto ima dobrih 20 milijonov evrov prihodkov, po podatkih baze GVIN ima 37 zaposlenih, povprečna mesečna bruto plača je okoli 2.300 evrov.

7. Prispevek za SPTE in OVE

Denar iz tega prispevka je namenjen subvencioniranju zelenih virov energije, denimo sončnih elektrarn. Zaradi eksplozije števila sončnih elektrarn se ta prispevek skoraj vsako leto zvišuje in znova se bo zvišal v prihodnjih nekaj tednih. Za ilustracijo, kako velika stvar je to: za subvencije zelene energije bomo letos porabili okoli 150 milijonov evrov.

8. Prispevek za delovanje operaterja trga

Karlo Peršolja, Borzen

Operater trga je Borzen, ki prav tako bedi nad blagajno za subvencioniranje zelenih virov energije. Borzen ima nekaj čez 20 zaposlenih, povprečna mesečna bruto plača v 2013 je bila 2.785 evrov.

9. Prispevek za agencijo za energijo

Irena Praček, agencija za energijo

To je še ena institucija, ki bedi nad trgom z elektriko. Sedež ima v Mariboru, po podatkih AJPES ima 45 zaposlenih, povprečna mesečna bruto plača je 2.548 evrov.

10. Trošarina

Dušan Mramor, finančni minister

To je dajatev, ki se steka neposredno v državni proračun. Na vsako kilovatno uro elektrike plačate 0,003 evra trošarine.

11. DDV

Tudi to je dajatev, ki se steka neposredno v državni proračun. Na celotni račun za elektriko plačate 22-odstotni DDV.

12. CRM

Gre za dodaten prispevek, ki pa še visi v zraku. Z njim naj bi se reševalo predvsem TEŠ 6, ki s svojo proizvodno ceno ne more konkurirati na trgu, kjer so cene elektrike na rekordno nizkih ravneh.

KOMENTAR: nesposobnost in koruptivnost zadnjih dveh vlad je katastrofa, ker z zagonom gospodarstva ni nič, z davki in raznimi »prispevki« pa zna gospodariti vsak šolar. Trend realnega padanja se bo nadaljeval, ker je zasebni sektor, kot edini vlečni konj, že upehan in s tem bo konec tudi samohvale teh dveh vlad, ki za svoje ljudstvo niso, do sedaj, naredile NIČ, škode pa ogromno, še za generacije, ki prihajajo!!!



NE GRE DRUGAČE – POTREBEN JE UPOR, DA SE PRENEHAJO NORČEVATI IZ SVOJEGA LJUDSTVA hiti tedna) Račun za elektriko: »Mater, sem zabita, da plačujem vse te mandeljce!« ko smo ji pojasnili 11 postavk, iz katerih je sestavljen njen račun za elektriko!


Kar pa se tiče VT in MT napram enotni tarifi, pa je potrebno upoštevati pri končnem računu vpliv na višino omrežnin, ki nenazadnje na koncu pliva tudi na višino DDV-ja.

_________________
Martin Krpan je že dobro vedel zakaj je posekal lipo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 03, 2018 12:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Menjal bom v vsakem primeru. Iščem samo najugodnejšo opcijo v tem trenutku. Primerjave sem delal na tej povezavi. Zanima me, ali so podatki verodostojni ... kako ažurni so parametri posameznih dobaviteljev?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1325
Aktiv.: 11.93
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 04, 2018 10:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

NE, tole je skoraj neuporabno, notri so zajete tudi akcije, ki so za izbiro že potekle, torej ti ne koristijo nič.

Če preveriš direktno pri vsakem dobavitelju posebej, recimo po telefonu, boš dobil izračun za trenutno najbolj ugodno ponudbo, ki jo lahko dobiš. Vse ostale ponudbe te ne zanimajo in so brez veze, ker si izven časovnih okvirjev, ki so pogoj za vklop določene akcijske cene. Vedno vprašaj tudi, koliko časa je cena zagotovljena in kako je z vezavo. No, po zakonu je vezava lahko največ 1 leto. Vprašaj tudi za morebitne stroške, ki jih nekateri zaračunavajo, če zamenjaš operaterja pred ali po vezavi...
Mimogrede, pri Gen-i ni vezave, kadarkoli pokličeš, ti zelo hitro povedo katera akcijska cena je zate najbolj ugodna, lahko menjaš skoraj kadarkoli.

In še enkrat, vsi dobavitelji, ki niso sposobni (ali tega nočejo, prikrivajo, ...) narediti izračuna v manj kot 2 minutah, so sigurno dražji od najcenejših. Pri najcenejših je izračun večinoma v roku ene minute. Če vodiš vsaj malo statistike, koliko porabiš, se odloči za ene številke in te številke posreduj pri vsakem povpraševanju, da so poizvedbe in primerjava na mestu.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2535
Aktiv.: 13.16
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 04, 2018 8:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Agencija za energijo je imela čisto ok primerjalnik. Po moje so razni lobiji dosegli, da se v spremembi energetskega zakona doda tudi postavke, ki izničijo uporabnost primerjalnika, da je vse skupaj oteženo in nepregledno.

Vsi dobavitelji morajo redno poročat svoje cene na agencijo, med njimi tudi akcijske cene. Na podlagi tega se je dalo v starih dobrih časih (tj. nekaj let nazaj) dobiti najugodnejšo ponudbo glede na porabo.

