www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Neznano ohišje starejšega radijskega sprejemnika

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Stari radijski sprejemniki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Partizan
Član
Član



Pridružen-a: Tor 05 Okt 2010 18:53
Prispevkov: 32
Aktiv.: 0.19
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 12:19 pm    Naslov sporočila:  Neznano ohišje starejšega radijskega sprejemnika Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Že pred leti sem dobil dokaj veliko prazno ohišje zelo starega radija ampak še vedno ne vem, katere znamke je bil, model in letnik. Predvidevam da je letnik nekje okoli 1935? Po internetu sem pregledal ogromno teh starih radijev in našel tudi kakšne podobne ampak nobenega enakega. Gumbi so nalepljeni gor, saj je radio imel starejši možakar od katerega sem ga dobil na omari le kot okras. Srednja gumba bi mogoče celo lahko bila original, ker sta zelo stara, bakelitna. Čez odprtino na levi strani, kjer bi morala biti skala se vidi "drobovje" z skalo od radia Iskra Triglav, ki je samo tako notri, tako da naj vas tisto ne zmoti.

Vsaka informacja je dobrodošla.

Hvala in lep pozdrav.



d.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  661.59 KB
 Pogledana:  43 krat

d.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 11:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Radiomuseum ima ogromno bazo in dober filter iskanja, samo je hudič brskati, če ne veš niti države porekla niti vsaj ene črke proizvajalca ali modela...
Primer za nemške radie med l. 1930-1940 ... 9 strani.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 11:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če Dušan ne najde, potem je pa sigurno, da jaz tudi ne bom našel. Tudi jaz sem nekaj poskušal na Radiomuseum-u, pa sem vrgel puško v koruzo.

Je pa od takšnega iskanja korist, vidiš vsemogoče raritete in še več.

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 12:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja hvala, Branko!
Res imajo veliko bazo fotk in se lepo vidi kako se je spreminjalo tudi oblikovanje ohišij.
Glede na iskano ohišje bi rekel, da je nekaj let mlajši kot 1935, ker je bolj v širino kot višino in ima že lepo zaobljene robove....
Vseeno poglej, če se kje v notranjosti skriva kjerkoli na ohišju ali pod njim kaka nalepka, štampiljka, odtis, logo...

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Partizan
Član
Član



Pridružen-a: Tor 05 Okt 2010 18:53
Prispevkov: 32
Aktiv.: 0.19
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 12:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za iskanje sem porabil že več ur ampak še kar ni sreče. RadioMuseum stran ima res ogromno bazo in tudi dober filter iskanja ampak je res hudič kaj najdet, če ne veš niti znamke. Takrat ko sem to ohišje dobil, kolikor se spomnem nisem videl nobenih štampiljk ali napisov. Je pa res, da je od tega že več kot 10 let. Bom zadevo odvil iz folije in še enkrat podrobno pregledal. Hvala za vse nasvete. Že to, da smo prišli do ugotovitve, da je bil izdelan nekje po letu 1935 pomaga. Hvala zaenkrat.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 10:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, odvij iz folije in naredi boljšo fotografijo.
Najboljše, da je predmet na beli podlagi in belem ozadju, da izdelek čimbolj izstopa po obliki in barvi ter da odstraniš vse moteče elemente, v tvojem primeru folijo.

Nato iščeš preko Google Slike (Foto), ki ti sicer ponudi prvo besedo, za katero misli da predstavlja slika, velikokrat fali, zato ga usmeriš z lastnimi besedami za iskanje ali kombinacijami besed npr. radio retro vintage museum itd.
Včasih sem kar presenečen nad rezultatom.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 11:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A se temu reče radijska arheologija?

Kaj pa če potegneš dol vse slike iz radiomusem s kakim downloaderjem, potem pa poženeš kaj takega: https://sourceforge.net/projects/imgseek/

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Partizan
Član
Član



Pridružen-a: Tor 05 Okt 2010 18:53
Prispevkov: 32
Aktiv.: 0.19
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 1:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo nekaj slik. Čez luknjo zvočnika so bile vodoravno tri okrasne lesene prečke. Verjetno je gospod, ki je radio imel nalepil gor vse tri nove, pa so dve padle že stran. Drugače pa na celem radiu, odznotraj in odzunaj ni niti ene oznake. Edini napis, ki sem ga našel je odzadaj na tistih dveh temnih bakelitnih gumbih (J.GELOS0). Sem vpisal v google in mi je našlo nekaj podobnih italijanskih radiev.

Najbolj podobna sta tale dva, čeprav ima drugi kontra skalo:
https://www.ebay.it/itm/132532526341?rmvSB=true
https://www.radiomuseum.org/r/geloso_g57r.html

Tako da mislim, da bi znal biti kar italijanski radio Geloso SA Milano?



IMG_20180315_112807.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.51 MB
 Pogledana:  6 krat

IMG_20180315_112807.jpg



IMG_20180315_112819.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.98 MB
 Pogledana:  3 krat

IMG_20180315_112819.jpg



IMG_20180315_112930.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  4.1 MB
 Pogledana:  2 krat

IMG_20180315_112930.jpg



IMG_20180315_112951.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.58 MB
 Pogledana:  2 krat

IMG_20180315_112951.jpg



IMG_20180315_113028.jpg
 Opis:
Na papir ročno narisana skala, ki je bila v radiu le za zgled.
 Velikost datoteke:  4 MB
 Pogledana:  10 krat

IMG_20180315_113028.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 6:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim, da si zelo blizu, vsaj glede na obliko skale in 4 gumbe. Mogoče je bilo ohišje narejeno po naročilu in elektronika pač prestavljena. Lahko je nek model radia Geloso, ki je imel sprednjo masko za skalo in zvočnik posebej in ne v enem kosu.
Primerali še boljše Geloso Madera.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Partizan
Član
Član



Pridružen-a: Tor 05 Okt 2010 18:53
Prispevkov: 32
Aktiv.: 0.19
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 7:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, kar se tiče oblike skale in postavitve 4 gumbov spodaj mislim, da sem kar blizu. Na internet sem šel gledat na splošno vse italijanske radije, ki mi jih je prikazalo, pa niti en nima takega ohišja. Tudi na RadioMuseum strani sem pogledal vse italijanske radije, ki jih pač imajo v bazi od 1920 pa vse do 1950, pa nisem našel enakega. Sprednja plošča na kateri je luknja za skalo in zvočnik se lahko sname, maš prav Dušan. Kdo ve, mogoče je tudi ohišje narejeno po naročilu. Samo če je, je res vrhunsko narejeno. Pravi les, polni, ni nobenih lepljenih plošč. Tudi zadnja plošča zgleda ohišju radia primerno stara. Nima pa nobenih napisov oz. kakršnihkoli oznak. Iz notranje strani se edino vidijo črte kako si je nekdo označil, kam pride zvočnik in kam skala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Stari radijski sprejemniki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group