Sedaj prikazujejo samo redno ponudbo prodajalcev, ki pa je nekonkurenčna in brez vezna.

Kako priti do teh skritih cen? Tako, da ročno preiščeš vse ponudnike in vse cenike v primerjalniku. Kar pa je bedarija.

Trenutne cene na borzah so visoke zaradi visoke porabe in proizvodnje, ki ne dosega porabe, posledično imamo sedaj tudi probleme z omrežno frekvenco.

Tudi cene prodajalcev so visoke in ni nekih ugodnih akcij, kot so bile še nekaj mesecev nazaj. Se pa definitivno izplača zamenjati ponudnika, vendar s tem je potrebno tudi delo. Treba je spremljati cene in veljavnost akcij, ker slej ko prej se zgodi, da se akcija izteče in začne veljati redna ponudba, ki pa ni več tako zelo ugodna.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RobiStrom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Mar 2015 22:00
Prispevkov: 209
Aktiv.: 1.89
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2018 10:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mi smo se se jeseni pridružili skupinskemu nakupu elektrike prek zveze protrošnikov. Izbrani ponudnik je bil Gen-i. Akcije sicer ne najdem več na spletu, lahko pokličeš morda se še da priklopit. Je pa sedaj položnica za kakih dobrih 10% nižja od elektroenergije (iz ~70€ na ~62€).
_________________
LP Robi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1325
Aktiv.: 11.93
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2018 11:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bi bilo zanimivo primerjat vašo ceno pri Gen-i in mojo ceno isto pri Gen-i Wink

Mogoče bistvene postavke iz zadnjega računa...

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
poule
Član
Član



Pridružen-a: Čet 11 Jan 2007 19:53
Prispevkov: 800
Aktiv.: 3.82
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2018 11:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi sam iščem novega dobavitelja. Sem na Gen-i. Z decembom mi je potekla stara "akcija", torej so me z novim letom priklopili na redni cenik. Nove akcije še kar ni nobene,... najbrž čakajo da mraz mine Smile
Moraš pa akcije spremljati dnevno. V decembru 2017 so imeli zelo ugodno ponudbo, žal pa je bila akcija aktivna le 2 dni. Sam sem spregledal to ponudbo...
So pa te akcije malo "svinjsko" zastavljene. Recimo akcije pomlad, velikonočna, prvomajska,..veljajo samo do konca tekočega leta. Decembra lahko presedlaš na novo akcijo, če je seveda na voljo....če pa je ni, si najbolj mrzle mesece v novem letu na "redni tarifi".


Trenutno imajo akcijo le akcijo za "nove kupce" ter za uporabnike TČ, ki pa ni najbolj ugodna.
Najcenejši je trenutno ECE z vezavo 1 leta.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2535
Aktiv.: 13.16
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2018 11:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Trenutno je aktivna akcija, kjer so cene brez DDV:

VT 0,05650
MT 0,03050

In ni za TČ.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1325
Aktiv.: 11.93
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2018 12:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam trenutno tole pri Gen-i: predpraznična poceni elektrika

VT 0,04599
MT 0,02849

to je cena brez ddv, kjer je občutno cenejša VT in se kar pozna Smile

Paket je bilo možno vključiti od 21.12.2017 do 24.12.2017 navedene cene veljajo 12 mesecev šteto od 1.1.2018 naprej

V letu 2017 od vključno aprilskega računa pred vklopom te zadnje akcije, sem plačeval energijo po tej ceni:

VT 0,05400
MT 0,02800

prej do vključno marca pa takole:

VT 0,05420
MT 0,02885

Eno majčkeno razlike je vseeno bilo takrat (poceni elektrika pomlad 2017-2

Kljub trenutno zelo dobri ceni bom v letu 2018 cene preveril vsaj 1x ali 2x, vedno pa jih bolj podrobno pregledujem v decembru, ko se zgodi več akcij.

Če gre za res ugodno akcijo, je pogosto dostopnost zelo kratka, le nekaj dni. Zaradi kratkega obdobja akcije je število odjemalcev s tako ugodno ceno dokaj majhno. Dobavitelj se ne glede na vse dejavnike lahko hvali z najnižjimi cenami.

Potrošnik mora za najnižjo ceno vložiti nekaj truda... ni dovolj samo dejstvo in občutek, da si pri domnevno najcenejšem dobavitelju, ker če potrošnik ne stori ničesar, bo v najkasneje 12 mesecih pristal na rednih cenah, ki pa niso najcenejše... če ste zaspali, boste plačali, tako pač je in na spanje potrošnikov računa večina dobaviteljev... včasih malce poklepetam s prijaznimi operaterji, obračam besede, da se jim malce zareče... ja, priznajo da je tako, nekateri to povedo zelo očitno in prav imajo, popolnoma prav, trg je krut in borba traja celo življenje.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2535
Aktiv.: 13.16
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2018 2:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po drugi strani je pa tako, da bi lahko delali ponudniki na tem, da potrošniku zagotovaljajo npr. mesečno usklajevanje cen s konkurenco.

Nekatere firme to počnejo (sicer ne za elektriko), da imajo mesečno prilagajanje cen in so vedno v spodnji polovici s cenami. Kar pa tudi ni slab koncept.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 49 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group